GNS Network

Dijital Pazarlama Ücretleri

Dijital Pazarlama Ücretleri

Dijital pazarlama hizmetlerine olan talep hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Aynı zamanda, bu hizmetleri satma rekabeti hiç bu kadar büyük olmamıştı. Bu kadar rekabetçi bir ortamda hizmetlerinizi satmanın en iyi yolu nedir? Özellikle yeni başlıyorsanız, fiyatları belirlemek zor olabilir.

"Bir müşteri bana ne kadar değer verir?" veya " Hizmetimin gerçekte değeri nedir?"

Fiyatlarınızı mantıksız bir şekilde yüksek tutmak istemezsiniz, aynı zamanda masada para bırakmak da istemezsiniz. Nihayetinde, fiyatlarınız, sunduğunuz hizmetleri, bu hizmetlerin piyasa değerine ve en önemlisi, müşterilerin ve potansiyel müşterilerin ne ödemeye hazır olduğuna bağlı olmalıdır. Zamanla, finansal olarak ödüllendirici bir kariyerin yanı sıra bir başarı öyküleri portföyü oluşturabilirsiniz. Dijital pazarlama hizmetlerini fiyatlandırmanın birkaç yolu vardır ve bunlardan en popüler olanı aşağıda açıklanmıştır.

Paket Fiyatlandırma

Birçok dijital pazarlamacı, çeşitli "paketler" sunar. Müşterilere, mevcut hizmetlerden seçme ve seçme seçeneği sunulur. Paketlenmiş fiyatlandırma, hem sağlayıcı hem de müşteriler için uygundur ve çıktılarla ilgili şeffaflık sağlar. Müşteriler, ihtiyaçlarına ve bütçelerine en uygun paketi seçebilirler. Paket fiyatlandırma sunuyorsanız, teşvik ettiğiniz tüm görevleri yerine getirmek için gerekli bilgi ve deneyime sahip olduğunuzdan emin olun. Çoğu paket, denenmiş ve gerçek "İyi, Daha İyi, En İyi" paket yaklaşımına göre şekillendirilir. Bu fiyatlandırma biçiminin ek bir avantajı, potansiyel müşterileri önceden nitelendirmesidir. Potansiyel alıcılar, hizmetlerin maliyetini önceden bilirler.

Halka Açık Fiyatlandırma

Seçenekleri paketlemek yerine, hizmetleri ayrı ayrı fiyatlandırmanın daha iyi olduğuna karar verilebilir. Bu şekilde, potansiyel müşteriler tam olarak ne istediklerini veya neye ihtiyaç duyduklarını seçme ve seçme seçeneğine sahip olur. Kamusal fiyatlandırma modeli, özellikle fiyatlandırma bilgisi almak için bir iletişim formu doldurarak mahremiyetten ödün vermeyi sevmeyen kişilere hitap ediyor.

Fiyat Teklifi Hesaplayıcı

Bu seçenek etkin bir şekilde Paket ve Genel modellerin Karmasıdır. Her hizmet için bir fiyat belirleyin, ardından müşteriler hesap makinesini kullanarak kendi paketlerini oluşturabilirler.

  • Fiyat = (Hizmet seçimi + Ekstra hizmetler) * Miktar

Bu yöntem, potansiyel müşterilerin rahat oldukları bir bütçeyle tam olarak istediklerini satın almalarına olanak tanır. Bu aynı zamanda müşterilerin size e-posta göndermelerine veya sizi aramalarına gerek kalmadan özelleştirilmiş bir fiyat teklifi almalarını sağlar. Çevrimiçi olarak uygulanmasını nispeten kolaylaştıran bir dizi eklenti, pencere öğesi ve komut dosyası vardır.

Saatlik Fiyatlandırma

Saatlik fiyatlandırma yanıltıcı olabilir. Belirli bir görevi tamamlamak için gereken zamanı tahmin etmek genellikle zordur. Yeni başlayanlar ve daha küçük bütçeli müşteriler, saatlik fiyatlandırmadan uzak durabilirler çünkü şaşırmak istemezler ve karşılayamayacakları ağır bir faturayla sonuçlanırlar. Bununla birlikte, minimum ve öngörülebilir ihtiyaçları olan daha küçük müşteriler saatlik bir yaklaşımı tercih edebilir. Daha büyük bütçelere ve karmaşık web sitelerine sahip kurumsal düzeydeki hesaplar saat başı ödeme yapmayı bekler. Ek kaynaklar gerektiren öngörülemeyen sorunların beklenebileceğini anlarlar.

Her hizmette olduğu gibi, dijital pazarlama alanında geniş bir fiyatlandırma yelpazesi vardır. SEO için saatte 100 - 150 dolar ödemeyi bekleyebilirsiniz . Gidiş hızı içerik yaratıcıları için saat başına $ 16 $ 100 arasında değişir. Daha yüksek düzeyde yetki veya uzmanlık gerektiren projeler daha fazla ödeyebilir. Video pazarlama, çok daha fazla işletmenin dahil olduğu büyük bir patlama gördü. Video prodüksiyonunun maliyeti genellikle saatte 19 ila 100 ABD doları arasındadır. Karmaşık işler yapan video pazarlamacıları, saatte yüzlerce dolar kazanarak çok daha fazla kazanabilirler.

Akıllı dijital pazarlamacılar, saatlik sözleşmeler konusunda çok dikkatlidir. Genellikle bir projeyi tamamlamanın ne kadar zaman alacağını abartırlar. Bu, bir işin beklenenden uzun sürmesi durumunda onları para kaybetmeye karşı korur. Bununla birlikte, denize girme yoksa rekabetçi olmayacaksın.

Sabit Ücretler / Proje Bazlı Fiyatlandırma

Google ceza kurtarma gibi bazı SEO projeleri tek seferliktir. Anahtar kelime araştırması, teknik denetimler ve içerik denetimleri gibi diğer projeler önemlidir, ancak her ay gerekli değildir. Bunlar, sabit ücretli fiyatlandırma için mükemmel aday olan görev türleridir. Ayrıca sabit ücret yaklaşımı için uygun olan ücretli reklamcılıktır. Bir müşteri sizi PPC için işe alırsa , sabit (yönetim) ücretlerinde ayda 500 ila 5.000 ABD Doları arasında bir yerde kazanmayı bekleyebilirsiniz .

Anlaşmanın nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak, reklam harcamalarının fazladan% 15-30'u için pazarlık da yapabilirsiniz. Bir SEO kampanyası , U, S'de ayda ortalama 2.500 ila 5.000 ABD Doları arasında çalışır. Daha büyük web siteleri daha fazla harcayacak. Bazıları ayda 25.000 ila 50.000 ABD Doları kadar ödeme yapar. İçerik oluşturma genellikle proje tarafından fiyatlandırılır (sabit oran).

Jason McBride'a göre , yeni başlayan serbest yazarlar, temel bir 350-500 kelimelik blog yazısı için 25 $ 'dan, 500-1.000 kelime satış sayfası için 140 $' a kadar herhangi bir yerde kazanmayı bekleyebilirler. Kesinlikle metin tabanlı olmayan içerik daha fazlasını emredebilir. Örneğin, grafik tasarım, sadece bir konuyu araştırmak ve onun hakkında yazmakla ilişkili olmayan fazladan bir karmaşıklık katmanı ekleyebilir.

Beyaz kitap ve teknik pazarlama ayrıca özel beceriler gerektirir ve içerik oluşturucular genellikle bunlar için daha fazla ücret alabilir. Video pazarlama projeleri için sabit ücret fiyatları işin kapsamına göre belirlenir. Bazı müşteriler, video pazarlama hizmetleri için 50.000 $ 'dan fazla ödemeye hazırdır. Diğerlerinin bütçesi yok ve aramalarına Fiverr'da başlıyor.

Sabit ücretli projeler harika olabilir, ancak ne kadar zaman, çaba ve kaynağa ihtiyaç duyulacağını hafife alırsanız sorunlar ortaya çıkar. Projeniz, sözleşmenize dahil ettiğinizden 20 saat daha fazla sürerse, kar marjınız ciddi bir darbe alacaktır. Unutmayın, para kazanmıyorsanız bu bir iş değildir - bu bir hobidir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle