GNS Network

Dijital Çağda Pazarlama

Dijital Çağda Pazarlama

Dijital pazarlama çağında gücü tüketiciler elinde tutuyor. Birinin ne gördüğü, duyduğu ve etkileşim kurduğuna dair tüm kontrol parmağının ucundadır. Sadece hızlı bir atlama, kaydırma veya kaydırma ile tüketiciler artık neyle etkileşime geçmeyi seçtikleri konusunda yüksek bir yetkiye sahipler. Geleneksel pazarlama stratejilerinin, hedef pazarı yakalamak için daha az etkili ve daha az alakalı hale geldiği açıktır. Peki, dijital çağda potansiyel müşterileri yönlendirmeye devam etmek için bir pazarlamacı ne yapmalı? İşte işinizi büyütmek ve ilerici pazarlama oyununuzun zirvesinde tutmak için önerdiğimiz birkaç ipucu:

1. Birleştirilmiş bir medya deneyimi sunun

Tüketiciler, tüm dijital pazarlama temas noktalarından geçerken hızlı ve sorunsuz bir deneyim bekliyor. Buna şunlar dahildir: beklenen, kazanılan, ödenen ve sahip olunan medya içeriği. Radian6 gibi çevrimiçi kaynakları kullanmak, markanızla ilgili tüketici görüşmeleri için web'in sosyal medya kanallarını taramanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, Chatter gibi sosyal işbirliği araçlarından yararlanmak, hızlı ve birleşik bir medya dağıtımı sağlamaya yardımcı olur. Peki tüm bunların içindeki değer nerede? Sosyal araçları kullanmak, markanızla en alakalı demografiyi hedeflemek için hangi sosyal medya kanallarının en etkili olduğunu ölçmeye yardımcı olabilir.

2. Farklı departmanlar arasında işbirliği yapın

Pazarlamacılar ve bilgi sistemleri uzmanları arasında işbirliği ve sinerji ihtiyacını tanımak hayati önem taşımaktadır. Veri erişilebilirliğinin katlanarak artmasıyla bilgi elde etmek kolaylaştı, ancak farkı yaratan katma değerdir. Değer, bilgiye verilen faydadır ve fark, tüketicinin onu görme yeteneği ve onunla etkileşime girme seçimidir. Dijital çağda pazarlama bir takım sporudur. Departman uzmanları arasında açık iletişime değer veren bir ortam oluşturun. Etkileşim yenilik yaratır.

3. Görsel tabanlı içerik kullanın 

Arama Motoru Optimizasyonu ve PPC'nin organik büyüme yaratmak ve sitenize gelen trafiği artırmak için yeterli bir araç olması altın bir standarttır. Bununla birlikte, estetik açıdan hoş görsel içerik, müşteri deneyimini iyileştirmenin yanı sıra izleyiciyi çekmede de bir ağırlığa sahiptir! Müşteriler için eğlenceli ve keyifli bir ortam yaratan dijital bir deneyim için gönderilerinize grafikler, fotoğraflar ve videolar uygulayın. Kitlenizi daha fazlasını istemeye bırakın. Azaltılmış hemen çıkma oranı, işletmenizin web sayfası için harika olduğu kadar faydalıdır.

Tabii ki pazarlama için dijital platform her zaman değişiyor. Yeni trendler ortaya çıktıkça standartlar ve promosyon taktikleri az çok alakalı hale gelir. İşletmenizin dijital pazarlama çabalarını izlemek ve yönlendirmek için nispeten az zaman ayırmak hayati önem taşır. Katılımda değer yaratmaya güçlü ve tutarlı bir şekilde odaklanın. Müşterilerinizi marka elçilerine dönüştürmek için oyun alanınızda dahili ve harici olarak etkileşim kurun ve proaktif olun!

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle