GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Eski Şifre Hatası

Instagram Eski Şifre Hatası

Parola yöneticisi kullanmıyorsanız  , bu karmaşık parolaları hatırlamak oldukça zor olabilir. Instagram şifrenizi unuttuysanız, aynı şifreyi gerçekten kurtaramazsınız, ancak şifrenizi yeni bir şifreye sıfırlayarak hesabınızı kurtarmak yeterince kolaydır. Instagram şifrenizi unuttuysanız veya izniniz olmadan başkasına değiştirmiş olsanız da, Instagram kurtarmanın oldukça basit bir yolunu sunar. Ve burada bahsettiğimiz şey, şifrenizi tamamen unuttuysanız hesabınızı kurtarmaktır. Instagram şifrenizi değiştirmek  biraz farklıdır; işte o zaman mevcut şifrenizi biliyorsunuz ama sadece yenisiyle değiştirmek istiyorsunuz.

Web Sitesinden Parolanızı Sıfırlayın

  • İlk önce Instagram'ın web sitesine gidin ve ardından sayfanın alt kısmındaki “Giriş Yap” bağlantısını tıklayın.
  • Bir sonraki sayfada, giriş alanlarının altındaki “Şifremi Unuttum” bağlantısını tıklayın.
  • Ardından, hesabınızı oluştururken kullandığınız kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını yazın. Güvenlik kontrolünden geçtikten sonra “Şifreyi Sıfırla” butonuna tıklayın.
  • Dosyadaki adrese, şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı içeren bir e-posta mesajı gönderilecektir. Mesajı aldığınızda, “Şifreyi Sıfırla” düğmesine tıklayın.
  • Yeni şifrenizi yazın (ve güçlü bir şifre yapın  ), onaylamak için tekrar yazın ve ardından son bir kez “Şifreyi Sıfırla”ya tıklayın.
  • Daha sonra oturum açacaksınız ve Instagram özet akışınıza yönlendirileceksiniz.

Uygulamadan Parolanızı Sıfırlayın

Parolanızı Instagram uygulamasından sıfırlamak da aynı derecede kolaydır. Buradaki örneğimiz için Android sürümünü kullanıyoruz, ancak iPhone veya iPad'de hemen hemen aynı şekilde çalışıyor. Instagram uygulamasını çalıştırın ve ardından oturum açma sayfasındaki “Giriş Yaparken Yardım Alın” bağlantısına dokunun. Hesabınızı oluştururken kullandığınız kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını yazın ve ardından “İleri” düğmesine dokunun.

Ardından, Instagram'ın size bir e-posta veya SMS mesajı göndermesini sağlayabilir veya eğer ayarladıysanız bağlantılı bir Facebook hesabı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Burada bir e-posta mesajı kullanmaya bakacağız, ancak SMS seçeneğini kullanmak çok benzer. SMS mesajını seçerseniz, uygulamaya yazabileceğiniz bir kod içeren bir metin alırsınız. Ardından yeni bir şifre belirleyebilir ve oturum açabilirsiniz.

E-posta seçeneğini seçtikten sonra, Instagram'a kaydolmak için kullandığınız adrese bir e-posta mesajı alacaksınız. Bu mesajda, “ <kullanıcı adı> Olarak Oturum Aç ” düğmesine dokunun. Alternatif olarak, “Instagram Parolanızı Sıfırlayın” bağlantısına da dokunabilirsiniz. Her ikisi de sizi bir parola sıfırlama sayfasına götürür. Yeni parolanızı yazın ( güçlü ve güvenli bir parola yapmayı unutmayın  ) ve ardından “Parolayı Sıfırla” düğmesine dokunun. Daha sonra oturum açacaksınız ve Instagram özet akışınıza yönlendirileceksiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle