GNS Network

Instagram hesap çalma yöntemleri programsız telefondan


Hırsızlık hayatın her alanında olduğu gibi sanal dünyada da aynı şekilde devam etmektedir. Her çıkan yeni sistem için kötü niyetli kişiler tarafından saldırılara düzenlenmektedir. Instagram hesabım çalındı ne yapmalıyım? Nasıl geri alabilirim? Gibi sorular alıyoruz. Instagram hesabı nasıl çalınır? Sorusunun cevabını öğrenirseniz hesabınız çalınmayacaktır.

Instagram hesabının çalınmaması için ne yapmak gerekir?

Zor bir şifre kullanın. En az 6 karakterden oluşan içinde harf ve sayı içeren hatta büyük küçük harf ve noktalama işareti içeren bir şifre olmalıdır. Bu şifreler deneme yanılma yöntemiyle ya da şifre kırıcı uygulama ile kırılamaz.

Başkasına ait telefon ve bilgisayardan Instagram hesabınıza girmeyin. Girdiyseniz güvenli çıkış yapın. Yine de kötü niyetli kişiler keylogger adı verilen programlarla bilgilerinizi kaydedebilir. Şirket ve internet cafe bilgisayarlarında bu durumlar görülmektedir.

Telefon numaranızı Instagram üzerinden onaylayın. Böylece hesap korumanız arttırılmış olur.

Takipçi kazanma hileleri gibi uygulama ve siteleri kullanmayın. En iyi takipçi kazanma yöntemi takibe takip yöntemidir.

Güvenli olmayan uygulamalara erişim izni vermeyin. Bilmediğiniz sitelerde Instagram kullanıcı bilgileriniz girmeyin.

Instagram uygulamasında paylaştığınız fotoğrafların orijinalini silmeyin. Instagram hesabınızda yüzünüzün göründüğü bir fotoğraf yoksa Instagram hesabınızı kurtarmak için sizden Instagramda paylaşılmış bir fotoğrafın efektsiz ve filtresiz halini isteyebilir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle