GNS Network

Geçici Olarak Engellendin Instagram


Instagram tarafından yorum engeli, mesaj engeli, etiket engeli, takip engeli, takipçi engeli gibi engellemeler yapılmaktadır. Instagram engeli kaldırma yöntemleri nelerdir? Instagramda engellenmemek için ne gerekir? İşlem engellendi, Bu özelliğin geçmiş kullanımına bağlı olarak hesabın bu işlemi geçici olarak engellendi… Gibi hatalar aldığınıza göre hesabınız üzerinden çok fazla spam hareket sergilemişsiniz.

Kısa süre içinde çok fazla kişiyi takip etmeye çalışmak, çok fazla kişiye yorum yapmak, fotoğraf ve videolara alakasız ve çok sayıda etiket yazmak, çok fazla kişiye kısa süre içinde mesaj atmak gibi işlemler Instagram tarafından engellenir.

Takipçi ve fotoğraf sayınıza göre de değişen bu limitler ortalama bir kullanıcı için saatlik 20 kişi unfollow etme yani takipten çıkartma 20 kişi takip etme gibi limitlere sahiptir. Çok fazla kişiye ya da aynı hesaba benzer şekilde yorumlar yazmak çok karşılaşılan engellemelerden birisidir. Sürekli olarak aynı yorumları yazmak yerine farklı yorumlar yazmalısınız. Bu tür bir engellemeyle karşılaştıysanız ortalama olarak 24 saat içinde yeniden eski haline dönecektir. Aynı hatayı tekrar tekrar yaptığınızda hesabınızın kapatılabileceğini unutmayın.

Eğer Instagram kendi kendine böyle bir hata verdiyse yani sizin böyle bir hatanız yoksa hesabınız ele geçirilmiştir. Hemen ayarlardan uygulama erişimlerine girerek bütün uygulamaları erişimini kaldırın ve şifrenizi değiştirin. Eğer takipçi kasma, profile bakanları görme, unfollow etme gibi bir uygulama ya da site kullanıyorsanız farklı bir yöntem arayışına geçin. Kullandığınız yöntem hesabınız üzerinden sizden habersiz işlemler yapmaktadır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle