GNS Network

SEO Reklam Nedir?

SEO Reklam Nedir

Birçok şirket, bir pazarlama kampanyasını ilk planlarken hangi stratejilerin kendilerine en iyi sonuçları getireceğini bilmiyor. SEO ve Google Ads'e baktığınızda, işletmeniz için hangisinin daha iyi olduğunu merak edebilirsiniz.

SEO nedir?

SEO, web sitenizi ve içeriğini, arama motoru sonuç sayfasında (SERP) daha yüksek görünecek şekilde optimize etmeyi içerir.Kullanıcılar bir arama yaptığında, arama motoru sorgularını alakalı web sayfalarıyla eşleştirir. Sayfanızın alakalı arama sonuçlarında görünmesine yardımcı olmak için, anahtar kelime entegrasyonu ve dahili bağlantı gibi optimizasyon tekniklerini kullanmanız gerekir. İyi optimize edilmiş bir sayfa siteniz için trafik oluşturacak ve bu da dönüşümlerinizi ve satışlarınızı artıracaktır.

Anahtar kelime seçimi : İşletmenizin doğru arama sonuçlarında sıralanmasına yardımcı olmak için, sayfanız için alakalı anahtar kelimeler seçmeniz gerekir. Google, sayfanızı seçtiğiniz anahtar kelimelere göre sıralar, bu nedenle, alakalı sorgularda görünmenize ve sıralamanıza yardımcı olmak için sayfanızın konusuyla ilgili anahtar kelimeleri kullanmak isteyeceksiniz.

İçerik kalitesi : Google, kullanıcıları ihtiyaç duydukları bilgileri sağlayan yüksek kaliteli içeriğe yönlendirmek ister. Uzun ve bilgilendirici içeriğiniz olduğunda, Google'ın web sitenizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda sıralaması daha olasıdır. Yüksek kaliteli, uzun bir içerik parçası, kullanıcıları web sitenizde daha uzun süre tutacak, katılımı artıracak ve Google'a sayfanız hakkında olumlu sinyaller gönderecektir.

Site güvenliği : Kişisel bilgi güvenliği ve gizlilik, İnternet tarayıcıları için artan endişelerdir ve Google bunu fark etti, bu nedenle sitenizdeki bilgileri bir SSL sertifikası kullanarak şifrelemek önemlidir. Google, güvenli siteleri güvenli olmayan sitelere göre sıralar, bu nedenle.

Kullanıcı deneyimi (UX): Google, olumlu bir deneyim sunan siteleri tanıtmak istemektedir. Sitenizdeki kullanıcı deneyimini geliştirmeye odaklanmalısınız, böylece potansiyel müşteriler sitede daha uzun süre kalacak ve sıralamanızı iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Bazı UX özellikleri arasında kolay gezinme, içerikte başlıklar ve madde işaretleri ve ilgi çekici resimler ve videolar bulunur.

Mobil uyumluluk : Google, mobil web taramasının yükselişi nedeniyle son birkaç yıldır duyarlı tasarımı zorluyor. Duyarlı tasarım önemlidir çünkü kullanıcıların sitenizi herhangi bir cihazda görüntülemesine yardımcı olur. Google mobil öncelikli bir indeksleme sistemine geçtiğinden , arama sonuçlarında iyi bir sıralama elde etmek için mobil uyumlu bir sitenizin olması gerekir.

Sayfa hızı : Kullanıcılar hızlı bir şekilde bilgi ister, bu nedenle yavaş yüklenen bir siteniz varsa, arama sonuçlarında da sıralama elde edemezsiniz. Sitenizin hızlı yüklenmesi gerekiyor veya kullanıcıların sayfanızdan çıkma olasılığı yüksektir ve bu da sıralamanıza zarar verir.

Google Ads nedir?

Daha önce Google AdWords olarak bilinen Google Ads , pazarlamacıların ilgili potansiyel müşterilere ulaşmasını sağlayan bir tıklama başına ödeme (PPC) reklam platformudur.

Arama reklamları: Bu metin reklamlar, SERP'lerin üstünde, organik listelerin üzerinde görünür. Bu reklamlar organik arama listelerine benzer görünmekle birlikte, organik listelerden ayırt edilmelerine yardımcı olacak "reklam" etiketine sahiptir.

Arama reklamları

Google Alışveriş reklamları: Bu reklamlar, farklı markalara ait ürünlerin resimleriyle birlikte SERP'lerin üstünde bir atlıkarınca biçiminde görünür. Bu listeler fiyatları da içerir, böylece kullanıcılar alışverişi karşılaştırabilir.

Google Alışveriş reklamları

Yerel Hizmetler reklamları: Yerel hizmet reklamları , daha fazla yerel potansiyel müşteriyi çekmek isteyen tesisatçılar ve elektrikçiler gibi hizmet şirketlerine yöneliktir. Bu reklamlar, atlıkarınca biçimindeki Alışveriş reklamlarına benzer, ancak bunun yerine işletmenin hizmet bilgilerini listeler.

Yerel Hizmetler reklamları

PPC ile, yalnızca kullanıcılar reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız, bu da Google Ads'ü radyo, televizyon veya gazete reklamları gibi geleneksel reklam yöntemlerinin çoğundan daha uygun maliyetli bir seçenek haline getirir. PPC reklamları bir teklif sistemi üzerinde çalışır. Reklamlarınız için kullanmak istediğiniz anahtar kelimeler için teklif verirsiniz. Teklif tutarı, birisi reklamınızı tıkladığında ödemek istediğiniz en yüksek tutardır.

SEO ve Google Ads

SEO ve Google Ads, sitenizdeki alakalı trafiği artırmanıza ve dönüşüm sağlayan daha fazla potansiyel müşteri kazanmanıza yardımcı olmaya odaklanır. Bu yöntemlerin her ikisi de işletmenizin çevrimiçi büyümesine yardımcı olurken, büyük ölçüde farklılık gösterir. Bu stratejilerin nasıl karşılaştırıldığını görmek için SEO ile Google Ads'e bir göz atalım:

SEO ve Google Ads

Hangisi daha iyi, Google Ads mi yoksa SEO mu?

Pazarlama kampanyanız için SEO ile Google Ads'ün daha iyi olup olmadığı, işletmenizin hedeflerine bağlıdır.

Google Ads

Google Ads, olası satışlara ve satışlara odaklanan şirketler için en iyi sonucu verir. Bu strateji, sonuçları anında görmek ve bir kampanya başlatır başlatmaz çabalarını izleyebilmek isteyen şirketler için en iyisidir.

SEO

SEO, zaman içinde sabit bir trafik akışı oluşturmak veya marka bilinirliğini artırmak istiyorsanız en iyi sonucu verir. Bu strateji, daha fazla insanın markanızı bulmasına ve onu öğrenmesine yardımcı olur. Biraz zaman ve çabayla sitenizi arama motorları için optimize edebilir ve işletmenizin daha fazla trafik çekmesine yardımcı olabilirsiniz.

SEO ve Google Ads birlikte nasıl çalışır?

SEO ve PPC, şirketlerin hangi stratejinin daha iyi olduğuna karar vermelerine yardımcı olmak için sıcak bir tartışma olsa da, bu stratejileri birlikte kullanmak en iyisidir. Çoğu pazarlamacı, sitenize ulaşmayı ve sitenize yönlendirmeyi artırmaya yardımcı olmak için pazarlama kampanyanızda hem SEO hem de Google Ads karışımını kullanmanızı önerir.Her iki yöntem de SERP'lerdeki görünürlüğünüzü artırır, bu nedenle bunları dijital pazarlama stratejinizde kullanmak markanızın çevrimiçi potansiyelini en üst düzeye çıkaracaktır.

Markanızın görünürlüğünü artırın: SEO ve PPC reklamları, aramada elde edebileceğiniz görünürlük miktarını ikiye katlar. Hem organik sonucunuz hem de bir PPC reklamı, arama yapanların sayfanızı ziyaret etmesi gereken fırsatların sayısını artırır.

Trafiği artırın: SEO ve PPC'yi birlikte kullanmak, size değerli trafik kazanma şansını en iyi şekilde verir. PPC, hızlı bir şekilde trafik kazanmanıza yardımcı olur ve reklamınızı başlatır başlatmaz potansiyel müşterileri çekmeye başlayabilirsiniz. SEO'ya eklediğinizde, uzun vadeli trafik çekmeye başlayacaksınız. Her iki stratejiyi de kullanmak, hem uzun vadeli hem de kısa vadeli trafikten en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar .

SEO'yu optimize etmek için PPC anahtar kelimeleri kullanın: SEO ile hedeflediğiniz aynı anahtar kelimeler için teklif vermek için Google Ads'i kullanmak, bu anahtar kelimelerin daha fazla görünmesi anlamına gelir. Ayrıca, anahtar kelimeleri PPC reklamlarını kullanarak test etmek, SEO kampanyanız için hangi anahtar kelimelerin en etkili olacağını belirlemenize yardımcı olabilir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle