GNS Network

Haber SEO Nedir

Haber SEO Nedir

Haber web siteleri belirli SEO kurallarına daha fazla önem verir. Haber sitenizi arama için optimize etmek için aklınızda bulundurmanız gereken en iyi beş uygulama aşağıda verilmiştir. Harika içerik yayınlamak ve iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak gibi birkaç SEO kuralı evrenseldir. Ancak tüm web siteleri aynı SEO yönergelerini kullanarak gelişmez. Özellikle haber web siteleri, belirli unsurlara diğer site türlerinden daha fazla vurgu yapar. Haber sitenizi arama için optimize etmek için aklınızda bulundurmanız gereken en iyi beş uygulama aşağıda verilmiştir.

Yaklaşımınıza Göre Evergreen İçerik Oluşturun

Yaklaşımınıza Göre Evergreen İçerik Oluşturun

Bir düşünün, bir haber sitesi olarak temel iş modeliniz, zamanında konular hakkında yazmaktır. Zamanında konular hakkında yazdığınız zamanın yüzde doksan dokuzu kaçınılmaz olarak kısa bir ömre sahip olacaktır. Makalenizde ilk trafik artışı göreceksiniz ve zamanla bu makale yaşlandıkça daha az trafik almaya başlayacaktır. Haberle uğraşmanın doğası budur. Bu nedenle, haberlerin yankılanan gelgitler ve akışlarına maruz kalıyorsunuz ve sürekli olarak yüksek düzeyde trafik almak için, bunu daha fazla haber yaymaya devam etmelisiniz.

İçeriğinizin Google Haberler’de Gösterildiğinden Emin Olun

İçeriğinizin Google Haberler’de Gösterildiğinden Emin Olun

İçeriğinizin Google Haberler'e dahil edilmesi bir zorunluluktur. Sitenizin Google'ın standartlarına uygun olduğundan emin olmak için dahil edilmeye yönelik içerik yönergelerini kontrol ederek başlayın . Saygın haber kaynaklarının çoğu bu yönergeleri zaten takip etmektedir. Ardından, Google'ın sitenizi tarayabildiğinden ve sayfalarınızdan haber makalelerinin hangileri olduğunu anlayabildiğinden emin olmak için dahil edilmeye ilişkin teknik yönergeleri kontrol edin . Her şey yolunda gittiğinde, sitenizi Google'ın onayına gönderin . Sitenizin tipik olarak kabul edilip edilmediğini üç hafta içinde görebileceksiniz.

Temiz Mimari Üzerine Konsantre Olun

Temiz Mimari Üzerine Konsantre Olun

Haber siteleri, genellikle büyük oldukları ve sürekli büyüdükleri için özel bir SEO zorluğu oluşturur. Bu, site mimarinizin üzerinde kalmanın hem sitenizi okuyucular için gezilebilir durumda tutması hem de arama motorları için taranması kolay olması açısından çok önemli olduğu anlamına gelir . Organizasyon her şeyden önemlidir. Sitenizde kullandığınız etiketlere ve kategorilere bir göz atın ve kendinize bunların işinize yarayıp yaramadığını sorun.

Okuyucuların aradıklarını kolayca bulmaları için yeterli etiket ve kategoriye sahip olmak istiyorsunuz, ancak bunlar değerli mi? Her birinde yalnızca birkaç makale bulunan birden fazla etiketiniz varsa, her sayfada bol miktarda içerik olması için bir şeyleri birleştirmeyi düşünebilirsiniz.

Mobil Kullanılabilirlik Kritiktir

Mobil Kullanılabilirlik Kritiktir

Mobil kullanılabilirlik günümüzde herhangi bir web sitesi için önemlidir, ancak haber siteleri için daha da önemlidir. Amerikalıların çoğu haberlerini cep telefonlarında izliyor. En azından siteniz , biçimlendirmenize bir görüntüleyicinin kullandığı ekran boyutuna uyan duyarlı tasarım kullanılarak inşa edilmelidir .

Ayrıca , biçimlendirmeyi kaldıran ve sayfaların mobil kullanıcılar için çok hızlı yüklenmesini sağlayan bir yayınlama teknolojisi türü olan Hızlandırılmış Mobil Sayfalar'ı (AMP) kullanmayı da düşünebilirsiniz .

Tarama Hızı için Optimize Edin

Tarama Hızı için Optimize Edin

Haber medyası söz konusu olduğunda, sayfalarınızın Google tarafından hızlı bir şekilde taranmasını ve dizine eklenmesini istersiniz. Neyse ki, site hızı , barındırma performansı ve XML site haritaları gibi tarama hızına yardımcı olabilecek birkaç SEO faktörü vardır . Bununla birlikte, haber site haritalarını diğer tüm site haritaları gibi ele alamazsınız. Google  onlar için bazı önemli kurallar belirledi .

İlk olarak, site haritanıza yalnızca 1.000 veya daha az URL eklemelisiniz. Elbette, URL'leri birden çok site haritasına bölerek daha fazlasını ekleyebilirsiniz, ancak site haritası dizini dosyanızda 50.000 site haritasını aşmadığınızdan emin olun. Ayrıca, Googlebot’un cazibesini korumak için, haberler site haritanızı, yayınlandıkça yeni makalelerle sürekli güncellemeniz gerekir. Ancak bu yeni makale URL'lerini gönderirken, her biri için bir haber site haritası oluşturmayın; bunun yerine mevcut site haritanızı güncelleyin.


Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle