GNS Network

SEO Skoru Nedir

SEO Skoru Nedir

Bu, birçok şirketin bize sorduğu bir sorudur, ancak kendilerine bu sorunun neden onlar için önemli olduğu sorulduğunda… çoğu, şu satırlarda bir sonraki soru sorarak yanıt verir: "Gerçekten emin değilim, ama Önemli olduğunu duydum ”. İşin aslı şu ki… "İyi bir SEO puanı nedir?" Gibi bir soruyu yanıtlamak. önemli olabilir, ancak muhtemelen insanların sandığı kadar önemli değildir. Dürüst olmak gerekirse, SEO'yu anlamanın ve başarılı bir strateji uygulamanın o kadar çok yönü vardır ki, böyle bir soruyu yanıtlamak neredeyse alakasız hale gelir ... çoğu zaman.

Bunu neden söylüyoruz? Nedeni şudur; Herkese açık olarak paylaşılan bir sayı veya puan yoktur; bu, bir arama motorunun bir kişinin bir web sitesinin puanını diğeriyle karşılaştırmasına izin verecek herhangi bir şey anlamına gelir. Bunun anlamı, Google gibi bir arama motoru "en iyi deri ofis koltuğu" gibi bir anahtar kelime için 1 numaralı web sitesini sıralıyorsa, puanı 73, 2 numaralı site 68 ve 3 numaralı site 61'dir ... hiçbir işletme veya dijital pazarlamacı, bu sitelerin her biri için bu numaraları belirlemeye yaklaşamaz. Ek olarak, Google'ın web sitelerini bu şekilde puanlamasını önermiyoruz, ancak bu sadece böyle bir soruyu yanıtlamanın ne kadar göreceli olduğunu kanıtlamak için.

Bununla birlikte, bir web sitesinin hedef anahtar kelimeleri için yüksek rütbeli rakipleri nasıl ölçtüğünü anlamak için kullanılabilecek bir tür puanlama var mı? Evet. Bir web sayfasının sayfa içi özellikleri gibi şeylere puan uygulayacak yazılımlar mevcuttur; sayfa başlığı, meta açıklama, kullanılan başlık etiketleri, resim alt ve başlık etiketleri, kalın metin, italik metin vb. gibi sayfa öğelerinde hedef anahtar kelime kullanımı gibi şeyler. Buradan yazılım, bu web sitelerinin öğelerini, dijital pazarlamacının SEO kullanarak tanıtmaya çalıştığı web sitesini hedefleyin ve oradan bir "puan" sağlayacaktır.

1) Hedefinizin / İş Web Sitenizin SEO Öğelerini SEO Rakiplerinizle Karşılaştırabilirsiniz

Hedefinizin / İş Web Sitenizin SEO Öğelerini SEO Rakiplerinizle Karşılaştırabilirsiniz

Bu tür bir karşılaştırma yaparak, hedef kitlenizin ürünlerinizi ve / veya hizmetlerinizi bulmak için kullandığı anahtar kelimeler için iyi bir sıralama yaparak, sektörünüzdeki organik trafiğin büyük kısmını alan rakiplerinizden sizi neyin ayırdığını görebilirsiniz. Oradan, yalnızca neyi farklı yapmanız gerekebileceğini anlamakla kalmaz, aynı zamanda bunu yapacak durumda olup olmadığınızı da belirlemeye yardımcı olabilir; veya SEO kampanyanız için dış kaynak kullanmanız gerekiyorsa.

2) Başarılı SEO Analizi Rakiplerinin Neyi Doğru Yaptığını Anlayabilirsiniz

Başarılı SEO Analizi Rakiplerinin Neyi Doğru Yaptığını Anlayabilirsiniz

Rakiplerinizin neden bu kadar iyi sıralandığına dair bazı net göstergeleri gördükten sonra, bunlara odaklanacak bir strateji oluşturabilirsiniz. Belki de rakiplerinizden birinin web sitenizde olduğundan çok daha alakalı geri bağlantıları vardır… oradan yüksek kaliteli bir geri bağlantı stratejisine bakabilirsiniz. Muhtemelen diğer SEO rakiplerinizden birinin en popüler sosyal medya platformlarının bazılarında çok sayıda paylaşım, beğeni, bahsetme, favoriler vb. Vardır. Oradan, hedef kitlenizi oraya nasıl çekeceğinizi belirleyebilirsiniz; Bu sosyal sinyallerin etkili bir SEO sıralama sinyali olduğunun kanıtlandığını unutmayın.

3) SEO Analizi ile Rakiplerinizin Yanlış Yaptığını Görebilirsiniz

SEO Analizi ile Rakiplerinizin Yanlış Yaptığını Görebilirsiniz

Hemen hemen her tür rekabette, rakibinizin zayıf yönlerini anlamanın her zaman faydaları vardır; SEO stratejileri söz konusu olduğunda durum farklı değil. Belki de yüksek rütbeli web sitelerinden hiçbiri hedef kitlenize yararlı içerik sağlamıyor. Web sitenizde yayınlanabilecek benzersiz ve değerli içerikler oluşturduğunuz bir içerik pazarlama stratejisi uygulamayı düşünebilir misiniz, yoksa belki de marka bilinirliğinizi artırmaya yardımcı olacak videolar oluşturmak için yeriniz olabilir mi?

4) Rekabetçi Olmayan Anahtar Kelimeleri Tanımlamak İçin "İyi Bir SEO Puanı" Verisini Kullanabilirsiniz

Rekabetçi Olmayan Anahtar Kelimeleri Tanımlamak İçin "İyi Bir SEO Puanı" Verisini Kullanabilirsiniz

Bu, rakiplerinizi nasıl ölçtüğünüze dair bir fikir edinmenin ve nasıl ve neden sıralandıklarına dair fikir edinmenin en değerli faydalarından biridir. Üst sıralarda yer alan tüm web sitelerinin arama motoru optimizasyonu için kullanılan en etkili taktikleri uygulamadığı zamanlar vardır. Bu gibi durumlarda, bunu yapan ilk işletme olmak için mükemmel bir fırsat. Sonuç olarak, kendinizi rakiplerin hiç dikkat etmemiş olabileceği büyük anahtar kelime grupları sıralamasında bulabilirsiniz.

SEO puanı - nasıl kontrol edersiniz?

SEO puanı - nasıl kontrol edersiniz?

Pek çok kişi, böyle bir puan olmamasına rağmen Google'da "SEO puanını kontrol et" gibi ifadeler arar. Evet, orada bir SEO denetleyicisine sahip olduğunun reklamını yapan platformlar var ve bazı durumlarda ücretsiz bir deneme sunuyorlar… 

SEO puanımı nasıl geliştirebilirim?

SEO puanımı nasıl geliştirebilirim

2020 ve sonrasında SEO puanınızı iyileştirmeye odaklanmak, Google gibi arama motorlarında sıralama konusunda endişeleriniz varsa, mümkün olan ve değerli olmayan bir şey değildir. Evet, orada çok pahalı araçlar var, bunlardan bazıları sınırlı süreli ücretsiz deneme sunuyor ve araçları sitenizin bir web sitesi analizi yaptıktan sonra web sitenizin düşük bir SEO puanına sahip olabileceğini öne sürüyor. Ancak, siteniz için önemli ve alakalı anahtar kelimeler için web sitenizin arama sonuçlarında ne kadar üst sıralarda yer aldığını iyileştirmenin yollarını arıyorsanız, bir puan sağlayan bu tür bir SEO denetim aracı, endişelenmeniz gereken şey DEĞİLDİR.

Nomvo.com'da buna benzer makaleleri okumaya devam ederken, söylediğimiz HER ŞEYİ GOOGLE'DA SIRALAMA siteler için gerçekten işe yarayanlarla karşılaştırdığınızdan emin olun. Söylediklerimizi, SEO kılavuzlarını ve eğitimlerini, SEO analizörü (diğer adıyla SEO denetleyicisi) yazılımını satın almanızla daha fazla ilgilenen diğer kişilerin veya şirketlerin sunduklarıyla karşılaştırmayın… sizi "ücretsiz denemenizi bugün başlatmaya teşvik etseler bile !” Bu şekilde, siteniz için bir denetim raporu yaptıktan sonra, web sitenizin SEO'sunu ne kadar iyileştirirseniz geliştirin… istediğiniz sonuçları kolaylıkla göreceğinizden emin olursunuz. SEO performansınızı ve ölçümlerinizi analiz ederken, ilk adımın site hızı, geri bağlantılarınız için bağlantı metni gibi önemli şeylere odaklanmak olduğundan emin olmanız her zaman önemlidir.

SEO performansını nasıl analiz ediyorsunuz?

SEO performansını nasıl analiz ediyorsunuz

Arama motorlarında organik trafiği ve sıralamaları kontrol etmenin ötesinde, bir web sitesi analizi, SEO performansını analiz etmenin en iyi yollarından biridir. Manuel olarak veya bir analiz aracı kullanılarak yapılsın ya da yapılmasın, sitenizin SEO analizi yapmak, etkili ve yaygın SEO stratejileri kullanarak sitenizin başarıya ulaşmasını sağlamanın harika bir yoludur. Buna ek olarak, arama motoru optimizasyonu ile ilgili olarak sitenizin performansına göz atarken… Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, SEO hatalarının farkında olmak ve düzeltmektir, web sitenizi optimize ederken önemli iyileştirmeler yapmaktır. SEO izlemenin devam eden önemli eylemini görmezden gelin ve periyodik olarak bir SEO denetim raporuna yatırım yapın.

Buna bir SEO denetleyici aracı kullanarak hak ettiği ilgiyi verirken, yalnızca fiyatlandırma gibi şeylere odaklanmadığınızdan, tercih ettiğiniz dilde mevcut olduğundan (bu günlerde genellikle İngilizce'dir) ve bir web sitesinde barındırıldığından emin olun. kullanımı kolay web sitesi. Bunlara ek olarak, SEO analizörünün ne sıklıkla çalıştırılabileceği konusunda hiçbir sınırlama olmadığından emin olun; inanmayın, birçoğu web sitenizin SEO'sunu ne sıklıkla ve kaç kez anında inceleyebileceğiniz konusunda sınırlar koyar. Son olarak, web sitenizi ve hedef anahtar kelimelerinizi koymanın, web siteniz, sektörünüz ve başarılı SEO stratejileriniz için sahip olmayı umduğunuz tüm gizliliği ortadan kaldırdığını anlayın. Bir web sitesi analiz aracına güvenmemeniz gerektiğini söylemiyoruz, ancak içeri girmek, gözden kaçırılması kolay olan bu şeylerin farkında olmalısınız.

Web sitemin SEO dostu olup olmadığını nasıl anlarım?

Web sitemin SEO dostu olup olmadığını nasıl anlarım

Ayrıntılı bir SEO analizi yaparak SEO web sitesi performansını ve başarısını kontrol edin. Bunun, müşterilerinin web sitesinin SEO'sunu kontrol eden bir denetim sunan SEO şirketleriyle iletişime geçmeniz gerekip gerekmediğini, kaliteyi ve toksik geri bağlantıların yanı sıra genel SEO ilerlemesini belirlemek için bir geri bağlantı denetleyicisi kullanarak söz konusu site ... Web sitenizin ne kadar SEO dostu olduğunu çabucak öğrenin.

Bir tür araç veya "SEO denetleyicisi" kullanmaya karar verirseniz, SEO analizcisinin sıralamanızı yükseltmek için düzeltmenizi söylediği her şeyin her zaman en iyi çıkarınıza olmayacağını unutmayın. Bu araçların ve şirketlerin birçoğunun, web sitenizin sahip olduğu özel başarı ve çevrimiçi görünürlükten ziyade, ürün ve hizmetlerini satmakla daha fazla ilgilendiğini unutmayın. Mesele şu ki, bir başkasının yapmasını beklemek veya ummak yerine, kendinize ve arama motoru optimizasyonu ile elde edeceğiniz başarıyı aradığınızdan emin olun.

Web sitemi SEO için nasıl test ederim?

Web sitemi SEO için nasıl test ederim

SEO'nun web siteniz için ne kadar iyi olduğunu test etmek için… web sitenizin organik trafiğine ve işletmeniz için önemli anahtar kelimeler için sitenizin arama motorlarındaki sıralamalarına bakın. Birçok kişi, bir web sitesini puanlamanın SEO için nasıl çalıştığına dair bir açıklama arıyor… ancak bu doğru, gerekli ve hatta mümkün değil.

İyi bir SEO puanı nedir?

İyi bir SEO puanı nedir

SEO puanlama, Arama Motoru Optimizasyonunun insanların aradığı en kafa karıştırıcı unsurlarından biridir, ancak bu tamamen işe yaramaz. Geçmiş yıllarda, Google gibi arama motorları sayfa sıralaması yoluyla bir "puan" veriyordu, ancak bu sıralama artık halkla paylaşılmıyor. Bunun yanı sıra, pazarlamada farklı web siteleri için bir puanlama sistemi oluşturma / kullanma gibi bir dizi SEO aracı var ... ancak genel olarak gözden kaçan bir gerçek şu ki, bu platformlarda puanınız ne kadar yüksek veya düşük olursa olsun ... SEO'nun söz konusu web sitesi için ne kadar iyi performans gösterdiğinin doğru göstergesi.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle