GNS Network

Twitter keşfet özelliği nedir

Twitter'da neler olup bittiğini pek çok şekilde öğrenmek mümkün. Anasayfanızın dışında, Trend sekmesi o an Twitter'da nelerin tartışıldığını gösterirken; Arama sekmesi de istediğiniz her şeyi bulmanızı sağlıyor.

Bugüne dek bu deneyimler için ayrı ayrı yerlere tıklamanız gerekiyordu. Neler olup bittiğini daha kolay öğrenmenizi sağlamak için yaptığımız devamlı çalışmaların bir parçası olarak, bu deneyimlerin hepsini bir araya getiriyoruz. Çok yakında Trendler, Arama ve canlı videoların en iyilerini tek bir Explore (Keşfet) sekmesi altında bulabileceksiniz.

Geçtiğimiz yıl sizden Twitter'da aradığınızı bulmakta bazen zorluk çektiğiniz konusunda yorumlar aldık. Bu nedenle Trendler ve Arama özelliklerini herkes için kullanımı daha kolay hale getirmenin yollarını araştırdık. Araştırma sürecimizde müşterilerimiz, yeni Keşfet sekmesi sayesinde haberleri, trendleri ve popüler konuları daha kolay bulduklarını söylediler.

"Keşfet" adındaki yeni sekmeyi, var olan sekmelerin yanına ekliyoruz; istediğiniz şeyleri daha kolay bulmanızı sağlıyoruz. Keşfet özelliği bugün Twitter iOS için kullanıma sunuluyor. Gelecek haftalarda ise Twitter Android için de kullanılabilir olacak. Özelliğe göz atmadan önce uygulamanızın güncel olduğundan emin olun. Ve tabii ki, yorumlarınızı dinlemeye devam edip, düşüncelerinizle ve planımız dahilindeki bazı sürprizlerle Keşfet sekmesini daha da iyi hale getirmeye çalışacağız!
Kullanıcılarından uygulama içerisinde aradıklarını bulma konusunda zorluk çektiklerine dair geri bildirimler alan Twitter, Keşfet (Explore) sekmesi sayesinde Trendler, aramalar, popüler konular ve canlı yayınları tek bir sekme altında toplayacak. Bugün itibariyle iOS kullanıcıları için sunulan Keşfet özelliği, önümüzdeki haftalarda Android kullanıcıları için de gelecek.

Halihazırda var olan Twitter sekmelerinin yanına yerleşecek olan Keşfet sekmesi, Instagram’dan “esinlenilmiş” bir özellik olsa da uygulama içerisinde gezinmeyi büyük oranda kolaylaştırabilir. Ayrıca keşfet sekmesine basılı tutulduğunda kullanıcıların otomatik olarak kayıtlı aramalara yönlendirildiğini de ekleyelim. Keşfet özelliğini kullanmak için iOS Twitter uygulamasının en yeni sürümüne sahip olunması gerektiğini de hatırlatalım.


Kaynaklar
(1): Chip interent
(2): Webrazzi

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle