GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Fotoğraf Hatası

Instagram Fotoğraf Hatası

Bildiğiniz gibi teknoloji devi Facebook'un sahibi olduğu en çok kullanılan fotoğraf ve video paylaşım sosyal ağ hizmetlerinden biri Instagram . Instagram, fotoğraf ve videoları çok kolay bir şekilde paylaşmak için kullanılabilir. Ancak birçok kullanıcı favori fotoğraflarını Instagram'da yayınlayamadıklarını iddia ediyor. Birçok kullanıcı bana 'Neden Instagram'da paylaşım yapamıyorum' diye soruyor. Bu nedenle, sorunu çözmek için biraz araştırma yaptım ve bu sorunun nasıl giderileceğine dair ayrıntılı bir rapor hazırlamaya karar verdim. Bu yüzden, nasıl düzelteceğinizi bilmek istiyorsanız, beş dakikanızı bu gönderiyi okuyarak geçirdiğinizden emin olun; kendi başınıza düzeltebileceksiniz. O halde daha fazla uzatmadan başlayalım.

1. Depolama Yok

Instagram fotoğrafının yayınlanamaması sorununun arkasındaki ilk neden, depolama kapasitesinin az olmasıdır. Cihazınızın depolama kapasitesi sorunu doluyorsa, bu tür sorunlarla karşılaşma olasılığının çok yüksek olduğu oldukça açıktır. Sorunu çözmek için cihazınızın dahili depolama alanının bir kısmını temizlediğinizden emin olun, sorun çözülecektir.

2. Daha Fazla Önbellek Dosyası

Sorunun arkasındaki başka bir neden, cihazınızdaki önbellek dosyalarının sayısı olabilir. Önbellek dosyalarının ne olduğunun farkında değilseniz, o zaman size söyleyeyim, önbellek dosyaları, web sitenizi önceki ziyaretinizden daha hızlı yüklemenize yardımcı olan, sisteminizde depolanan geçici dosyalardır. Sisteminizdeki en önemli dosyalardan biridir ve sitenizin size daha hızlı yanıt vermesini sağlayarak siteyi daha kullanıcı dostu hale getirir. Ancak, uygulamanızda önbellek dosyalarının sayısı arttığında, Instagram oturum açma sorunu gibi çeşitli türlerde hatalar göstermeye başlar. Bu nedenle, sorun Instagram'ınızdaki önbellek dosyalarından kaynaklanıyorsa, düzeltmek için uygulamanızdaki önbellek dosyalarını temizlemeniz gerekir. Ancak, önbellek dosyalarını temizlemeyi bilmiyorsanız, bunu aşağıdaki makalede daha sonra tartışacağım.

3. Ağ Yok

Yaşadığınız yerin ağ durumu yeterli değilse Instagram'da paylaşım yapamazsınız. Bu, bu tür en garip sorunla karşılaşmanın en yaygın nedenlerinden biridir. Çoğu zaman, ağ sinyallerinin bile mükemmel olduğu görülüyor, ancak çoğu zaman şirket, bir tür bakım için ağı kapatıyor. Sonuç olarak, hiçbir sosyal medya sitesine sorunsuz bir şekilde erişemezsiniz. Instagram'da paylaşımda bulunmadan önce ağınızın durumunu kontrol ettiğinizden emin olun.

4. Instagram Çökmüş Olabilir

Bu durum çok nadirdir. Ancak Instagram ekibinin arada bir bakım amacıyla Instagram'ı birkaç saat kapalı tuttuğu gerçeğini göz ardı edemezsiniz. Ve bu saatler arasında fotoğraflarınızı yayınlamaya başlarsanız, o zaman fotoğrafları haber kaynağınıza yükleyemeyeceğinizi düşünüyorum. Instagram düzgün çalışmıyorsa bakım nedeniyle kapalı olabileceğinden emin olun. Yani, yukarıda Instagram fotoğrafının gönderilememesinin arkasındaki dört neden var. Son birkaç dakikanızı harcadığınızdan emin olun ve aşağıdaki sorun giderme yöntemlerini de okuyun.

Instagram Fotoğraf Gönderilemiyor Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Yöntem 1: - Instagram Önbellek Dosyalarını Temizle

Instagram, bilgisayardan çok akıllı telefonlarda kullanılıyor. Instagram'ın çok sayıda önbellek dosyası ile yükleneceği oldukça açık. Ve bildiğiniz gibi, önbellek dosyalarının sayısı arttığında, sonunda bazı sorunlar yaratacak ve Instagram'da paylaşım yapamazsınız. Bu nedenle, akıllı telefonunuzdaki önbellek dosyalarını temizlemeniz gerekir. Bu nedenle, akıllı telefonunuzdan önbellek dosyalarını nasıl temizleyeceğinizi bilmiyorsanız, aşağıdaki adımları kontrol ettiğinizden emin olun.

  • Telefonunuzun kilidini açın ve Instagram Uygulamasını birkaç saniye basılı tutun.
  • Uygulama Bilgisi'ne tıklayın.
  • Uygulama Bilgisi Penceresini açtıktan sonra Depolama Kullanımı'na tıklayın.
  • Depolama Kullanımı Penceresini açtıktan sonra Önbelleği Temizle'ye tıklayın.

Bunu yaparken, akıllı telefonunuzdaki önbellek dosyalarını otomatik olarak temizleyecektir. Umarım bundan sonra Instagram'da yayınlayabileceksiniz.

Yöntem 2: - Tam Sistem Taraması Çalıştırın

Instagram fotoğrafının gönderilemiyor sorununu gidermenin başka bir yöntemi, sisteminizde tam bir tarama yapmak ve virüs olup olmadığını kontrol etmektir. Çoğu zaman internetten sık sık çeşitli dosya ve belgeler indirdiğiniz görülmektedir. Buna göre, dosya ile birlikte, bir virüs olan birçok istenmeyen dosya sisteminize indirildi. Bu kötü amaçlı yazılım dosyası genellikle Facebook, Instagram gibi bazı uygulamalarda oluşur. Ayrıca, akıllı telefonunuzda bulunan diğer birçok dosyayı da bozar. Bu nedenle, Instagram fotoğraf gönderme sorunu bir virüs nedeniyle oluşuyorsa, sisteminizi tam olarak taramanızı öneririm. Ve herhangi bir virüs bulursanız, onları sisteminizden kaldırdığınızdan emin olun ve fotoğrafları tekrar göndermeyi deneyin. Bu sefer kesinlikle işe yarayacak.

Yöntem 3:- Uçak Moduna Geç

Sorunu çözmenin üçüncü yöntemi, birkaç dakika uçak moduna alıp normal moda döndürmek. Çoğu zaman, interneti bir süre kullandığınızda ağ hızının yavaşladığı ve Instagram'a düzgün bir şekilde erişebildiğiniz görülmektedir. Bununla birlikte, uçak biletlerinin açılması/kapatılması, İnternet hızınızı eski bir hıza döndürmenize yardımcı olur. Bu yöntem kesinlikle işe yarıyor ve bende çok işe yaradı. Bu yöntemi de denediğinizden emin olun.

Yöntem 4: - Gereksiz Uygulamaları Sil

Akıllı telefonunuza çok sayıda uygulama yüklerseniz, Instagram fotoğrafının gönderilememe olasılığı oldukça açıktır. Sorunu yaratan uygulamaya bir göz attığınızdan emin olun ve sonunda onu cihazınızdan kaldırın. Ayrıca, cihazınıza yakın zamanda bir belge indirdiyseniz, belgeyi silmeyi deneyin ve Instagram'da bir fotoğraf yayınlayın. Çalışırsa, sorun o belge nedeniyle ortaya çıkıyor.

Yöntem 5: - Instagram'ı Güncelle

İşte sorunu gidermek için son yöntem. Sorun hala çözülmediyse Instagram uygulamasını güncellemenizi öneririm. İnsanların zaman zaman Instagram uygulamasını güncellemediği görülüyor. Uygulamanızı güncellerseniz, bu tür sorunları yaşama şansınızın arttığını size söyleyeyim. Bir süredir güncellenmeyen bir uygulamaya çok sayıda bug ve zararlı dosya bulaştığı çok açık. Bu nedenle, şirket bu tür sorunları gidermek için her zaman çeşitli düzeltmelerle gelir. Bu yüzden Instagram uygulamasını bir süredir güncellemediyseniz bir an önce güncellemenizi öneririm. Uygulamayı güncellemek için playstore'a gidin>Instagram'ı arayın>güncelle'ye tıklayın. Instagram uygulamasını güncellemek, bu tür en garip hatayı çözmenize kesinlikle yardımcı olacaktır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle