GNS Network

SEO Keywords Nedir

SEO Keywords Nedir

SEO anahtar kelimeleri ("anahtar kelimeler" veya "anahtar sözcükler" olarak da bilinir), bu terimler için arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için çevrimiçi içeriğe eklenen terimlerdir. Anahtar kelimelerin çoğu, anahtar kelime araştırma süreci sırasında keşfedilir ve arama hacmi, rekabet ve ticari amaç kombinasyonuna göre seçilir.

SEO Anahtar Kelimeleri Neden Önemlidir?

Ne zaman içeriğinizi optimize kelime ve insanlar için bu arama öbekleri etrafında, web sitenizin bu terimler için yüksek rütbe olabilir. Tabii yüksek rütbeli söylemek SERPs olabilir web sitenize daha fazla hedefli trafik . Bu nedenle, insanların aradığı anahtar kelimeleri bulmak, herhangi bir SEO kampanyasının 1. adımıdır . Aslında, anahtar kelimeler olmadan SEO neredeyse imkansızdır. Ancak doğru anahtar kelimelerin bir listesine sahip olduğunuzda, aşağıdakiler gibi önemli SEO görevleri üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz:

  • Site mimarinizi anlamak
  • Ürün ve kategori sayfalarını planlama
  • Blog gönderileri ve YouTube videoları için içerik yazma
  • Açılış sayfalarını ve satış sayfalarını optimize etme

Google Suggest'i kullanın

Çoğu insan SEO ile mücadele eder çünkü ÇOK rekabetçi anahtar kelimeleri hedeflerler. Aslında, birçok müşterim bana "kilo verme" ve "sigorta" gibi süper rekabetçi arama sorguları için sıralama yapmak istediklerini söyledi. Tek kelimelik SEO anahtar kelimeleri için bu şekilde sıralama mümkün mü? Elbette. Ancak her şeyi doğru yapsanız bile yıllar alabilir. Bu yüzden uzun anahtar kelimelere odaklanmanızı tavsiye ediyorum .

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, arama yapanların Google'da ve diğer arama motorlarında kullandığı uzun (genellikle 4+ kelime) terimlerdir. Ve 1-3 kelimelik "ana terimler" ile karşılaştırıldığında daha düşük anahtar kelime zorluğuna sahip olma eğilimindedirler. Dolayısıyla, SEO konusunda yeni olan kişiler için uzun kuyruklar genellikle başlamak için en iyi anahtar kelimelerdir.

Neyse ki, Google Suggest (Google Otomatik Tamamlama olarak da bilinir) sayesinde uzun kuyruk terimleri bulmak çok kolay. Örneğin, "keto öğle yemeği" hakkında bir sayfa oluşturmak istediğinizi varsayalım. Siteniz yeniyse, "keto öğle yemeği" anahtar kelimesi muhtemelen çok rekabetçidir. Ancak Google'a keto öğle yemeği yazdığınızda, uzun kuyruklu anahtar kelime önerilerinin bir listesini alırsınız.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle