GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Kapanmaya Zorla Hatası

Instagram Kapanmaya Zorla Hatası

Instagram, hataları düzeltmek ve uygulamalarının çökmesini önlemek için hızlıdır. Bununla birlikte, uygulamalarla ilgili her zaman sorunlar vardır ve uygulama içindeki bir hata veya telefonun kendisiyle ilgili bir sorun nedeniyle herhangi bir cihazda kilitlenme devam edebilir. Kilitlenmeler, özellikle iOS ve Android platformları işletim sistemlerinde büyük güncellemeler yaptığında ve yeni telefon sürümleri yayınladığında yaygındır. Android ve iPhone'larda çöken bir Instagram uygulamasını düzeltmek için kullanılan birkaç yaygın ve kolay yöntem vardır.

Instagram Android Kilitlenmesini Düzeltme

Instagram, 2018'in 1. ve 2. çeyreğinde çok sayıda Android cihazında çöküyordu. Bu tür sorunlar çok yaygın değil, ancak zaman zaman ortaya çıkıyor. Instagram, hatayı otomatik olarak çözen bir onarım başlattı ve Android kullanıcılarının standart otomatik güncellemelerinin dışında herhangi bir şey yapması gerekmedi. Yama çoğu telefonda çalıştı, ancak telefonların küçük bir yüzdesi güncellemeyi canlı olarak yayınlamadı. Bu durumlarda Instagram, kullanıcılardan uygulamayı kaldırmasını ve ardından Google Play'den yeni bir yükleme gerçekleştirmesini istedi. Bu düzeltme, Android Instagram hatasını çözdü.

iPhone Instagram Düzeltme

iOS model telefonlarda bir kilitlenmeyi düzeltmeye yönelik birden fazla yaklaşım vardır. Birincisi, ana sayfa düğmesine iki kez basarak ve uygulamaları kapatmak için yukarı kaydırarak tüm arka plan uygulamalarınızı kapatmaktır. Arka planda çok uzun süre çalışıyorlarsa, çökmeye neden olan bir sorun ortaya çıkabilir. Bu işe yaramazsa, yeniden başlatmayı deneyin. Telefonu tamamen kapatın, birkaç dakika bekleyin ve telefonu yeniden başlatın. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra uygulamayı test edin. Uygulama hala kilitleniyorsa, güncellemeler için telefonunuzu kontrol edin. Instagram'ın en son sürümü yüklü değilse, uygulamanızın çökme olasılığı daha yüksektir. Instagram için özel olarak veya bir bütün olarak işletim sistemi için mevcut tüm güncellemeleri gönderin. Sorun devam ederse, Instagram uygulamasını kaldırın, ardından yeni bir yeniden yükleme yapın ve tekrar test edin. Bu, sorunu çözmeli. Kilitlenmeyi çözmezse, sorun uygulamanın kendisi değil, telefonunuz olabilir.

Dahili Telefon Sorunları

Sıfırlamadan yeni yüklemeye kadar her şeyi denedikten sonra Instagram durmaya ve çökmeye devam ederse, telefonunuza ve işletim sisteminize daha derinlemesine bakmanız gerekebilir. Çoğu durumda, uzmanların tüm belleği tamamen temizlemeden ve yeni bir kurulum yapmadan önce cihazı yedekleyebilmeleri için satın alma noktasını ziyaret etmek en iyi yaklaşımdır. Bu yöntem, fabrika ayarlarını geri yüklerken telefonda önemli olan her şeyi kaydetmenizi sağlar.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle