GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Bug Location

Instagram Bug Location

Tüm sosyal medya uygulamalarının çeşitli zamanlarda ufak tefek sorunları olabiliyor. Bu sorunlar Sunucu kaynaklı değilse, çözüm basittir. Eğer  Instagram Yeri Özelliği, Çalışmayan,  konum ayarlarını değiştirmek gerekir ve uygulama ayarlarını kullanmak için izin vermelidir. Mobil cihazınızda veya uygulamanızda yapabileceğiniz birkaç ayar değişikliği ile bu sorunları düzeltebilirsiniz. Mobil cihazınıza girin ve “Ayarlar – Konum” bölümünde mevcut ayarlarınızı kontrol edin. Ayrıca Instagram uygulamasının izin verilen uygulamalar listesinde olduğundan emin olun.

Instagram Konum Sorunu

Instagram'da arkadaşlarınıza konumu bildirmek istediniz ama bu ne? İşe yaramadığını fark ettiniz mi? Instagram Konum Özelliğinin çalışmamasının birkaç nedeni olabilir. Bulunduğunuz yerin adresi güncel mi? Şehir haritasına kayıtlı mı? Burada bu sorunu yaşayan tek kişi sen misin? Bu soruların cevabını bilerek, sorunu çözmek için daha hızlı bir çözüm bulacaksınız. Cihazınızın konum ayarı açıksa ve hala aynı sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki adımları denemenizi öneririz.

Nasıl Düzeltilir?

Instagram Konum Özelliği Sorununu nasıl çözeceğinizi anlatacağız  . Cihazınızda Ayarlar'a gidin ve Konum'u seçin. Açılıp açılmadığını kontrol edin. Değilse, bunun için farklı yöntemler denemeniz gerekir.

  • Konum ayarlarınızda izin verilen uygulamalar bölümünü kontrol edin.
  • Instagram uygulamasının bu listede olduğundan emin olun.
  • Değilse, ekleyin! İnternet bağlantınızı kontrol edin. Wifi kullanıyorsanız, 3G bağlantınızı kullanmayı deneyin. Bazen internet bağlantısına bağlı olabilir.
  • Mobil cihazınızı yeniden başlatın
  • Instagram uygulamasını silin ve tekrar yükleyin. Bu işe yarayabilir!

Bu yöntemlerden en az 1-2 tanesini denediğinizde zaten sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

Hala Sorun mu Yaşıyorsunuz?

Tüm yöntemleri denedim ama hala aynı sorunu yaşıyorum! Sakin ol! Artık tek yapmanız gereken Instagram müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek. Yukarıdaki işlemlerin hepsini denediğinizi ancak sorunun devam ettiğini bildiriniz. Instagram Konum Özelliği sorununa çözüm bulamazlarsa  son bir işlem yapılacak: Mobil cihazınızı değiştirin! Instagram hesabınızı farklı bir mobil cihazda çalıştırmayı deneyin. Yeni cihazda konum özelliği çalışıyorsa sorun mobil cihazınızdadır ve teknik servise götürmeniz gerekir.

Instagram Konum Özelliği SSS'leri

Instagram konumunuzu nasıl söyleyebilir?

Fotoğraf haritası etkinse, Instagram fotoğraflarınızın konumunu etiketler. Yani profiliniz herkese açıksa ve fotoğraf haritanız etkinse, herkes nereden gönderi yaptığınızın tam konumunu görebilir.

Instagram'da konumunuzu nasıl düzeltirsiniz?

Bir fotoğraf yüklediğinizde ve bir konum eklemeye çalıştığınızda konumlar görünmüyorsa, telefonunuzun ayarlarında Instagram için konumu etkinleştirdiğinizden emin olun. Bunu yapmak için Instagram uygulamasından çıkın ve telefonunuzun ayarlarından Konum servisleri bölümüne gidin.

Instagram konumu doğru mu?

Instagram konum algoritması, cep telefonunuzun GPS ve konum sistemlerinden konumunuzu alır. Dolayısıyla Instagram Konumunun doğruluğu bağlantı kalitenize, internet erişiminize (daha fazla hassasiyet için) vb. bağlıdır.

Instagram konumumu neden yüklemiyor?

Sorunu çözmenin yöntemi, telefonunuzun konum ayarlarında Instagram'ı etkinleştirmektir. iOS için: Ayarlar, Gizlilik, Konum Servisleri, Instagram'a gidin. 'Konum Erişimine İzin Ver' altında, 'Uygulamayı Kullanırken'i seçin. Android için: Ayarlar, Güvenlik ve Konum, Gelişmiş, Konum'a gidin, 'Konumu Kullan'ı açın.

Instagram'da konum eklemeli misiniz?

Bir Instagram fotoğrafına veya videosuna konum bilgisi eklemek, takipçilerinizin, resimde belirtmeden nerede çektiğinizi bilmesini sağlamak için yararlı olabilir. Ayrıca, Instagram'da etkileşim oranınızın artmasına yardımcı olur ve minimum çabayla müşterileri çekerek size daha fazla görünürlük sağlar.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle