GNS Network

Dijital Pazarlama Yöneticisi Ne Yapar?

Dijital Pazarlama Yöneticisi Ne Yapar

Yaratıcı ve meraklı olduğunuz kadar analitik ve iş bilgisine sahipseniz, bir dijital pazarlama müdürü olabilirsiniz . Ancak dijital pazarlamaya geçmeden önce, pozisyondakilerin iş hakkında ne söyleyeceklerini öğrenin.

Bir dijital pazarlama yöneticisi tam olarak ne yapar?

Bir dijital pazarlama yöneticisi, bir şirketi ve ürünlerini ve / veya hizmetlerini tanıtan pazarlama kampanyaları geliştirmek, uygulamak ve yönetmekle sorumludur. Dijital alanda marka farkındalığını artırmanın yanı sıra web sitesi trafiğini artırmada ve potansiyel müşteriler / müşteriler edinmede önemli bir rol oynar. Bir dijital pazarlama yöneticisi ayrıca yeni dijital teknolojileri tanımlar ve değerlendirir ve pazarlama kampanyalarını, e-posta pazarlamasını, sosyal medyayı ve görüntülü ve arama reklamcılığını daha iyi optimize etmek için site trafiğini ölçmek için Web analizi araçlarını kullanır.

Pennsylvania, Lancaster'daki dijital pazarlama ajansı Web Yetenek Pazarlama'dan Justin Emig, "Bu kişi, marka bilinirliğini artırmak [ve] güveni artırmak ve nihayetinde satın alma niyetini artırmak amacıyla ilgili tüketicileri yönlendirmekten sorumludur" diyor . Arama pazarlamacılığı direktörü olarak Emig, müşterilerinin markasını veya ürününü hedef kitlelerinin önüne koyan medya stratejileri geliştirmekten, içerik yazıp konuşmaya ve Web analitiği çukurlarını kazmaya ve hedef tüketiciler hakkında paha biçilmez bilgileri ortaya çıkarmaya kadar her şeyi yapıyor.

Hangi beceriler gereklidir?

Liderlik becerileri çok önemlidir. Walpole, Massachusetts'teki doğrudan yanıtlı bir reklam ajansı olan OrionCKB'nin pazarlama direktörü Sandra Rand, "Bu iş, başkalarını etkilemenizi ve işbirliği yoluyla sonuç elde etmenizi gerektiriyor," diyor . "İlgi çekici teklifler geliştirmek ve büyümeyi sağlamak için bir kuruluşun her düzeyindeki meslektaşlarınız ve bağlantılarınızla çalışabilmelisiniz." Rand, markanızın mesajını etkili bir şekilde iletmek için güçlü yazma becerileri ve raporlama araçlarından değer elde etmek için veri analizi becerileri de önemli. Emig, cojones gibi, sürekli değişen dijital alandaki uyarlanabilirlik ve bir tüketici gibi düşünebilme becerisinin de gerekli olduğunu ekliyor. "Bir dijital pazarlama müdürü yeni şeyler denemekten, risk almaktan, başarısız olmaktan ve her şeyi test etmekten korkmamalıdır" diyor.

Dijital pazarlama yöneticisinin patronu kimdir?

Bir dijital pazarlama yöneticisi genellikle bir yönetmene veya pazarlama başkan yardımcısına rapor verir ve sosyal, e-posta ve diğer dijital pazarlama taktiklerini uygulayan bir ila iki doğrudan rapora sahip olabilir.

Bu pozisyonda ilerlemek için neye ihtiyacım var?

Emig, "Asla tatmin olmama ve zihniyeti test etmeyi bırakma konusunda isteksizlik" diyor. Başka bir deyişle, ayağınızı pedaldan çekmeyin.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle