GNS Network

SEO Kursu Nedir

SEO Kursu Nedir

SEO Kursunu başarıyla tamamlayan kişilere bir SEO sertifikası verilir. Arama motoru optimizasyonu ile çalışmak için gerekli eğitim ve becerilere sahip olduğunuzu gösterir . SEO sertifikası almanın birçok yolu vardır. Çevrimiçi bir SEO kursunu takip edebilir veya sınıf temelli bir kursa katılabilirsiniz. Aşağıda göreceğiniz gibi, SEO sertifikalı olmanın maliyeti ve gereksinimleri kurs sağlayıcısına göre değişir.

Google SEO Sertifikası var mı?

Google SEO Sertifikası var mı?

Google, bir SEO sertifikasyon programı sunmamaktadır. Google SEO uzmanı olmak istiyorsanız, üçüncü taraf bir sağlayıcıdan bir SEO kursunu takip edebilir ve sertifika alabilirsiniz. Google Dijital Atölye tarafından sunulan, SEO ile ilgili bazı dersler içeren ancak sizi Google SEO sertifikalı bir uzman yapan bir dijital pazarlama sertifikası var .

SEO sertifikaları buna değer mi? Seni uzman yapıyorlar mı?

SEO sertifikaları buna değer mi? Seni uzman yapıyorlar mı?

Bir konu hakkında eğitim aldığınızı kanıtlayabilecek her türlü sertifika CV'niz için iyidir. Bu nedenle, güvenilir bir SEO eğitim sağlayıcısından SEO sertifikası almak kesinlikle SEO kariyerinize yardımcı olacaktır, ancak sertifika tek başına sizi bir SEO uzmanı yapmaz . Gerçek bir SEO uzmanı olmak için şunlara ihtiyacınız var:

  • SEO ile çalışma deneyimi - SEO teorik bir kavram değildir, ancak oldukça pratiktir. Uzman olmak için, kursta öğrendiklerinizi pratikte nasıl uygulayacağınızı bilmeniz ve bir web sitesini arama motorları için optimize etmeniz gerekir.
  • SEO başarıları - SEO, bir web sitesinin sıralaması ve organik trafiği iyileştirildiğinde başarılıdır. Teoriyi bilmek ve gerekli işi yapmak yeterli değildir. İyi bir SEO uzmanı , sertifikalı veya sertifikasız sonuçlar verebilir.

SEO sertifikalarının maliyeti nedir?

SEO sertifikalarının maliyeti nedir?

2020'de bir SEO sertifikası almanın maliyeti 67 ile 2750 $ arasındadır. Farklı kurs türleri sunan birçok satıcı vardır ve bunların her biri kendi fiyatlandırmasını belirler. Çevrimiçi eğitimin doğası gereği, en düşük ve en yüksek ödeme yapan sertifika arasındaki fiyat farkı çok büyük.

Bu, çevrimiçi dünyada normaldir çünkü fiyatları kontrol etmenin resmi bir yolu yoktur. Diğer sektörlerde ve çevrimiçi kurs fiyatlarının büyük bir üst sınıra sahip olduğu durumlarda aynı durum söz konusudur. Daha ucuz bir kursa ödediğinizde daha az değer mi elde ediyorsunuz? İlle de değil, kursa bağlıdır. Fiyat etiketi mutlaka bir kurstan aldığınız değeri değil, şirketlerin fiyatlandırma modellerine nasıl yaklaştığını daha çok yansıtır.

Bir SEO kursu için ödeme yapmalı mısınız?

Bir SEO kursu için ödeme yapmalı mısınız?

Cevap evet ve nedenleri şunlar:

  • Bir SEO kursu size zaman kazandırabilir - İyi bir kurs, Google'da cevapları aramak için zaman harcamadan SEO hakkında bilmeniz gereken her şeyi size öğretecektir.
  • Referans için kullanın - Yapılandırılacak yüzlerce SEO kuralı vardır ve kesinlikle her şeyi aynı anda anlayamayacak ve uygulayamayacaksınız. Referans olarak kullanmak için iyi bir kaynağa sahip olmak çok faydalı olabilir.
  • Bir kontrol listesi izleyin - Çoğu kursun, web sitenizi optimize ederken tüm önemli SEO faktörlerinin dikkate alındığından emin olmak için izleyebileceğiniz kontrol listeleri vardır.
  • İlham alın - Bazı kurslar sizi motive edebilecek ve devam ettirebilecek gerçek SEO başarı hikayeleri içerir. SEO'nun çalışması zaman alır ve çoğu kez hayal kırıklığına uğrarsınız. Başkalarının SEO'nun onlar için çalışmasını nasıl başardığını okumak, hedeflerinize konsantre olmanıza yardımcı olacaktır.
  • Uzmanlardan Öğrenin - Pek çok SEO kursu, sektörde uzun yıllara dayanan deneyime sahip uzmanlar tarafından yazılır ve adımlarını izleyerek, etrafta dolaşmaktan ve istenmeyen kaynaklardan gelen tavsiyeleri takip etmekten daha hızlı sonuç almanızı sağlar.
  • Harika bir yatırım getirisi olan küçük bir yatırım - SEO, daha yüksek sıralamalar ve daha fazla trafikle size para kazandırabilir. SEO eğitimine yatırım yapmak bir maliyet değildir, ancak aslında olumlu bir yatırım getirisi olan bir yatırımdır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle