GNS Network

Dijital Pazarlama Roket Modeli Nedir?

Dijital Pazarlama Roket Modeli Nedir

Mobil uygulama büyümesi, farklı alanlara dokunan dikkatli ve dengeli bir stratejinin sonucudur. Uygulama geliştiricileri, mobil büyümeyi düşünürken çok sık olarak, ona faaliyetlerin bir kombinasyonu olarak yaklaşmak yerine bir veya iki alana odaklanma eğilimindedir. Kaynak eksikliği veya basitçe bilgi nedeniyle, bütüncül olmayan bir yaklaşım orta veya uzun vadede ihtiyaç duyulan tüm sonuçları vermeyecektir.

Büyüme Roket Modeli nedir?

Büyüme Roket Modeli, uygulama geliştiricilerin en iyi uygulama büyüme stratejisini belirleme konusunda neyin önemli olduğunu belirlemesini desteklemek için geliştirilmiştir. Model ilk bakışta aşırı basit görünebilir, ancak uygulama geliştiricilerinin ve mobil uygulaması olan şirketlerin büyüme hakkında düşünürken dikkate alması ve üzerinde çalışması gereken tüm önemli alanları göz önünde bulundurur. Gerçek hayattaki bir rokette olduğu gibi, her bir unsur uzun vadeli büyüme için sağlam bir strateji oluşturmada kritik bir rol oynar.

Roketin Elemanları

Büyüme Roket Modeli'ndeki unsurlar birbiriyle bağlantılıdır ve bağımsız parçalar olarak düşünülemez. Bir orkestrada (veya bir rokette) olduğu gibi, bunlar iyi çalışır ve yalnızca senkronize olduklarında doğru sonuçları verir. Her bileşene ve bunların uygulama geliştirme stratejisinde ne anlama geldiğine bir göz atarak başlayalım.

Altyapı

Dijital) altyapı , roketin "motoru" olarak düşünülmelidir. Düzgün bir kurulum olmadan, bir mobil uygulama yörüngeye ulaşmakta zorluk çekecek ve yıldızlar için devam edecektir. Bir mobil uygulamanın altyapısı , roketin üzerine inşa edilebileceği sağlam bir yapı oluşturmak için gerekli tüm SDK'yı (Yazılım Geliştirme Kiti) belirlemekten oluşur . SDK'lardan bahsederken, özellikle kurulum aşamasında, genellikle aşağıdaki etkinlikleri destekleyebilecek teknolojilerden bahsediyoruz:

  • İzleme ve İlişkilendirme (MMP olarak da bilinir)
  • Analitik
  • Derin bağlantı

Bahsettiğimiz uygulama türüne ve geliştiriciler olarak sahip olduğumuz odağa bağlı olarak, aşağıdaki SDK'yı da düşünmek isteyebileceğimizi söylemeye gerek yok:

  • Para kazanma
  • Ödeme
  • Coğrafi yerelleştirme

Son olarak, bir mobil uygulamanın altyapısı (Büyüme Roket Modeli'nin diğer herhangi bir parçası gibi) " bir kerelik kur ve unut etkinliği " değildir. Nitekim, bir teknolojiden gelen yapısal ihtiyaç, aynı zamanda bir pazarlama perspektifi de işimizi büyütürken değişiyor. Aslında, büyüme yolumuzda elde tutma aşamasına geçtikten sonra, dijital altyapımız için diğer önemli SDK'ları düşünmeye başlayabiliriz, yani:

  • CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi)
  • A / B Testi

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle