GNS Network

Google Snippets lerde etiketleri test ediyor

Biz yeni güncellemelere adapte olmaya çalışırken Google diğer yandan çalışmalarını ve yeni testlerine dur durak demeden devam ediyor. Son bir iki yıldır algoritmik güncellemelerle birlikte sürdürdüğü diğer güncellemeler ideal web site yayını yapmaya çalışan bir çok geliştiriciyi gerçekten de yormaya başladı ya da ben bu düşüncedeyim.

Son zamanlarda özellikle Türkçe SEO çalışmaları sürdüren ve bu alanda blog yayını yapan bir çok kaynaktan (haklı olarak) etiketler eski öneminde değil sesleri yükselirken bu testin hayata geçmesi ile büyük olasılıkla etiketler eski tahtına tekrar oturacaklar.

Peki Güncelleme Test İçeriği Nedir?

Kabaca dikkatli google arama takipçilerinin gözüne çarpan bu test de ilgili sitenin SERP de sunulan içerik bağlantısında sayfanın etiket bağlantısı da verilmekte.

Biraz düşünüldüğünde gayet mantıklı! Bir sitenin etiket ve standart içerik sayfaları ile index sayısı genellikle mevcut indexin 3-4 katına çıkabiliyor ve çoğunlukla yanlış etiketlemeden boş sayfalar, az içerikli sayfalar arama sonucu kalitesini düşürebiliyor. Başarılı ve olumlu sonuçlar alınır ise çok mantıklı ve iyi bir güncelleme olur kanısındayım.

Halihazırda test aşamasında olsa da testler 4 Nisan tarihinden bu yana testler sürmekte gibi görünüyor. Ne diyelim bekleyip görmek gerek. Bu konu hakkında, yarattığı sorunları ele aldığım "Kurallı kaos: yinelenen içerik" makalemi okuyarak neden benim açımdan olumlu bir etki yarattığına dağir bilgilere ulaşabilirsiniz. Daha önce detayları ile ele aldığım ve yarattığı karmaşanın artık KAOS halini almaya başladığına değindiğim makalemi okuyabilirsiniz. Tekrar tekrar aynı bilgileri bu makaleye de eklemek istemiyorum o nedenle.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle