GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Hata Veriyor Giremiyorum

Instagram Hata Veriyor Giremiyorum

Instagram, dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısı olan bir fotoğraf ve video paylaşım sosyal ağ platformudur. Çok sayıda ülkede mevcuttur ve internete erişen her yaştan insan tarafından giriş yapılır. Sadece bir günde bu kadar çok trafiğin bir sonucu olarak, bazı hatalarla karşılaşmanız kaçınılmazdır. Instagram giriş hatası bu hatalardan biridir ve Instagram giriş hatasının nasıl düzeltileceğini anlatacağız. Hadi ona dalalım.

Instagram Giriş Hatası “Üzgünüm. İsteğiniz ile ilgili bir sorun vardı."

Tüm eğlenceyi ve fırsatları sağlayan Instagram, zaman zaman hata verebilir. En sevdiğiniz sosyal medya platformuna giriş yapmaya çalışırken hatalarla karşılaşmak kesinlikle sinir bozucu olabilir. Sıkıntıyı biliyoruz ve anlıyoruz. Endişelenme! Bu sorunun birden fazla çözümü var ve bu gönderide tüm olası düzeltmeleri açıklayacağız. Anlatacağımız düzeltmelerden herhangi birini denemeden önce, kullanıcı adınızı veya şifrenizi doğru girip girmediğinizi kontrol etmenizi öneririz. Bu yaygın bir hatadır ve her zaman kolayca fark edilmez. Her şeyi doğru girdiğinizden eminseniz, bu hataya gerçekte neyin neden olabileceğine bakın. Instagram Giriş Hatasının olası nedenleri şunlardır:

 • Sunucular kapalı olabilir veya internet bağlantınız zayıf olabilir.
 • Bağlantılı Facebook hesaplarına sahip Instagram kullanıcıları bu hatayla karşılaşabilir.
 • Profiliniz ve gönderileriniz, Instagram yönergelerini ve politikalarını ihlal ediyor olabilir.
 • Giriş işleminizde bir hata olabilir.

Instagram Giriş Hatası Nasıl Düzeltilir: Çözümler

Artık Instagram giriş hatasıyla karşılaşmanın olası nedenlerini ele aldığımıza göre, topladığımız tüm bilgileri paylaşmamızın zamanı geldi.

1- Sunucu durumunu kontrol edin.

Diğer teknik çözümleri denemeden önce Instagram'ın sunucularını kontrol ederek Instagram Giriş Sorununu düzeltmeniz akıllıca olacaktır. Ailenize veya arkadaşlarınıza aynı sorunu yaşayıp yaşamadıklarını sorabilirsiniz. Bundan sonra, diğer çözümleri denemeden önce tek yapmanız gereken bir süre beklemek.

2- Bağlı Facebook hesabınızı Instagram'dan kaldırmayı deneyin

Birçok kullanıcı bu yöntemi deneyerek sorunu çözmüştür. Bunun çalışması için Instagram hesabınızın Facebook hesabınıza bağlı olması gerekir. Yapabilirsin;

 • Öncelikle tarayıcı üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • İkinci olarak, hesap ayarları sekmesinde Facebook hesabınızın bağlantısını kaldırın.

Bu adımlardan sonra yeni bir Facebook hesabı oluşturmanız gerekiyor. Bu hesabın ayrıntılı olarak oluşturulması gerekmez ve tek kullanımlık bir hesaptır. Bununla yapmanız gerekenler;

 • Tarayıcınızda Instagram'a geri dönün, Facebook üzerinden bağlan seçeneğini kullanın ve yeni Facebook hesabınızı bağlayın.

Yeni Facebook hesabınızı Instagram hesabınızla tamamlamanın yanı sıra tüm Instagram verilerini temizlemeniz gerekiyor. Bu yöntem, Instagram giriş hatasını “Üzgünüm. İsteğiniz ile ilgili bir sorun vardı." çıkmasından kaynaklanan hata.

3- Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak.

Hesabınızı bir süreliğine geçici olarak devre dışı bırakmak, Instagram hesabınıza yeniden erişmenin yöntemlerinden biridir. Hesabınızı devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Bir tarayıcı aracılığıyla Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Profilinizden Profilinizi Düzenle sekmesine gidin.
 • Hesabınızı devre dışı bırakmak için uygun bir sebep verdikten sonra devre dışı bırakın.
 • Instagram hesabınıza hemen giriş yapmanızı önermediğimiz için lütfen birkaç saat bekleyin.

Şimdi birkaç saat bekledikten sonra hesabınıza giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

4- Farklı cihazlardan giriş yapın.

Android veya iOS mobil cihazınızda bir hata olabilir. Ayrıca, diğer uygulamalar nedeniyle uygulama dosyaları zarar görebilir. Bundan emin olmak için diğer mobil cihazlardan giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

5- Instagram uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemek.

Instagram oturum açma hatasını düzeltmek için uygulamayı kaldırmayı düşünmeli ve bunun gerçekten bozuk uygulama dosyalarından kaynaklanan bir hata olup olmadığını görmelisiniz. Ayrıca, uygulamanın verilerini ve önbelleğini temizleyin. Bu, bozuk uygulama dosyalarından herhangi birini kaldıracaktır. Kaldırdıktan sonra, uygulamayı bozulmamış dosyalarla yeniden yükleyin ve şimdi oturum açıp açamayacağınıza bakın.

6- Instagram Yardım Merkezine ulaşın.

Yukarıdakilerin hiçbiri işinize yaramadıysa, Instagram Yardım Merkezi uzmanlarıyla sohbet etmenizi öneririz.

Instagram Giriş Hatasını Düzeltme Hakkında SSS

Ana Facebook hesabımın bağlantısını kaldırır ve yeni bir hesap bağlarsam, ana Facebook hesabımı yeniden bağlayabilir miyim?

Elbette. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra, ana Facebook hesabınızı tekrar bağlayabilirsiniz.

Instagram hesabımı yeniden etkinleştiremezsem ne olur?

Giriş bilgilerinizle giriş yaparsanız, devre dışı bıraktıktan sonra Instagram hesabınızı her zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Değilse, sorunu Instagram Yardım Merkezi'ne bildirmelisiniz.

Instagram Destek'ten nasıl yardım alabilirim?

Bu konuyla ilgili ayrıntılı bir makalemiz var. yazımızı inceleyebilirsiniz.

Instagram'ım neden bir şeyler ters gitti diye özür dileyip duruyor?

Instagram, bazen hesabınızda bir aksaklık olursa bu hatayı söylüyor. Bu sorunu hızlı bir şekilde çözmek için hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilir ve yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Neden ikinci Instagram hesabıma giriş yapamıyorum?

Bu hata, hesaplarınızdan ikisi aynı Google veya Facebook kimliğine bağlıysa meydana gelebilir. Bu durumda, oturum açma işlemi geçersiz olabilir; birinin bağlantısını kaldırıp yeniden denemelisiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle