GNS Network

Instagram 910 Hata Kodu


' Hata Kodu 910 ' genellikle kullanıcı bir Android cihazında Google Play Store'dan bir uygulama yüklemeye, güncellemeye veya kaldırmaya çalıştığında görülür. Bu genellikle, kullanıcının önceden aynı uygulama için önceden yüklenmiş güncellemeleri kaldırması durumunda oluşur. Sorunun esas olarak Lollipop (5.x), Marshmallow (6.x), Nougat ve Oreo'da meydana geldiği bildiriliyor.

'Hata Kodu 910' sorununun nedeni nedir?

Bu sorunu tetikleyecek en yaygın nedenlerden bazılarını keşfetmeyi başardık. Bunu, çeşitli kullanıcı raporlarına ve sorunun çözülmesi için kullandıkları onarım stratejilerine bakarak yaptık. Bu özel hata mesajını tetikleme şansı olan yaygın senaryolara sahip bir kısa liste:

 • Önbellek klasöründe bozuk veriler sıkışmış - Kurulum klasöründeki bazı önbelleğe alınmış veriler nedeniyle sorunun oluşabileceği doğrulandı. Bu özel hata koduyla karşılaşan birçok kullanıcı, Google Play Store uygulamasının önbellek ve uygulama verilerini temizleyerek kodu sıralamayı başardı.
 • Hatalı Google Hesabı - Bozuk bir Google hesabıyla uğraşıyorsanız bu özel hata ortaya çıkabilir. Bunların görünür bir tetikleyici olmadan gerçekleştiği bilinmektedir. Ancak neyse ki, Google hesabınızla ilgili çoğu oturumu kapatıp oturum açarak düzeltebilirsiniz.
 • SD kartta bulunan verilere erişilemiyor - Bu hata kodunun sıklığı, ek bellek için SD kart kullanan Android cihazlarda çok daha yüksek. Bunun neden olduğuna dair resmi bir açıklama yoktur, ancak bazı kullanıcılar bunun muhtemelen SD kartın farklı bir dosya sistemiyle biçimlendirilmiş olmasıyla ilgili olduğunu düşünmektedir. Bu durumda, uygulamayı dahili depolamaya taşıyarak ve oradayken güncelleyerek sorunu çözebilirsiniz.
 • SD kartta Bozuk Veriler - SD kartta bozulma nedeniyle hata koduyla karşılaşılan bir senaryo vardır. Etkilenen birkaç kullanıcı, uygulamayı güncellemeye çalışmadan önce SD kartı fiziksel olarak veya sanal olarak çıkararak bu sorunu çözmeyi başardı.
 • Google Play Store güncellemenin tamamlanmasını engelliyor - Bu hata kodunu tetiklemesinin bir başka olası nedeni, cihaz modeliniz ve uygulama arasındaki uyumsuzluktur. Google Play Store bunu belirlemekten sorumludur, bu nedenle uygulamayı harici bir APK web sitesinden yandan yükleyerek muhtemelen bu rahatsızlığı aşabilirsiniz.
 • Blackberry Launcher'ın yönetici ayrıcalıkları yok - Bu senaryo Android 6.0+ çalıştıran Blackberry Priv cihazlarına özeldir. Anlaşıldığı üzere, bir sistem hatası, cihazda Google Pay etkinleştirildiğinde Blackberry Launcher'ın ayrıcalıklarını azaltabilir. Bu durumda, Google Pay'ın yönetici erişimini devre dışı bırakarak ve Blackberry Launcher'ın yönetici erişimini etkinleştirerek sorunu çözebilirsiniz.
 • Şiddetli Uygulama bozulması - Uygulamayı tarafınıza yüklemez, hata ayıklamaya çalışmaz veya dosyalarına müdahale etmezseniz bu senaryo gerçekleşmez. Ancak bunu yaptıysanız ve uygulamayı güncelleyemiyorsanız veya yükleyemiyorsanız, ilerlemenin tek yolu uygulama paketini el ile kaldırmak için ADB yardımcı programını kullanmaktır.

' Hata Kodu 910'u çözecek sorun giderme adımlarını bulmakta zorlanıyorsanız , bu makale yardımcı olacaktır. Aşağıda, benzer bir durumdaki diğer kullanıcıların sorunun çözülmesi için başarıyla kullandığı birkaç doğrulanmış yöntem keşfedeceksiniz.

Potansiyel düzeltmeleri verimlilik ve önem derecesine göre ayarladık. Dolayısıyla, en verimli yaklaşımı arıyorsanız, aşağıdaki yöntemleri sunuldukları sırayla uygulayın.

Yöntem 1: Google Play Store'un Önbelleğini Temizleme

Aşağıdaki yöntem, Android cihazlarda ' Hata Kodu 910'u çözmenin en popüler yollarından biridir . Sorun, uygulamanın güncellenmesini engelleyen bazı kötü önbelleğe alınmış veriler nedeniyle ortaya çıkarsa, Google Play Store uygulamasının önbelleğe alınmış verilerini temizlemek sorunu kalıcı olarak düzeltir. Aşağıdaki adımların, aynı hata kodunu çözmek için mücadele eden birçok kullanıcı tarafından etkili olduğu doğrulandı.

Android cihazda Google Play Store uygulamasının önbelleğe alınmış verilerini nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • Android cihazınızın ana ekranında Ayarlar menüsüne dokunun . Ayarlar menüsünün içinde Uygulamalar ve bildirimler üzerine dokunun .
 • Uygulamalar listesinde ilerleyin ve Google Play Store'u bulun . Gördüğünüzde, üzerine dokunun.
 • Verileri temizleme seçeneğine ulaşmak için Google Play Store'un Bilgi menüsünden Depolama'ya dokunun .
 • Depolama seçeneğinin içinde, Önbelleği Temizle'yi tıklayın . İşlem tamamlandığında, Verileri Temizle'ye tıklayarak devam edin .

Yöntem 2: Google hesabınızı yeniden bağlayın

Bu prosedür, söz konusu hata kodu söz konusu olduğunda resmi Google dokümantasyonunda bahsedilen ilk prosedürlerden biridir. Dahası, etkilenen birçok kullanıcı Google hesaplarında oturum açıp oturum açmanın sorunu çözdüğünü ve daha önce 'Hata Kodu 910' ile başarısız olan uygulamayı yüklemelerine veya güncellemelerine izin verdiğini doğruladı  .

 • Android telefonunuzda Ayarlar uygulamanızı açın ve Hesaplar menüsüne erişin .
 • İçinde Kullanıcı & ekranı (Hesaplar) hesapları , sizin bulmak Google hesabı üzerinde ve dokunun. Google hesabı ayarlarınızın içine girdikten sonra, ekranın alt kısmına gidin ve Kaldır'a dokunun .
 • Google hesabı kaldırıldıktan sonra Kullanıcı ve hesaplar ekranı (Hesaplar)  ekranına dönün  , ekranın alt kısmına gidin ve Hesap ekle üzerine dokunun .
 • Ardından, Hesap ekle penceresinden Google'a dokunun ve Google hesabınızı yeniden eklemek için ekrandaki talimatları izleyin.
 • Kimlik bilgilerinizi yeniden ekleyerek Google hesabınızı yeniden bağladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve uygulamayı bir sonraki başlangıçta güncellemeye veya indirmeye çalışın.

Yöntem 3: Uygulamayı SD'den Dahili'ye taşıma

Yüklü bir uygulamayı güncellemeye çalışırken Hata 910'da karşılaşılan bir başka popüler düzeltme  , uygulamayı harici SD depolama alanınızdan dahili depolamaya taşımaktır. Şans, uygulamanın dahili depolama birimine taşındıktan sonra normal olarak güncellenmesidir. Güncelleme tamamlandıktan sonra, ilk yerine (harici SD kart) geri taşıyabilirsiniz. Bu hatayı çözmek için uğraşan birkaç kullanıcı, aşağıdaki adımların kendileri için kalıcı bir düzeltme olduğunu doğrulamıştır.

 • Ayarlar menünüzü açın ve Uygulamalar ve Bildirimler'e gidin . Ardından, yüklü tüm uygulamalarınızı görmek için Uygulamalar'a (Uygulama Listesi) dokunun .
 • Yüklü uygulamalar listesinin içinde, yüklemeyi reddeden uygulamayı bulun ve menüsünü genişletmek için üzerine dokunun.
 • Depolama'ya dokunun ,  ardından Depolama yerini değiştir üzerine dokunun ve uygulamayı Dahili Depolama'ya taşıyın .
 • Uygulama dahili depolamaya taşındıktan sonra uygulamayı tekrar güncelleyin ve prosedürün sorunsuz tamamlanıp tamamlanmadığını görün.
 • Not: Hala aynı hata kodunu alıyorsanız ( 'Hata Kodu 910' ), doğrudan Yöntem 4'e geçin .
 • Dahili Depolama'ya taşınırken uygulamayı güncellemeyi başarırsanız, işlem tamamlandıktan sonra uygulamayı SD karta geri taşıyabilirsiniz.

Yöntem 4: SD kartı Ayarlar menüsünden çıkarma

Soruşturma aşamasının başlarında, bu özel hatayla karşılaştığımız kullanıcıların çoğunun bir SD kart kullandığını gözlemledik. Dahası, etkilenen bazı kullanıcılar SD kartını Android Ayarları menüsünden 'çıkararak' bu sorunu çözmeyi başardılar.

Bu prosedür, SD kartınızı fiziksel olarak telefonunuzdan çıkarmanızı gerektirmez - Android, bu senaryoyu sanallaştıracak yerleşik bir işleve sahiptir. SD kartınızı sanal olarak çıkarmak ve 'Hata Kodu 910'u çözmek için yapmanız gerekenler  :

 • Android cihazınızda Ayarlar menüsünü açın ve Depolama'ya dokunun.
 • Depolama ekranının içinde, SD kartın bağlantısını kesin ve Android'inizi SD kartın fiziksel olarak çıkarılmış gibi davranmaya zorlamak için onaylayın.
 • Google Play Store'u tekrar açın ve daha önce hata mesajını gösteren uygulamayı yeniden indirin / güncelleyin.

Yöntem 5: APK'yı üçüncü taraf bir web sitesinden indirme ve yükleme

Yukarıdaki olası düzeltmelerin hiçbiri sizin için işe yaramadıysa, 'Hata Kodu 910' ile başarısız olan uygulamayı yüklemek veya güncellemek için üçüncü taraf bir hizmet kullanma olasılığını düşünmeye başlamak isteyebilirsiniz  . Bu prosedür, sorunun bir tür uyumsuzluktan kaynaklandığı veya mevcut Android sürümünüzün en son uygulama güncellemesini desteklemediği senaryolarda etkili olacaktır.

Bu durumda, uygulamanın yandan yüklenmesi Google Play Store tarafından uygulanan bazı kısıtlamaları atlayabilir. Uygulamanın APK'sini üçüncü taraf bir web sitesinden nasıl indireceğiniz ve yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • APK'ları olan bir üçüncü taraf web sitesini ziyaret edin. Adware bir sürü içerdiği bilinen yarım yamalak web siteleri bir sürü vardır, bu yüzden karanlık yerlerde uzak dur. APK saf ( burada ) öneririz .
 • Yüklemek ve üzerine dokunmak için mücadele ettiğiniz uygulamanın en son sürümünü bulmak için arama işlevini kullanın.
 • Hit İndir APK düğmesini ve eksiksiz indirmek için bekleyin. Hit Ok İndirme işlemini başlatmak için istemi güvenlik noktasında.
 • APK indirildikten sonra açın ve uygulamayı yüklemek veya güncellemek için ekrandaki talimatları izleyin. Bir güncelleme yüklemeye çalışıyorsanız, mevcut uygulamanız üzerine bir güncelleme yüklemek isteyip istemediğiniz sorulur. Öyleyse, işlemi başlatmak için Yükle'ye dokunun.

Yöntem 6: Google Pay yöneticisini devre dışı bırakma ve Blackberry Launcher yöneticisini etkinleştirme (yalnızca Blackberry Priv)

Bir Blackberry Priv cihazında bu özel sorunla karşılaşıyorsanız, düzeltme biraz daha egzotik. Bir Blackberry cihazında bu sorunu çözmek için mücadele eden birkaç kullanıcı , Google Pay'ın yönetici erişimini devre dışı bırakarak ve Blackberry Launcher'ın yönetici erişimini etkinleştirerek 'Hata Kodu 910'u  ortadan kaldırmayı başardı  . Hesaplarından çıkıp oturum açtıktan sonra sorun çözüldü ve yükleme / güncelleme işlemini tamamlayabildiler.

 • Blackberry Priv cihazınızda Ayarlar> Kişisel> Güvenlik> Cihaz yöneticileri'ne gidin . Oraya vardığınızda Google Pay'ın yönetici erişimini devre dışı bırakın . Ardından, Blackberry Launcher için yönetici erişiminin etkinleştirildiğinden emin olun .
 • Daha sonra, gidin Ayarlar> Cihaz> Kullanıcılar ve seçmek Misafir hesabınızdan çıkış yapmak. Birkaç saniye bekleyin, ardından Kendim'i seçin ve tekrar oturum açmak için talimatları izleyin.
 • Google Play> Uygulamalarım ve oyunlarım'a dönün ve güncelleme / yüklemeye devam edin. Artık sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmelisiniz.

Yöntem 7: Uygulamayı kaldırmak için ADB'yi kullanma

Kendinizi uygulamanın güncellenemediği, yeniden yüklenemediği veya kaldırılamadığı bir durumda buluyorsanız, son seçiminiz (fabrika ayarlarına sıfırlamanın yanı sıra) uygulama paketini zorla kaldırmak için ADB'yi kullanmaktır. Bu prosedür biraz ileri düzeydedir ve hem Android hem de bilgisayarınızda ilk kurulum yapmanızı gerektirir, ancak işi halledecektir.

Bunu bilmiyorsanız, ADB (Android Hata Ayıklama Köprüsü), Android cihazınızda çeşitli işlemleri gerçekleştirmenizi sağlayacak çok yönlü bir komut satırı aracıdır. Uygulama yükleme ve hata ayıklama dahil olmak üzere birçok cihaz işlemini kolaylaştırır, bu da tam olarak bu durumda ihtiyacımız olan şeydir.

Uygulamayı zorla kaldırmak ve 'Hata Kodu 910'uçözmek için ADB'yi kullanma hakkında hızlı bir kılavuz  :

 • İlk olarak, ADB ortamını kurmamız gerekiyor. Daha önce Android Studio'yu yüklediyseniz bunu zaten yüklediniz. Değilse, bu bağlantıdan Minimal ADB Fastboot'un en son sürümünü indirin.
 • İndirme işlemi tamamlandığında, minimal_adb_fastboot içeriğini çıkarmak için Winzip veya 7Zip gibi bir yardımcı program kullanın .
 • Yürütülebilir dosyayı çalıştırın ve bilgisayarınıza Minimal ADB ve Fastboot'u yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin .
 • Yükleme tamamlandıktan sonra Android telefonunuza gidin ve Ayarlar> Sistem> Telefon hakkında'ya gidin . Oraya vardığınızda, Yapı Numarası'na basmaya başlayın . 7. kez bastıktan sonra, şimdi bir geliştirici olduğunuzu belirten bir başarı mesajı alacaksınız.
 • Yukarıda yaptığımız şey, Geliştiriciler Seçenekleri sekmesini etkinleştirmektir . Ardından, ADB'nin telefonun içeriğine erişmesine izin vereceğiz. bunu yapmak için Ayarlar> Geliştirici Seçenekleri'ne gidin ve USB hata ayıklamayı etkinleştirin ( Hata Ayıklama altında ).
 • Android telefonunuzu bir USB kablosuyla PC'ye bağlayın ve bağlantı kurulana kadar bekleyin. Android telefonunuzdan tekrar izin vermeniz gerekebilir.
 • Android bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlandıktan sonra  Minimal ADB ve Fastboot'u açın. İlk olarak, “ adb device ” yazın ve cihazınızın doğru şekilde bağlanıp bağlanmadığını görmek için Enter tuşuna basın .
 • Telefonunuz ve musluk üzerine taşıyın Yes üzerinde Yetkilendirme ekranda ortaya çıktığı istemi.
 • Aynı Minimal ADB penceresinde, bozuk uygulamayı kaldırmak için aşağıdaki komutu yazın: adb uninstall <Package Name>
 • Android'inizi USB kablosundan çıkarın ve mobil cihazınızı yeniden başlatın. Ardından, bir sonraki önyükleme sırası tamamlandıktan sonra uygulamayı yeniden yükleyin. Bunu yaparken hiçbir problem yaşamamalısınız.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle