GNS Network

Windows 10 error code 98


Windows 10 error code 98 olarak da bilinen File: \Boot\BCD Error code: 0xc0000098 hatası genellikle geri yüklemelerde ya da ilk yüklemelerde karşılaşılan windows dosyalarının okunanamasından kaynaklarnan bir hatadır. Yeni yüklemek istediğiniz bir geri yükleme dosyası ya da ilk yükleme dosyaları da olsa hatanın sebebi genellikle aynıdır ve yükleme işlemini yapmak istediğiniz dosyaların okunamadığı anlamına gelir.

Windows 10 error code 98 hatası nasıl çözülür?

Bunun için yapabileceklerinizi aşağıda sıralıyorum, kullanım gereksiniminize göre sizin için en ideal olanı seçerek kullanabilirsiniz.

+ Her yükleme sorununda kesin ve ilk çözüm yolu Windows yükleme aracını kullanmaktır. Güncelleme sorunlarında da sorunu çözmede en kesin metod olan Windows yükleme aracını bilgisayarınız açılabiliyor durumda ise BURADAN indirerek kullanabilirsiniz.

+ Bilgisayarınız açılamayacak durumda ise yapılacak en kesin çözüm bir depolama aygıtı ile yeni ve temiz bir yükleme olacaktır. En sık kullanılan USB bellek ile kullanım için resimli bir anlatım ve programlara BURADAN ulaşabilirsiniz. Bu konuyu resimli olarak yakında bloguma ekleyeceğim. Ancak şu anda olmadığı için kendiminde kullandığı ve sonuç aldığı bir bağlantıyı ekledim. Güvenle işlem yapabilirsiniz.

+ Bilgisayarının çökmüş ancak güvenli modda çalışıyor ise verilerinizi kurtarmaya çalışacaksanız kurulu olan sisteminiz üzerinden bir USB bellek ön yükleyicisi oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için resimli bir anlatıma BURADAN ulaşabilirsiniz.

Windows 10 error code 98 sorununun çözümü için konunun çözüm metodları biraz farklı olduğundan her bir çözüm metodu için güvendiğim sayfalardan resimli anlatım bağlantıları eklemek zorunda kaldı. Her bir çözüm için resimli anlatım eklemem konuyu hem dağıtacak hem de gereksiz bir uzunluk yaratacağından her bir metod için yakında resimli anlatımları ayrı ayrı başlıklar altında blogumda bulabilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle