GNS Network

Instagramda Challenge Required Hatası


Instagram uygulamasının saçma sapan hataları sebebiyle uygulama kullanımı oldukça zor hale geliyor. Checkpoint required, challenge required gibi hataları iyice can sıkmaya başladı. Hesabınız herhangi bir sebeple buga girerse telefon üzerinden instagram hesaplarına giriş yapamazsınız. Yeni hesap eklemeye çalıştığınızda ya da instagrama girmeye çalışınca “üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatası alabilirsiniz.

Instagram bu sorunla ilgili herhangi bir çözüm geliştirmiş değil ve uzun süredir aynı hata devam etmektedir. Yani Instagram’ı güncellemek bu sorunu çözmüyor.

Instagramda Challenge Required hatası alıyorsanız çözüm yolu telefonu sıfırlamak olacaktır. Bu yöntemde bile çözüm sağlama şansınız zor. Alternatif olarak kullanılabilecek yöntemler tercih edilebilir. Android için Paralel Space adlı uygulama kullanılabilir Iphone için ise işler daha zor. Iphone’un id numarasını değiştirmek sorunu çözebilir.

Paralel Space ne işe yarıyor?

Herhangi bir sebeple instagram uygulamanızdan hesabınıza giremiyorsanız Google Play adresinden Paralel Space adlı uygulamayı indirin. Bu uyguluma telefondaki uygulamaları kopyalamaya imkan vermektedir. Yani aynı anda 2 whatsapp kullanma, tek telefonda 2 instagram’a girmek gibi işlemler için tercih edilebilmektedir. Telefonun kendi Instagram uygulaması işlemlerinize izin vermiyorsa Paralel Space yükleyin ve Instagram uygulamasını kopyalayın. Artık Instagrama kolayca erişebilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bu yöntemin haricinda bazı Android telefonlarda bulunan kullanıcı ekleme özelliği sayesinde yeni bir profil oluşturabilir ve bu bölüme instagram uygulaması yükleyerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu sayede aynı anda 5’ten fazla instagram hesabına da giriş yapabilirsiniz.

2 yorum

Adsız

Merhaba çözüm için herhangi bir hesaptan iletişime geçebilirsiniz. Kullanıcı adı zahitdemiryege

Unknown

Merhaba çözüm için herhangi bir hesaptan iletişime geçebilirsiniz ig: zahitdemiryege

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle