GNS Network

SEO Hosting Nedir

SEO Hosting Nedir

Web barındırma SEO'yu etkiler mi ve eğer evet ise bu konuda bilmeniz gerekenler? Web barındırma sağlayıcınız, yani web sitenizi barındıran şirket, SEO çabalarınızı çeşitli şekillerde etkiler. İyi bir barındırma sağlayıcısı, SEO hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilirken, kötü bir web barındırma sağlayıcısı çabalarınızı engelleyebilir. Doğrudan konuya gelmek için, önce SEO web barındırma teriminin ne anlama geldiğini açıklamama izin verin ve ardından doğrudan SEO'nun barındırma sağlayıcısından nasıl etkilendiğini ve son olarak SEO dostu web barındırma sağlayıcılarını nasıl seçeceğimizi açıklayalım.

SEO web barındırma nedir?

SEO web barındırma nedir?

SEO web hosting'in resmi bir tanımı yoktur çünkü bu bir prosedür veya ürün değildir, daha çok insanların SEO dostu olan bir web barındırma sağlayıcısını tanımlamak için kullandıkları bir terimdir. Gerçekte, SEO dostu bir sağlayıcı SEO'yu artırabilecek özel bir şey sunmasa da, SEO'ya zarar verebilecek kötü bir şey yapmaz. Başka bir deyişle, bir SEO web barındırma sağlayıcısı, SEO'yu olumsuz etkileyebilecek uygulamaları (aşağıda göreceğimiz gibi) takip etmeyen bir sağlayıcıdır.

SEO'nuz barındırma sağlayıcısından nasıl etkilenir?

SEO'nuz barındırma sağlayıcısından nasıl etkilenir?

Arama motoru optimizasyonu , web sitenize uygulayabileceğiniz bir dizi kuraldır, böylece arama motorlarına daha fazla maruz kalma ve görünürlüğe sahip olur. Bu kurallar arasında, performans (hız), kullanılabilirlik (çalışma süresi), güvenlik ve SEO bilinci gibi bazıları barındırma sağlayıcınızla ilgilidir ve bunlardan etkilenir. Web sitesi hızı: Bir web sitesinin hızı bilinen bir SEO faktörüdür ve sayfa içi SEO'yu etkileyen öğelerden biridir . SEO avantajlarından yararlanmak için web siteniz olabildiğince hızlı yüklenmeli, aynı zamanda kullanıcılarınıza daha fazla dönüşüm sağlayan daha iyi bir deneyim sunmalıdır. Hızlı bir web sitesine sahip olmak için 2 şeye ihtiyacınız var.

  • Yeterli kaynaklara, iyi bir veri merkezi altyapısına ve hızlı donanıma sahip iyi bir barındırma sağlayıcısı
  • Optimize edilmiş kod ve görüntülere sahip iyi kodlanmış bir web sitesi.

İkinci kısım için, bu kontrol edebileceğiniz bir şeydir, ancak ilk kısım için sağlayıcı iyi bir donanıma sahip değilse, bu durum web sitenizin performansını da etkileyecektir ve tek seçeneğiniz daha güvenilir bir sağlayıcıya geçmek olacaktır. Web sitesi kullanılabilirliği:   Arama motoru sıralamanızı etkileyen diğer bir faktör web sitesi kullanılabilirliğidir. Arama motorları ve özellikle Google, kullanıcılarını mevcut olmayan web sitelerine yönlendirmekten hoşlanmazlar, bu nedenle kullanılabilirlik sorunları olan dizin web sitelerini kontrol edip (en azından geçici olarak) kaldırabilirler.

Bir web sitesinin kullanılabilirliği, web barındırma sağlayıcılarının sorumluluğundadır ve bunu yapmamak çevrimiçi itibarınıza zarar verebilir. En kötü durum senaryosu, bunun siz uyurken gerçekleşmesidir ve yerinde herhangi bir web sitesi izleme aracınız yoksa, müşteri ve trafik kaybedersiniz. Güvenlik: Web sitenizi güvence altına almak için tüm önlemleri alabilirsiniz, ancak barındırma sağlayıcısı aynı şeyi yapmazsa, bu kumdan kaleler inşa etmek gibidir.

Saldırıya uğramış bir web sitesi deneyimi olanlarınız için, neden bahsettiğimi ve işletmenizin saldırıya uğradığını görmenin ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyorsunuz. İyi bir güvenliğe sahip olmayan bir web sitesine büyük olasılıkla kötü amaçlı yazılım bulaşmıştır ve bu hızlı bir şekilde çözülmezse, indeksleme ve alan kara listeye alma ile sonuçlanır. SEO Farkındalığı: Barındırma sağlayıcınız SEO'nun ne olduğunu bilmiyor ve temel ilkeleri anlamıyorsa, bazen ne yaptıklarını bilmeden çabalarınıza zarar verebilecek şeyler yapabilir.

SEO dostu web barındırma sağlayıcıları nasıl seçilir?

SEO dostu web barındırma sağlayıcıları nasıl seçilir?

Son 18 yılda çevrimiçi çalışıyorum, bir dizi web barındırma sağlayıcısıyla çalışma fırsatım oldu ve her türlü barındırma paketini denedim. Bir SEO web barındırma sağlayıcısı seçmek zor değildir ve iyi haber şu ki, orada birçok iyi sağlayıcı var. Rekabet çetin ve bu onların daha düşük fiyatlarla daha iyi hizmetler sunmalarına neden oluyor ve bu da tüketici için iyi. Bunun, tüm barındırma sağlayıcılarının iyi olduğu anlamına geldiğini söyleyerek, çevrimiçi işletmeniz veya web siteniz için iyi ve SEO dostu bir sağlayıcıyı nasıl seçeceğiniz konusunda size bazı ipuçları vermeye çalışacağım.

  • Sektörde Yıllar - Bu bir kalite faktörü olmasa da, on yıldır faaliyette olan bir şirket, bir start-up'tan daha fazla deneyime sahiptir.
  • İtibar - Şirketin itibarı nedir? İnsanlar ve özellikle uzmanlar hizmetleri hakkında ne düşünüyor?
  • İncelemeler - Müşterileri ne diyor? İnsanlar çalışma süreleri, hizmetleri ve destekleri hakkında ne söyleyecek?
  • Veri Merkezi - Kendi veri merkezleri var mı yoksa başka bir sağlayıcı için hizmetleri mi satıyorlar?
  • Hosting ihtiyaçlarınız nelerdir? Son olarak, bir barındırma sağlayıcısı seçmeden önce, ihtiyaçlarınızın tam olarak ne olduğunu bilmelisiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle