GNS Network

Holistik Bütünsel SEO Nedir

Holistik Bütünsel SEO Nedir

"Bütünsel" kelimesi sizi göz kamaştıran bir hayal kırıklığı duygusuyla doldurmuyor mu? Çoğu insan "Bütünsel" kelimesini kullandığında, genellikle hippi tarzı bir köşe dükkânından bir kase yeşil çorbadan veya boho pazarından bir kristalden bahsediyorlar. Bununla birlikte, SEO'ya bütüncül yaklaşım, web sitenizi arama motoru sonuçlarında sıralamak için kullanabileceğiniz iki meşru yoldan biridir ve çalışması için Dünya Ana'ya dua etmeniz gerekmez.

Bütünsel Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Bütünsel Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

İki tür SEO vardır (Arama Motoru Optimizasyonu). İnsanların anahtar kelimelerini doğru bir şekilde planladıkları, sosyal medya paylaşımlarını topladıkları, meta etiketleri doldurdukları daha geleneksel bir SEO türü vardır. Sonra, web yöneticisinin hala bir içeriğe ve geleneksel SEO planına sahip olduğu bütünsel SEO var, ancak plan, kullanıcıyı barındırmak için yıllar içinde geliştiriliyor. Bu bir olduğunu  daha kullanıcı odaklı  SEO türü.

Fox News , kullanıcı deneyiminin geleneksel SEO değerlerinin önüne geçtiği " Arama Deneyimi Optimizasyonu " adını verdi . Basit bir örnek, bir blog gönderisi için birincil anahtar kelimenizin   "rahat kazaklar" olması olabilir. Yoast'ı kullanabilirsiniz ve bu size anahtar kelimeyi başlıklarınızda yeterince kullanmadığınızı söyler. Geleneksel SEO, "rahat kazaklar" kelimelerini daha fazla başlığınıza eklemenin bir yolunu bulmanızı ister. Bütünsel SEO, onu dışarıda bırakmanızı önerir. Bunun nedeni, anahtar kelime eklemenin kullanıcı deneyimine zarar verebilmesidir (özellikle metnin içine çirkin bir şekilde engellenmişse).

Google, Son On Yılda Kökten Değişti

Google, Son On Yılda Kökten Değişti

Bugünlerde sorun, SEO yöntemleri veya kuralları ile ilgili değil, insanların SEO'nun nasıl çalıştığını anlamaları ile ilgili. Google Hummingbird güncellemesinden ve sonraki Hummingbird yinelemelerinden bu yana, Google geleneksel arama motoru indeksleme ve sıralama yöntemini kullanmayı bıraktı. Geleneksel yöntemleri geri bağlantıları saymak, anahtar kelimeleri ölçmek ve sosyal medya paylaşımlarını saymaktı.

Bütünsel SEO Aramaya Uygun Olmayan Bir Yöntem Değil mi?

Bütünsel SEO Aramaya Uygun Olmayan Bir Yöntem Değil mi?

Bütünsel SEO, ölçümleri saymak veya doğru anahtar kelimeleri almakla ilgili değildir. Daha çok kullanıcıya hitap etmek ve kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmekle ilgilidir. Bununla birlikte, kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirdiğiniz birçok durumda, geleneksel SEO'nuzu daha da kötüleştirir (en azından teoride).

Örneğin, tasarladığınız tüm yeni elbiseleri bir web sayfasında sevimli bir kolaj veya montajda sergilemek isteyebilirsiniz. Ancak, SEO optimizasyon araçlarınız size en az 300 kelimeye, en az bir başlığa vb. İhtiyacınız olduğunu söyler. Bütünsel bir bakış açısı, bu tür tavsiyeleri görmezden gelir ve basitçe resimleri gösterir. Bu çok arama dostu görünmeyebilir, ancak web sayfanız popüler hale gelirse, Google bunu kimin sevdiğini anlar ve potansiyel hayranlar bir arama yaptığında sizi arama motoru sonuçlarında sıralamaya başlar.

Bu Geleneksel SEO'nun Yararsız Olduğu Anlamına mı Geliyor?

Bu Geleneksel SEO'nun Yararsız Olduğu Anlamına mı Geliyor?

Geleneksel SEO çok önemlidir ve hiçbir çevrimiçi makalenin sizi aksi yönde ikna etmeye çalışmasına izin vermeyin. Bir web sitesinin başarısı için çok önemlidir, "AMA" hiçbir zaman kullanıcı deneyiminden öncelikli olamaz. Kullanıcı deneyimine müdahale etmediği sürece, yapabileceğiniz her geleneksel SEO yönergesini yerine getirmek için çalışmalısınız. Geleneksel SEO ve diğer tüm  trafik oluşturma yöntemlerinizi kullanın , ancak kullanıcı deneyimi her zaman bunlara göre öncelikli olmalıdır.

Geleneksel ve Bütünsel SEO Birlikte Kullanılmalıdır

Geleneksel ve Bütünsel SEO Birlikte Kullanılmalıdır

Her zaman önce kullanıcının ihtiyaçlarına odaklanın, bu bütünsel SEO ile ilgilidir, ancak diğer durumlarda geleneksel SEO kurallarına uymak için elinizden geleni yapın. Bağlı kuruluş reklamcılığı, sosyal medya trafiği ve misafir ilanı gibi şeyler bile önemlidir çünkü web sitenizi daha popüler hale getirmeye yardımcı olan bir ışık tutarlar. Sonuçta, ilk etapta hiç kullanıcınız yoksa, kullanıcılarınızın ihtiyaçlarını kovalamanın ne anlamı var? Diğer web sitelerinden gelen geri bağlantılar, Google tarafından sayıldıkları için eskiden önemliydi. Şimdi onlar kadar önemlidirler çünkü web sitenize diğer insanların fark etmesi için bir ışık tutarlar.

Kanıt yapmakta

Kanıt yapmakta

Geleneksel bir SEO rotası almak iyidir ve uzun bir süre devam ederseniz arama motoru sonuçlarını sıralayacaksınız. Bununla birlikte, bütünsel rotayı izleyebilir ve yine de başarıya ulaşabilirsiniz. Google artık misafir gönderilerinden, forumdan, yorum bölümlerinden gelen geri bağlantılarınızı saymayabilir, ancak bağlantılı sayfa her yeniden tarandığında, bağlantılı web sayfanız ve belki de tüm web siteniz de öyledir.

Sizinki gibi yeni içerikler bulmak için Google tarafından indekslenmiş bağlantıları kullanan birçok çevrimiçi araç, uygulama, örümcek, bot ve tarayıcı da vardır. Son olarak, diğer web sitelerinden gelen bağlantılar web sitenize trafik çekecektir ve trafik yalnızca küçük bir damlama olsa bile, yıllar içinde genel popülerliğinize katkıda bulunur; özellikle yeni ziyaretçiler de sizinle bağlantı kurmaya veya içeriğinizi sosyal medyada paylaşmaya karar verirse.

Geleneksel SEO kadar Bütünsel SEO Çalışır

Geleneksel SEO kadar Bütünsel SEO Çalışır

Bütünsel SEO sizin için ne yapacak? Arama motoru sonuçlarında yükselmenize yardımcı olacak. En çok şaşırtan şey, bütünsel rotanın nasıl çalıştığıdır. Web sayfalarınız hakkında size kırmızı uyarılar veren bir SEO aracınız varsa, rahatsız olabilirsiniz. Bu tür rahatsızlıkların bir kenara bırakılması ve kullanıcının önce gelmesi gerekir. Kendiniz deneyin ve web sitenizin hala arama motoru sonuçlarında nasıl yükseldiğini göreceksiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle