GNS Network

Windows 8 Kod 10 Hatası Çözümü


Kod 10 hatası, çeşitli Aygıt Yöneticisi hata kodlarından biridir . Aygıt Yöneticisi genellikle eski veya bozuk sürücülerden kaynaklanan bir durum olan donanım aygıtını başlatamadığında oluşturulur .

Sürücü Aygıt Yöneticisi'nin anlamadığı bir hata oluşturursa aygıt da Kod 10 hatası alabilir. Başka bir deyişle, Kod 10 hatası bazen bir tür belirtilmemiş sürücü veya donanım sorununu gösteren çok genel bir mesaj olabilir .

Kod 10 gibi Aygıt Yöneticisi hata kodlarıyla ilgili ayrıntılar , aygıtın özelliklerindeki Aygıt Durumu alanında bulunur. Yardım için Aygıt Yöneticisi'nde Aygıt Durumunu Görüntüleme konusuna bakın .

Kod 10 hatası, Aygıt Yöneticisi'ndeki herhangi bir donanım aygıtı için geçerli olabilir, ancak Kod 10 hatalarının çoğu USB ve ses aygıtlarında görünür .

Microsoft'un işletim sistemlerinden herhangi biri Windows 10 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Windows XP ve daha fazlası dahil olmak üzere Kod 10 Aygıt Yöneticisi hatasıyla karşılaşabilir .

Önemli : Aygıt Yöneticisi hata kodları Aygıt Yöneticisi'ne özeldir. Windows 10'un başka bir yerinde Kod 10 hatasını görürseniz, bunun bir Aygıt Hatası sorunu olarak gidermemeniz gereken sistem hata kodu veya yazılıma özgü bir hata olmasıdır.

Code 10 Hatası Nasıl Onarılır


  • Bir aygıtta gördüğünüz 10 Hata Kodunun, Aygıt Yöneticisi'ndeki veya donanımdaki geçici bir sorundan kaynaklanma ihtimali her zaman vardır. Öyleyse, yeniden başlatma, birçok durumda olduğu gibi , Kod 10 hatasını düzeltebilir.
  • Kod 10 hatası görünmeden hemen önce bir aygıt yüklediniz veya Aygıt Yöneticisi'nde bir değişiklik yaptınız mı? Bu durumda, yaptığınız değişikliğin Kod 10 hatasına neden olması mümkündür.
  • Mümkünse değişikliği geri alın, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Kod 10 hatası olup olmadığını tekrar kontrol edin.
  • Aygıtın sürücülerini güncelleyin . Aygıt için en son sürücülerin yüklenmesi, bu sürücüler daha önce çalışıyor olsa bile Kod 10 hatasını düzeltebilir.
  • En son Windows hizmet paketini yükleyin . Microsoft genellikle Windows için hizmet paketlerini ve diğer düzeltme eklerini yayımlar , bunlardan biri Kod 10 hatası için bir düzeltme içerebilir.
  • Kayıt defterindeki UpperFilters ve LowerFilters değerlerini silin . İki belirli değerler de Windows Kayıt Kod 10 hataya neden, bozuk olabilir.
  • Eski bir sürücü sürümünü veya önceki Windows sürümü için bir sürümünü deneyin. Hemen hemen tüm üreticiler web sitelerinde önceden mevcut sürücüleri sağlamaya devam ediyor.
  • Bir USB aygıtı için Kod 10 hatası görünüyorsa, elektrikli bir USB hub satın alın .
  • Donanımı değiştirin . Donanım aygıtının kendisiyle ilgili bir sorun Code 10 hatasına neden olabilir, bu durumda donanımı değiştirmek bir sonraki mantıklı adımınızdır.
  • Code 10 hatanıza neden olan bir donanım sorunundan eminseniz , Windows'un onarım yüklemesini deneyebilirsiniz . Bu işe yaramazsa, Windows'un temiz bir yüklemesini deneyin . Donanımı değiştirmeden önce ikisini de yapmanızı önermem, ancak diğer seçeneklerin dışındaysanız bunları denemeniz gerekebilir.

1 yorum:

Adsız

heh yaramadı

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle