GNS Network

All in One SEO Pack Nedir

All in One SEO Pack Nedir

WordPress web siteniz için bir SEO eklentisi mi arıyorsunuz? All in One SEO Pack, bir milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılan popüler bir WordPress SEO eklentisidir. Bu All in One SEO Pack incelemesinde, özelliklerine, performansına ve kullanım kolaylığına bir göz atacağız.

WordPress İçin Gerçekten Bir SEO Eklentisine İhtiyacınız Var mı?

Birçok yeni başlayan kullanıcıdan neden bir SEO eklentisine ihtiyaç duyduklarını duyduk ? Arama motorları, internetteki çoğu web sitesi için birincil trafik kaynağıdır. Her gün internette arama sonuçlarında en üst sıralarda yer almak için yarışan binlerce yeni web sitesi görünüyor.

Beğenin veya beğenmeyin, web sitenizin sonuçlarda en üstte göründüğü anahtar kelimeler diğer birçok işletme ve web sitesi için değerlidir. Bu sonuçlarda sizinle rekabet edebilmek için SEO'larını geliştiriyorlar.

Sitenizi doğru bir şekilde optimize etmeyerek ne kadar trafik kaçırdığınızı öğrenmek sizi şaşırtabilir. Bir SEO eklentisi, arama motoru dostu bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olur. Yeni kitleler keşfetmenize ve web sitenizden daha fazla trafik ve satış almanıza yardımcı olur.

All in One SEO Pack ile Ayrıntılı SEO Ayarları

Adından da anlaşılacağı gibi, All in One SEO Pack, her şey dahil bir SEO paketi olmaya çalışmaktadır. Birçok özellik ve seçeneğe sahip güçlü bir eklentidir. Eklentinin genel ayarlarını yapılandırmak için All in One SEO Pack »Genel Ayarlar sayfasını ziyaret edin .

All in One SEO Pack ile Ayrıntılı SEO Ayarları

Tek başına genel ayarlar sayfasında, aşağı kaydırırken ayarlayabileceğiniz farklı bölümler vardır. Ana sayfa, başlık, özel gönderi türleri, anahtar kelime, ekran, noindex, gelişmiş ayarlar vb. Vardır. All in One SEO Pack, Web Yöneticisi araçları hesabınızı Genel Ayarlar sayfasından doğrulamanıza da olanak tanır. Google Analytics'i web sitenizde kolayca kurmak için Google Analytics kimliğinizi de ekleyebilirsiniz. Ayrıntılı talimatlar için All in One SEO Pack yönelik bu kullanıcı kılavuzuna bakın .

WordPress İçerik Türleri için SEO Ayarları

All in One SEO Pack, her içerik türü (gönderiler, sayfalar veya özel gönderi türleri) için gönderi düzenleyicisinin altına özel bir meta kutusu ekler. Bu meta kutusunu kullanarak her gönderi için özel bir başlık tanımlayabilir, meta açıklama ve anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz.

WordPress İçerik Türleri için SEO Ayarları

Temel meta etiketlerin yanı sıra, sayfanızın birkaç gelişmiş yönünü de düzenleyebilir veya SEO gönderebilirsiniz. All in One SEO Pack, noindex etiketi ayarlamanıza, kanonik url ayarlamanıza, site haritasından hariç tutmanıza ve diğer birçok seçeneğe izin verir. Ne yaptığınızı bilene kadar bunları değiştirmemenizi tavsiye ederiz.

All in One SEO Pack Özellik Yöneticisi

Eklenti özelliklerinden bazıları varsayılan olarak etkinleştirilmemiştir. Bunları etkinleştirmek için All in One SEO Pack »Özellik Yöneticisini ziyaret etmeniz gerekir . Özellik yöneticisinden aşağıdaki modülleri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz:

 • XML Site Haritaları
 • Sosyal Meta
 • Robots.txt
 • Dosya Düzenleyici
 • İthalatçı ve İhracatçı
 • Kötü Bot Engelleyici
 • Performans (Varsayılan olarak etkinleştirilmiştir)

Bir modülü etkinleştirmek, eklentinin menüsünün altına kendi ayarlar sayfasını ekleyecektir. Söz konusu özelliği ve sitenizde nasıl davranacağını yapılandırmak için o sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

All in One SEO Pack Özellik Yöneticisi

All in One SEO Pack vs Yoast SEO

Yoast SEO ve All in One SEO Pack, piyasadaki en popüler iki WordPress SEO eklentisidir. Her iki eklentinin de bu eklentileri web siteleri için gerekli olduğunu düşünen hayranları ve kullanıcıları vardır. İkisi de güçlü özellikler sunar. Ancak bir Yoast SEO kullanıcısıysanız, birkaç özelliği kaçırabilirsiniz.

 • Yoast SEO eklentisindeki içerik analizi, size bir SEO puanı ve bunun nasıl geliştirileceğine dair öneriler gösterir.
 • Galeta unu
 • RSS Feed Optimizasyonu
 • İnce Ayar Taksonomisi Terim indeksleme
 • Ve bir avuç diğer özellik

Ayrıca, All in One SEO Pack her bir ayar sayfasında kapsamlı seçenekler listesine sahip olduğunu belirttik. Eklenti, kullanıcılardan her sayfada çok fazla karar vermelerini ister ki bu biraz ezici.

All in One SEO'nun kullanıcı arayüzü göze batan bir şey. Kullanıcıların çok fazla kaydırma yapmasını gerektirir ve kaydırdıklarında, yukarıdaki bilgileri artık görünmez olanları gözden kaçırırlar. Bu, uzun ayarlar sayfası oluştururken kullanıcıların bağlam dışı hissetmesine neden olur.

All in One SEO Pack için Fiyatlandırma ve Destek Seçenekleri

All in One SEO, kapsamlı çevrimiçi belgelere ve doğrudan eklentinin içine yerleştirilmiş satır içi bağlamsal belgelere sahiptir. Kullanıcılar 39 $ ve ardından ayda 10 $ veya her yıl 49 $ karşılığında premium destek ve ekstra özellikler alabilirler. Premium destek, eklentilerin kendi destek forumları, video eğitimleri ve e-posta yoluyla sunulur.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle