GNS Network

Dijital Pazarlama Projeleri

Dijital Pazarlama Projeleri

Dijital pazarlama tamamen arama motorları, web siteleri, sosyal medya, e-posta ve mobil uygulamalar gibi elektronik bir ortam üzerinden reklam sunmakla ilgilidir. Dijital pazarlama proje fikirleri üzerinde çalışmaya başladığınızda  , yalnızca güçlü ve zayıf yönlerinizi test etmekle kalmayacak, aynı zamanda kariyerinizi geliştirmek için son derece yardımcı olabilecek maruz kalma da elde edeceksiniz. Bu eğiticide, yeni başlayanlar için dijital pazarlamada uygulamalı deneyim elde etmek için en iyi 10 dijital pazarlama projesi fikri bulacaksınız .

Yeni Başlayanlar İçin En İyi 10 Dijital Pazarlama Projesi Fikri

Öğrenciler için bu dijital pazarlama projesi fikirleri listesi,  yeni başlayanlar ve genel olarak Dijital Pazarlama ile yeni başlayanlar için uygundur. Bu dijital pazarlama projesi fikirleri , bir dijital pazarlama uzmanı olarak kariyerinizde başarılı olmak için ihtiyacınız olan tüm pratikliklere sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, iyi bir işe girmek için Dijital Pazarlama Projesi Fikirleri arıyorsanız  , bu liste sizi harekete geçirmelidir. Öyleyse, daha fazla uzatmadan, tabanınızı güçlendirecek ve merdiveni tırmanmanıza izin verecek bazı  dijital pazarlama projesi fikirlerine doğrudan atlayalım.

1) Dijital Pazarlama Ajansı için Müşteri Memnuniyeti

Öğrenciler için dijital pazarlama projelerinde ellerinizi denemeye başlamak için en iyi fikirlerden biri, Dijital Pazarlama Ajansı için Müşteri Memnuniyetidir. Çevrimiçi pazarlama ajansları, satışları artırmak için farklı dijital pazarlama stratejileri kullanabilir. Müşteriler, harcadıkları paranın karşılığını anında aldıklarında genellikle daha memnun olurlar. Dijital pazarlama o kadar geniştir ki, bazı stratejiler uzun vadede en iyi sonucu verir, bu nedenle kısa vadede en iyisi, bazıları belirli sektörlerde en iyi sonucu verir vb. Bir dijital pazarlama ajansı için müşteri memnuniyeti anketi yapmak, dijitalde en çok kabul gören stratejileri anlamanıza yardımcı olur. pazarlama.

2) Çeşitli Dijital Pazarlama Stratejileri için Yatırım Getirisi

Bu proje fikrinin bir parçası olarak, farklı şirketlerle iletişime geçerek dijital pazarlamaya harcadıkları bütçeyi anlayabilir ve bekledikleri getiriyi analiz edebilirsiniz. Toplayabileceğiniz birkaç ölçüm Gelecek Değeri, Net Bugünkü Değer ve İç Karlılık Oranıdır. Bunu dijital pazarlama projeleriniz olarak eklemek, özgeçmişinizin diğerlerinden çok daha ilginç görünmesine yardımcı olabilir.

3) Google Arama Motoru Pazarlamacılığı Örnek Olay Analizi

Arama motoru pazarlaması, müşterinin web sitesini hedef anahtar kelime için google aramasında ilk sırada sıralamak için arama motoru optimizasyonu (SEO) tekniğinin kullanılmasıdır. Bu, organik arama trafiğini müşterinin sitesine yönlendirir ve bunların bir kısmı nihayetinde satışa dönüşür. Farklı SEO stratejilerini analiz etmek ve bunları diğer dijital pazarlama stratejileriyle karşılaştırmak için bir kampanya yürütebilirsiniz .

4) Google Double Click Kullanılarak Yeni Ürün Lansmanının Analizi

DoubleClick Dijital Pazarlama (DDM), işletmelerin birden çok çevrimiçi medya kanalında dijital pazarlama kampanyaları oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanıyan entegre bir reklam platformudur. Bu nedenle Google DoubleClick, özellikle yeni ürün lansmanları için tüm internette ilk yutturmaca yaratmak için bütünsel bir platform sağlar.

5) Çevrimiçi Alışveriş Sepeti için Sosyal Medya Stratejileri

Öyleyse neden becerilerinizi sosyal medyaya dayalı etkileyici bir dijital pazarlama projesi geliştirmek için kullanmıyorsunuz? Günümüzün gelişmiş dijital pazarlama stratejileri, yeniden pazarlama ve yeniden hedefleme etrafında dönüyor. Yeniden pazarlama, web sitenizle daha önce etkileşimde bulunan kullanıcılarla bağlantı kurmanın bir yoludur. Bir kullanıcının web sitenize geldiği, en sevdiği ürünleri sepete eklediği ancak ödeme yapmadığı bir durumu düşünün.

Yeniden pazarlama, sepetinde bulunan ürünlerin reklamlarıyla onu yeniden hedeflemenizi sağlar. Hedefli yeniden pazarlama, kullanıcıya, dönüşüm şansını çok daha yüksek hale getiren çok cazip ikinci bir düşünce verir. Google Ads Yeniden Pazarlama ve Facebook pikseli, projeniz için örnek olay incelemesi olarak kullanabileceğiniz bilinen en iyi yeniden pazarlama platformudur.

6) Geleneksel Pazarlamanın Dijital Pazarlamayla Analitik Karşılaştırması

Geleneksel pazarlama stratejileri ile dijital pazarlama ve yaptığınız getiriler arasında birçok fark vardır. Analiz edebileceğiniz birkaç öğe, toplam pazarlama gideri, yatırım getirisini ölçme yeteneği, geri bildirim alma yeteneği, dönüşüm oranı, hedef kitleyle etkileşimdir.

7) Hedefli Pazarlama İçin Facebook Analitiği

Facebook Analytics Mayıs 2018'de kullanıma sunuldu ve henüz pek çok işletme onu kullanmaya başlamadı. Reklamverenlerin, hedeflenen bir kullanıcının masaüstü, mobil uygulama, messenger facebook lite gibi tüm facebook kanallarındaki yolculuğunun tamamını anlamasına yardımcı olur. Analytics, Reklam görüntüleyenleri tam bir ayrıntı düzeyinde analiz etmeye yardımcı olan Facebook Reklam Yöneticisi'ne güçlü bir ektir.

8) Kupon Koduna Dayalı Promosyon Faaliyetlerinde Müşteri Tercihleri

Kupon kodu, satışları artırmaya, müşteri sadakatini artırmaya ve markayı oluşturmaya yardımcı olan gelişmiş bir dijital pazarlama aracıdır. Kupon kullanım verileri, müşteri davranışını tahmin etmek için çeşitli AI tabanlı e-ticaret algoritmaları için hayati bilgiler haline geldi. Bu nedenle kuponlar 360 derecelik bir pazarlama stratejisi sunar. Projenin bir parçası olarak, farklı şirketlerden kuponları nasıl ve ne zaman tedarik ettikleri, indirimli fiyatlar söz konusu olduğunda yatırım getirisi, kupon verilerini nasıl kullandıkları vb. Konularda veri toplayabilirsiniz. 

9) Dijital Pazarlama Rakiplerini Analiz Etmeye Yönelik Araçlarla İlgili Rapor

Pazarlama stratejinizi tasarlamanın en kolay yolu, rakiplerinizi analiz etmek, onları taklit etmek ve onlardan daha iyi performans göstermektir. İlgili rekabeti analiz etmek için farklı dijital pazarlama platformları için farklı araçlar vardır . Örneğin, SpyFu, SimilarWeb, SEMrush, SEO rakip analizi içindir ve InfiniGraph, SroutSocial, Phlanx sosyal medya platformları içindir. 

10) Arama Motoru Pazarlamacılığı için Görsel Anahtar Kelime Araçlarının Analizi

Piyasadaki sayısız anahtar kelime analiz aracı, arama motoru API'lerine bağlanabilir, organik aramalarla ilgili tüm verileri alabilir, analiz yapabilir ve kullanıcılara en iyi kombinasyonu sunabilir. Verileri izleyicinin gözüne hoş gelecek şekilde sunan, yani verilerin görsel sunumuna önem veren anahtar kelime araştırma araçlarına yönelik artan bir talep var.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle