GNS Network

SEO Expert Nedir

SEO Expert Nedir

Web siteniz için daha fazla satış ve gelir yaratabilecek anahtar kelimeler için trafiğinizi nasıl artıracağınızı ve daha yüksek sıralamalara nasıl ulaşacağınızı öğrenmek ister misiniz? O halde SEO hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenmeli ve SEO Uzmanı olmalısınız. SEO uzmanlığına sahip olmak, SEO uzmanlarının tek ayrıcalığı değildir. Kendi başına SEO yapmayı öğrenmek isteyen herkes tarafından öğrenilebilecek bir beceridir. Son 18 yıldır SEO pratiği yapıyorum ve bu yazıda bir SEO uzmanı olmak için hangi adımları izlemeniz gerektiğini öğreneceksiniz.

Neden herkes Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) konusunda uzman olmalı?

Adımlara geçmeden önce, bir SEO uzmanı ile bir SEO uzmanı arasındaki farkı anlamak önemlidir. SEO uzmanı, SEO'nun nasıl çalıştığını ve Arama Motorlarında bir web sitesinin sıralamasını yükseltmek için SEO'nun nasıl uygulanacağını bilen kişidir. Bir SEO profesyonel uygulamaları, danışmanlık SEO yaparken SEO hizmetleri sunarak ya bir meslek olarak SEO olduğunu SEO Uzmanı olduğu , veya proje bazında proje bazında müşterilerine alarak. SEO uzmanı olmak için bir meslek olarak SEO pratiği yapmanıza gerek olmadığını belirtmek için bu farktan bahsediyorum. Müşterilere hizmet sunmayı planlamıyor olsanız bile SEO becerilerinizi neden geliştirmeniz gerektiğinin birçok avantajı vardır.

SEO konusunda uzman olmanın avantajları

  • Sıralamalarınızı ve trafiğinizi artırın - Bu, birinin arama motoru optimizasyonunda uzman olmayı hedeflemesinin en açık nedenidir.
  • SEO ajanslarına daha az bağımlılık - Bunun bir SEO ajansının blogunda okumayı beklediğiniz şey olmadığını biliyorum ama gerçek bu. Şirket içi SEO becerileriniz varsa, dış desteğe ihtiyaç duymadan işinizi büyütebilirsiniz.
  • Maliyetleri azaltın - Yalnız bir girişimci veya blog yazarıysanız, bir SEO uzmanı işe almak zorunda kalmadan kendiniz SEO yapabilirseniz çok para kazanabilirsiniz.
  • SEO'nuzda çalışmak için kimi işe alacağınız gibi daha iyi kararlar verin - SEO'nuzu kendiniz biliyorsanız, SEO'nuz üzerinde çalışmak için hangi danışmanı veya şirketi işe alacağınıza karar vermek çok daha kolaydır. SEO paketlerinin neler içerdiğini anlayacak ve önerdiklerinin web sitenizin daha iyi sıralamalara ulaşmasına gerçekten yardımcı olup olamayacağına karar verebilecek bir konumda olacaksınız .
  • Pazarlama yöneticileri için şiddetle tavsiye edilir - bir pazarlama yöneticisi olarak çalışıyorsanız, SEO hakkında iyi bir anlayışa sahip olmak, size kuruluşunuzdaki diğer pazarlama yöneticileri veya meslektaşlarına göre ekstra bir avantaj sağlayacaktır.
  • Hiçbir işletme SEO olmadan çevrimiçi hayatta kalamaz - SEO artık isteğe bağlı değildir. SEO göz önünde bulundurularak oluşturulmamış web siteleri, son derece rekabetçi çevrimiçi dünyada hayatta kalabilmelerinin hiçbir yolu yoktur. SEO bilmek ve onu doğru kullanmak, web sitenizin geleceği için büyük bir fark yaratabilir.

Arama motorlarının nasıl çalıştığını anlayın

SEO hakkında düşünmeye başlamadan önce atmanız gereken ilk adım, arama motorlarının nasıl çalıştığını öğrenmektir. Çoğu insan için bu, zaten bildikleri (veya bildiklerini düşündükleri) bir şey olabilir, ancak temel kavramlarla başlamak ve ardından en karmaşık teorilere ulaşmak için çalışmak her zaman iyidir.

Temel Arama Motoru Pazarlama Kavramlarını Tanıyın

Ellerinizi kirletmeden önce, arama motoru pazarlamacılığını oluşturan tüm farklı disiplinler hakkında genel bir fikre sahip olmalısınız . Dijital pazarlamanın ne olduğunu ve SEO'nun dijital pazarlama kampanyalarındaki rolünü anlamalısınız . İnternetteki varlığınızı daha güçlü hale getirmek için SEO'dan ne bekleyeceğinizi ve SEO ile birlikte hangi diğer araçları kullanabileceğinizi aklınızda bulundurmalısınız. Özetle SEO, SEM'in iki bileşeninden biridir. İkisi arasındaki temel fark , SEO trafiğinin SEM trafiği ödenirken ücretsiz olmasıdır.

SEO ile amacınız, kullanıcının amacına uygun içerik yayınlayarak ve arama motorlarına indeksleme ve sıralama işlemlerinde yardımcı olacak 'sinyaller' vererek organik sonuçların en üstüne ulaşmaktır. SEM ile, reklamlarınızın ücretli arama sonuçlarının üstünde görünmesi için ödeme yapmak üzere PPC platformlarını (Google Ads gibi) kullanabilirsiniz.

SEO'nun gerçek anlamını anlayın

SEO sadece anahtar kelimeler ve bağlantılarla ilgili değildir, bundan çok daha fazlasıdır. SEO'nun gerçek misyonu, kullanıcılara harika bir deneyim sunmak ve onlara tam olarak istediklerini vermektir. Amacınız sadece daha fazla arama motoru trafiği elde etmek değil, aynı zamanda bu trafiği tekrarlayan ziyaretçilere ve müşterilere dönüştürmekle ilgilidir.

Doğru SEO Eğitimini seçin

SEO öğrenmeye başladığınızda, bir şeyi fark edeceksiniz: İnternette SEO hakkında çok fazla bilgi ve öğrenilecek çok şey var ve bu sonunda bir karmaşa yaratıyor. Bunu herhangi bir yardım almadan kendi başınıza yapmaya karar verirseniz, sonunda okunacak sonsuz bir makale listesi ve denenecek şeyler bulacaksınız. SEO'yu bu şekilde öğrenmem yıllarımı aldı çünkü 2000 yılında başladığımda okuyabileceğiniz ve tüm bilgileri tek bir yerde toplayabileceğiniz hiçbir SEO eğitim kursu veya rehberi yoktu . Günümüzde işler farklı. SEO'yu hızlı bir şekilde öğrenmek isteyenler, internette gezinmek ve makale üstüne makale okumak zorunda kalmadan saygın bir kursu takip ederek bunu yapabilirler.

SEO değişikliklerinden haberdar olun

SEO statik bir disiplin değildir. SEO kuralları ve algoritmaları her zaman değişir. Yalnızca Google, sıralama algoritmalarında her yıl 250'den fazla değişiklik yapıyor. İyi SEO uzmanlarının bu değişiklikleri bilmeleri ve SEO kampanyalarını buna göre ayarlamaları gerekir. Bilgi sahibi olmanın en iyi yolu, devam eden SEO değişiklikleri hakkında bilgi verdikleri ve bununla ilgili bir şeyler yapmak için çok geç olmadıkları kanıtlanmış birkaç SEO haber sitesini takip etmektir.

Doğru SEO Araçlarını Seçin

Gerçek şu ki, tek başına SEO yapamazsınız. İşlenecek ve alınacak çok fazla bilgi var ve her şeyi manuel olarak yapmaya çalışırsanız, değerli zamanınızı daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacak görevler üzerinde çalışmak yerine sayıları analiz ederek geçireceksiniz. İyi SEO araçlarının maliyeti olduğu da doğrudur, ancak uzun vadede geri dönüş, iyi bir SEO aracı için ödeyeceğiniz aylık ücretten çok daha fazladır.

SEO Pratiği - Teorik kalmayın

SEO teorik değildir, ancak çoğunlukla pratiktir. SEO teorisini incelemenin sonucu, web sitenize uygulayabileceğiniz ve arama motorlarındaki görünürlüğünüzü artırabileceğiniz eylemlerin bir listesi olmalıdır. Sorun şu ki, her web sitesi benzersizdir ve bir web sitesi için işe yarayan şey diğerleri için en iyi çözüm olmayabilir. Bu nedenle, sadece teorik kalmak değil, gerçekten SEO pratiği yapmak gerekir. Başkalarının SEO kampanyalarında başarılı olmayı nasıl başardığına dair örnek olay incelemeleri okumak, kullanabileceğiniz yeni fikirler ve SEO'yu doğru bir şekilde alana kadar denemeye devam etmeniz gereken ilhamı almanın harika bir yoludur.

SEO Uzmanlığınızı Gösterin

Bir şeyi öğrenmenin en iyi yollarından birinin onu başkalarına açıklamaya çalışmak olduğunu söylüyorlar. Bu SEO için de geçerlidir. SEO hakkında yazmaya başladığımda çok şey öğrendim ve SEO becerilerimi önemli ölçüde geliştirdim. Benim tavsiyem, bir web sitesi veya bir SEO blogu başlatmak ve SEO deneyimlerinizi diğer insanlarla paylaşmaktır. Zamanla, bilgi paylaşımının SEO hakkında yeni şeyler öğrenmenin harika bir yolu olduğunu ve aynı zamanda diğer insanlara yardım ettiğinizi göreceksiniz ki bu oldukça tatmin edici bir deneyimdir.

Sabırlı Olun

SEO, trafiğinizi artırmanın en hızlı yolu değildir. Hemen sonuç almak istiyorsanız, PPC kampanyalarını deneyin. SEO, size yıllarca 7/24 organik trafik sağlayacak sağlam bir temel oluşturarak uzun vadeli sürdürülebilir bir iş oluşturmakla ilgilidir . Web sitenizde SEO ile ilgili herhangi bir değişiklik yapmadan önce, değişiklikten önce sıralamanızı ve trafiğinizi (bir süre için) not almalı ve değişiklikten sonra aynı süre (süre açısından) ile karşılaştırmalısınız. Sıralamalarınızı ve trafiğinizi izleyin ve daha fazla karar vermeden önce ona yeterince zaman tanıyın.

Yerleşik SEO Uzmanlarının liderlerini takip edin

Son olarak, bir SEO uzmanı olma yolunda bir takım zorluklarla karşılaşacaksınız. Hayal kırıklığına uğrayacağınız, hayal kırıklığına uğrayacağınız ve pes etmeye hazır olduğunuz zamanlar olacaktır. Merak etmeyin, bunun olması normaldir. Diğer insanların hikayelerini okursanız, hiçbirinin bugün olduğu gibi olmadığını, çünkü şanslı olduklarını anlayacaksınız. Bu, sıkı çalışmanın ve SEO hakkında sonsuz saatlerce süren testlerin ve okumaların sonucudur. Aşağıdaki liste, ilham almak ve SEO'nun bir ölçekte nasıl uygulanabileceğini anlamak için kesinlikle takip etmeniz gereken 5 SEO uzmanını içermektedir. 5'i de milyonlarca işletme kurmayı başardı ve SEO'yu nasıl doğru kullanacaklarını bildikleri için bunu başardılar. Hikayelerini okuyun ve SEO uygulamalarını analiz etmek için biraz zaman harcayın. Bazen 'geleneksel' SEO'lardan farklı şeyler yaptıklarını fark edebilirsiniz ve bunun nedeni, başarısız olmaktan korkmadan yeni şeyler denemek ve SEO ile deney yapmak için güven ve uzmanlığa sahip olmalarıdır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle