GNS Network

Google Chrome Kişi 2 Nedir


Chrome web tarayıcısının sağ üst köşesinde bulunan yeni bir düğmenin eklendiğini fark etmiş olabilirsiniz. Bu, yararlı bulabileceğiniz bazı harika işlevler ekleyen yeni avatar profil yönetim sistemidir.

Profil yönetim sistemi nedir? Farklı Chrome profillerini aynı anda kullanmanıza olanak tanır, böylece farklı yer imleri kullanmanıza, ayrı uzantılara, eklentilere ve buna atayabileceğiniz her şeye sahip olmanızı sağlar.
Dolayısıyla, tarama alışkanlıklarınızdan bağımsız olarak, bu değiştirici Chrome kurulumunuzda ayrı ve farklı profiller tutmanıza olanak tanır. Hepsinden iyisi, aslında her bir profili diğerleriyle birlikte kullanabilirsiniz, bu yüzden işteki şeylerin biraz sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız ve eğlenceli öğelerinize erişmek istiyorsanız, diğer profilinize geçebilir ve sıkıcıyı bırakabilirsiniz. , arka planda çalışan iş profili!

Kurulum ve Kullanma

Profil değiştiriciye, aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi ad düğmesi tıklatılarak erişilebilir.
OS X veya Windows için Chrome'u (veya tamamen başka bir lezzeti) kullanmanıza bakılmaksızın, switcher'ı kullanma işlemi aynıdır. Tarayıcınızın sağ üst köşesinde, muhtemelen Windows sürümünde görüldüğü gibi üzerinde adınız olacak küçük bir düğme göreceksiniz.
Chrome'u bir Google Hesabıyla kullanmıyorsanız veya henüz ayarlamadıysanız, küçük insanlar simgesini tıklamanız gerekir.
Ne olursa olsun, hesabınız kurulduktan veya giriş yaptıktan sonra, hesabın adını görmelisiniz. Öyleyse soru şu, buradan ne yapabilirsiniz?

Hesap Ekleme ve Kişiselleştirme

Her şeyin kurulu ve hazır olduğunuzu varsayarsak, üzerinde adınızın bulunduğu düğmeyi tıklayın ve yeni bir avatar yönetim sistemi görünür.
İşte Windows'da böyle görünüyor.
"Kişi değiştir" i tıklatırsanız, bir profil seçici paneli gösterilir. İki panel, Windows sürümümüz dışında, kilidi açmak için Google Hesabı şifrenizi girmenizi gerektiren bir Kilit seçeneği ile birlikte görünmesi dışında hemen hemen aynıdır.
Ancak buradan, kullanımı oldukça kolay ve basittir.

Kişi Ayarları

Profiller, Chrome ayarlarında uygun şekilde adlandırılmış bir “Kişiler” bölümü ile yönetilir. Buradan mevcut profillerinizi yönetebilir, yenilerini ekleyebilir, eskilerini kaldırabilir ve yer işaretlerini ve ayarları içe aktarabilirsiniz.
Bunun nasıl çalıştığını göstermek için bir kişi ekleyelim. Eklenecek başka bir hesabınız yoksa bu bölümü atlayabilirsiniz. Aksi takdirde devam edin ve “Kişi ekle…” düğmesini tıklayın.
Kendinize bir ad verin ve bir avatar seçin, ardından "Ekle" yi tıklayın, ardından başka bir Google Hesabında oturum açmanız istenir. Oradan, söz konusu profil söz konusu hesapla ilişkilendirilir.

Alternatif olarak, kurulmuş bir Google Hesabından web sitelerini kontrol etmek ve görüntülemek için kutuyu işaretleyebilirsiniz. Bu, kullanıcının yalnızca seçtiğiniz web sitelerini görüntüleyebileceği anlamına gelen denetimli bir hesap oluşturur. Bu denetlenen hesabı www.chrome.com/manage adresini ziyaret ederek yönetebilirsiniz.
Kişiler bölümümüz yeni profilimizi gösteriyor.
Muhtemelen istediğiniz kadar profil ekleyebilirsiniz, böylece siz, eşiniz, çocuklarınız ve aynı bilgisayarı kullanan herkes kendi Chrome profillerine sahip olabilir. Açıkçası, aynı tarayıcıyı aynı sistem kullanıcı profilinde paylaşmak, muhtemelen biraz kötü tavsiye edilir. Herkesin paylaşılan bir makinede genellikle kendi sistem kullanıcı profiline sahip olması gerekir, ancak bunu yapmak isterseniz yapabilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle