GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Font Bug

Instagram Font Bug

Muhtemelen arkadaşlarınızın Instagram hikayelerinin son zamanlarda fazladan bir "yetenek" olduğunu fark etmişsinizdir. Kenara uygulamasında artık kullanılabilir eğlenceli GIF gelen, kullanıcılar kendi hikayelerini yazı tipini değiştirebilir - ve TBH, bu kadar öylesine çok eğlenceli. Ancak bu özelliği kaçırıyorsanız, sabırsızca Instagram yazı tipinizi neden değiştiremediğinizi merak ediyor olabilirsiniz . Anlıyorum, yeni görünüm FOMO'yu tetikliyor. Yine de çıldırmayın: Yazı tiplerinizin henüz değişmemesinin birkaç nedeni vardır, ancak her nedenin kolay bir düzeltmesi vardır.

Yeni başlayanlar için, aslında neyi kaçırdığınız hakkında konuşalım. Yeni özellik, resmen "Tür" modu olarak bilinen , kullanıcılar sadece metin ve içeren Instagram hikayeleri eklemenizi sağlayan hiçbir fotoğraf veya vids. Tip modu, kamera ekranınızın alt kısmında "Canlı" düğmesinin solunda bulunabilir. Yazma moduna bir kez bastığınızda, yeni bir yazı tipi kullanarak canınızın istediğini yazabileceksiniz. Şunları içeren dört yeni yazı tipi seçeneğiniz olacak: Modern, Neon (favorim), Daktilo ve Güçlü. Yazı tipinizi seçtikten sonra, ekranınızın sol alt köşesindeki renkli daireye dokunarak hikayenizin arka planının rengini değiştirebileceksiniz.

Tabii ki, aynı zamanda Instagram hikayelerinde yeni yazı tipi seçimlerini kullanabilirsiniz ile fotoğraf ve vids. Tek yapmanız gereken bir fotoğraf veya video çekmek (normal gibi) ve normalde yaptığınız gibi metin eklemek. Ardından, yazı tipinizi otomatik olarak değiştirecek olan ekranınızın üst kısmındaki stil düğmesine dokunacaksınız. Bu kadar basit. Ancak Instagram hikayelerinizde yazı tipini değiştirmekte zorlanıyorsanız bunun birkaç nedeni olabilir.

Uygulamanızı Güncelleyin

Instagram uygulamanızı güncellemek için zaman ayırmadıysanız, bunu hemen şimdi yapmak isteyebilirsiniz. IG'nin basın açıklamasına göre, Tip modu, App Store'da iOS'ta Instagram için 30 sürümünün bir parçasıdır. Ayrıca Google Play'de Android'de mevcuttur. Uygulamanızı buna göre güncellediğinizde, eklediğiniz her yeni hikayede yeni yazı tiplerini kullanabileceğinizi garanti ediyorum.

Hangi Düğmelere Basacağınızı Bilin

Bu bariz bir adım gibi görünüyor, ancak nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız bir Instagram özelliğini kaçırmanın ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız. (İnan bana, hangi düğmeye basacağımı bilemediğim için hikayeme GIF eklemem tam bir haftamı aldı ). Daha önce de belirttiğim gibi, kamera ekranınızın sol alt köşesindeki "Tür" moduna basmanız ve ardından yazmayı bitirdiğinizde ekranınızın üst orta kısmındaki stil düğmesine dokunmanız gerekir. Uygulamanızı güncelledikten ve yeni düğmeleri aradıktan sonra hala Tür moduna erişiminiz yoksa, telefonunuzun henüz güncelleme almamış olması mümkündür (ancak olası değildir). Bazen uygulama özellikleri yavaş kullanıma sunulur, bu nedenle sabırlı olun.

Muhtemelen bildiğiniz gibi Instagram , Hikayelerine yeni bir GIF özelliği de ekledi . Özelliği kullanıcıların fotoğraf ve video ile Giphy desteklediği GIF hareketli eklemek sağlar ve dürüstçe oluyor böylece addicting. Instagram hikayenize GIF eklemek için tek yapmanız gereken uygulamanızı güncellemek (burada bir kalıp görüyorum, değil mi?). Instagram'ınızı güncelledikten sonra, gitmeye hazır olacaksınız. Instagram hikayenize GIF eklemek için ekranınızın sağ üst köşesindeki "Sticker" butonuna basmanız gerekiyor. Bir kez tıkladığınızda, sizi GIF seçeneklerinin sonsuz dünyasına götürecek "GIF" yazan bir seçenek göreceksiniz. Bu güncellemelerle iyi eğlenceler, ancak uygulamanızın güncellendiğinden emin olun... Tamam mı?

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle