GNS Network

Instagram şikâyet etme


Instagram sahte hesap şikâyet etme, Instagram hesabı nasıl şikâyet edilir? Benim adıma açılmış Instagram hesabı şikâyet formu, şikâyet edince kapanır mı? Gibi soruların cevaplarını araştırdık.

Instagramda bir hesabı kapattırmak istiyorsanız şikayet edebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz kişi Instagram topluluk kurallarına aykırı davranıyorsa hesabı kapatılacaktır. Sadece sizi rahatsız eden bir hesapsa bu hesabı spam olarak işaretleyebilir ya da engelleyebilirsiniz. Böylece size ulaşamaz, mesaj atamaz ve fotoğraflarınızı göremez.

Instagram topluluk kuralları oldukça geniş bir kapsam içermektedir. Kısaca değinmek gerekirse, sahte hesaplar, yasadışı işlerin yapıldığı hesaplar, spam hesaplar, cinsel içerikli hesaplar, şiddet içeren hesaplar gibi kişilerin Instagram hesabı şikayet edilmesi durumunda kapatılır.

Instagram topluluk kuralları kısaca; Yalnızca kendi fotoğraf ve videolarınızı yükleyin ve yasalara daima uyun. Instagram’daki herkese saygı duyun. İnsanlara spam göndermeyin veya çıplaklık barındıran içerikler paylaşmayın. Şeklindedir.

Bir hesabı şikayet ettiğiniz durumda 24 saat içinde gerekli kontroller yapılır ve kurallara aykırı davrandığı tespit edilen hesaplar kapatılır.

Instagram şikayetleri en çok sahte hesaplar için kullanılıyor. Sizi taklit eden ve sizin gibi davranan bir hesabı kapattırmak isterseniz yapmanız gerekenler şöyle;

https://help.instagram.com/contact/636276399721841

Yukarıdaki linki kullanarak taklit hesap şikayet formuna ulaşabilirsiniz.  Bu formdaki siz uygun seçenekleri işaretleyin, sizden kimlik fotoğrafınız ya da Instagram’da paylaştığınız bir fotoğrafın efekt ve filtre uygulanmamış halini göndermenizi isteyebilirler. Kimliğinizin fotoğrafını telefonla çekerek göndermeniz yeterlidir.

Uygulama üzerinden hesap şikayet etmek için;

Şikâyet etmek istediğiniz hesabı açın ve sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun. Uygunsuz İçeriği Şikâyet Et yazısına dokunduktan sonra talimatlara göre devam edin.

Bir hesabı birden çok hesaptan şikayet edersem kapanır mı?

Bir fotoğraf ya da hesabın kaç kez şikayet edildiği engellenmesine yardımcı olmaz. Tek bir şikayet ya da binlerce şikayet arasında hiç fark yoktur.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle