GNS Network

Drupal SEO Modülü Nedir

Drupal SEO Modülü Nedir

Mükemmel bir web sitesi kurdunuz, birinci sınıf bir tasarımcı çalıştırdınız ve uygun fiyatlı yüksek talepli hizmetler sunuyorsunuz. Yine de bazı nedenlerden dolayı sitenize iyi trafik çekmiyorsunuz. Yoğun bir içerik incelemesine dalmadan ve tasarımcınızı kovmadan önce, insanlar için harika bir web sitesi yapmış olabileceğinizi, ancak arama motorlarının dikkatini çekmediğini düşünün.

Arama Motoru Optimizasyonu nedir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), çevrimiçi pazarlamada yaygın olarak kullanılan bir terimdir, ancak çok az kişi bunun gerçekte ne anlama geldiğini açıklar. Kısaca, SEO, web sitenizi ve makine tüketimi için içeriği iyileştirmeye odaklanır. Anahtar kelimeleri, kolay URL'leri, meta etiketleri ve derin bağlantılar arama motorlarını web sitenizi daha yüksek derecelendirerek entegre ederek. Bununla birlikte, aşırıya kaçmak, arama motorlarının sitenizi puanınızı düşürerek cezalandırmasına yol açacaktır - bir avuç anahtar kelimeyi bir kenara atıp iyi sonuçlar bekleyemezsiniz, güçlü içeriğe de ihtiyacınız vardır.

Sitenizi Optimize Etmek İçin En İyi Drupal SEO Modülleri 

Meta etiketlerden site temasına kadar arama motoru sıralamanızın dayandığı birçok şey vardır . Ancak Drupal sitenizi başlatırken yapmanız gereken ilk adımlardan biri, daha yüksek bir sıralamaya yardımcı olabilecek bir SEO modülleri koleksiyonunu entegre etmektir. Çoğu durumda, web sitenizin müşteriye dönük kısmına dokunmanıza bile gerek kalmaz. Birkaç ince ayar ve arka uç yönetimiyle, arama motoru sonuçlarınızı optimize edebilir, web sitenize gelen trafiği artırabilir ve dönüşümünüzü büyük ölçüde artırabilirsiniz.

Sitenizi Optimize Etmek İçin En İyi Drupal SEO Modülleri

XML Site Haritası, arama motoru botlarının sitenize atıfta bulunmaları ve sitenizi güçlü bir şekilde anlamaları için tek bir bilgi noktası sağlar. XML site haritası, sayfanızla ilgili meta etiketleri (aşağıda listelenen meta etiket modülünü yüklediyseniz, bunlar daha yüksek kaliteli etiketler olacaktır) ve göreli bağlantılar, en son güncellenen sayfa ve tarih ve ne sıklıkla içerik güncellenir.

Pathauto

Pathauto

Pathauto, hem kullanıcı dostu hem de daha güçlü arama motoru optimizasyonuna yol açan URL'leri tanımlamanın basit bir yolunu sunar. Drupal normalde web sayfalarınıza “siteniz.com/node/12345” gibi bir URL verir. Bu tür bir URL, bir kullanıcı için hiçbir şey ve hatta bir arama motoru için daha az şey ifade eder. Pathauto ile kategori ve sayfa başlığına göre URL'ler oluşturabilirsiniz. Bu nedenle, "siteniz / arama motoru optimizasyonu / SEO için en iyi on drupal modül" gibi URL'lere sahip olabilirsiniz. Bu tür bir URL, site ziyaretçilerinizin anlaması için kolaydır ve arama motorlarında size bonus puanlar verir.

Yönlendir

Yönlendir

En iyi Drupal SEO modülleri arasında, Yönlendirmeyi de düşünebilirsiniz  . Web sitenizdeki 'ölü linkleri' önlemek ve reklam materyallerinde kısa linkler oluşturmak için önemli bir modüldür. Yönlendirme, 'siteniz.com/promo1'i ziyaret eden kullanıcıları' siteniz.com/seo-course/learn-seo-with-us 'adresine göndermek gibi kurallar belirlemenize olanak tanır.

Bu pazarlama için harika olsa da, arama motorlarında yüksek bir derecelendirme elde etmek için de harikadır. Birden fazla 'geri dönen' yeniden yönlendirmeye sahip olmak size yardımcı olmaz, ancak sitenize giden ölü bağlantılar size karşı sayılır. Bir sayfayı sitenizden kaldırırsanız veya basitçe yeniden adlandırırsanız, eski sayfayı bulmaya çalışan trafiği kaybetmemek için bir yeniden yönlendirme kullanabilirsiniz.

Yönlendirmeler, kaçırılan fırsatları yakalamak için bir ağdan daha fazlasıdır. Ayrıca, insanların bu yönlendirmeleri ne sıklıkla vurduğunu da izler. Bu, bir promosyon bağlantısının ne kadar popüler olduğunu veya taşıdığınız veya yeniden adlandırdığınız bir sayfaya kaç kişinin erişmeye çalıştığını izlemenize yardımcı olabilir.

Global Yönlendirme

Global Yönlendirme

Global Redirect , bu sorunu çözen ve aynı zamanda çeşitli kırık bağlantı senaryolarını yakalayıp kullanıcıyı ana sayfanıza geri döndüren - böylece kullanıcı deneyimini iyileştiren ve arama motoru sıralamalarında size daha temiz bir kayıt sağlayan Drupal SEO modüllerinden biridir. Global Yönlendirme, Drupal 7 için kullanılabilir, ancak, bir Drupal 8 sitesi kullanıyorsanız, benzer 'Yönlendirme' modülüyle birlikte paketlenmiştir.

Metatag

Metatag

Meta Etiket modülü kullanımı meta açıklama etiketinde, web sitenize fazladan meta veri sağlar ve meta anahtar kelimeler etiketi. Bunların her ikisi de arama motorları tarafından taranır ve insanların sitenizde arama yapmak için kullanabilecekleri, ancak içeriğinizde açıkça görünmeyen kelimeler ve kelime öbekleri ekleyerek sonuçlarınızı optimize edebilirsiniz. Örneğin, tavuk çiftçiliği ile ilgili bir web siteniz varsa, sayfada bu kelimeler görünmese bile anahtar kelimeleriniz 'tavuk' 'horoz' 'yumurtaları' içerebilir. Bu, size bir kullanıcının ne olduğunu eşleştirme şansı verecektir. arama motorlarına yazarak.

Google Analytics

Google Analytics

Google Analytics, klasik SEO modüllerinden biri olarak adlandırılamaz, ancak size sitenizdeki kullanıcıları ve rolleri izleme ve hariç tutma (böylece kendi tıklamalarınızı yanlışlıkla izlemiyorsunuz), bağlantı tıklamalarını, indirmeleri izleme ve "mailto" tıklamaları. Modül, AdSense'in yanı sıra diğer birçok öğeyi de destekler. Google Analytics ile trafiğinizin nereden geldiğini, kullanıcıların sayfalarınızda ne kadar kaldıklarını ve onlar oradayken nelerin dikkatini çektiğini görebileceksiniz. Bu bilgilerle, içerik stratejinizi hedef kitlenize hitap edecek, sitenize daha fazla trafik çekecek ve dönüşümleri artıracak şekilde değiştirebilirsiniz.

Google Haberler site haritası

Google Haberler site haritası

Google News site haritası modül üzerinde modülünde XML site benzer ama ayrı bir site haritası oluşturur. Bu, özellikle Google Haberler için uyarlanmıştır ve önbelleğe alma sürelerini, eklenecek içerik türlerini, en son haberlerin nasıl olması gerektiğini ve etiketleri ve anahtar kelimeleri özelleştirmenizi sağlar. Google Haberler site haritası için en son güncellenen site Haziran 2013'te yayınlandı, ancak bunu XML site haritası modülüyle entegre ederek size tek bir modülde iki harika işlev sunmanın dikkate alınması gereken hususlar var.

Site doğrulama

Site doğrulama

Sitenizin arama motoru sonuçlarında iyi sıralanması için sitenizin doğrulanmış olması önemlidir. İnternette, hain nedenlerle kısa bir süre için kurulmuş birçok spam sitesi vardır. Sitenizi doğru bir şekilde doğrulatarak, yeni başlasanız bile bu sitelerden biri gibi görünmekten kaçınırsınız. Site doğrulama modülü bir doğrulama dosyası yüklemek için izin ve sonra sizin için kimlik doğrulama işlemini yöneterek bu süreçte yardımcı olmaktadır. Bu modülün bir geliştirme Drupal 8 sürümü veya tamamen test edilmiş bir Drupal 7 sürümü mevcuttur.

Sayfa başlığı

Sayfa Başlığı modülü sadece sayfadaki güzel başlığını koymak daha fazlasını yapar. Sayfa başlığı, başlığınızın kod boyunca tüm temel alanlarda çoğaltılmasını sağlamak için meta etiketlere bağlanır. Bunlar, sitenizi kontrol eden arama motoru botları tarafından alınır ve SEO kontrol listesinde size ekstra işaretler verir (bir sonraki modüle bakın). Web tarayıcınızın üst kısmına bakarak düzgün bir şekilde kurup kurmadığınızı anlayabilirsiniz, örneğin, Drupal.org'daki Sayfa Başlığı Modülü size hangi sayfada olduğunuzu ve web sitesinin adını açıkça gösterir.

SEO Kontrol Listesi

SEO Kontrol Listesi

Son olarak, SEO kontrol listesi , sitelerinizin SEO'sunu iyileştirmeyecek, ancak sitenizde değişiklik yapmak için sizi beceri ve bilgilerle donatacak modüllerden bir diğeridir. SEO Kontrol Listesi, yapmanız gerekenler hakkında size basit bir rapor vermek dışında sitenize hiçbir şey yapmaz ve üzerinde çalışırken her görevi kontrol etmenize olanak tanır. Bu, birden fazla siteyi yöneten herkes için veya bir siteyi yöneten birden fazla kişi varsa, sahip olunması gereken bir şeydir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle