GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Hata Kodu 24

Instagram Hata Kodu 24

Google Play Store, Android kullanıcıları uygulama yüklemeye çalıştığında düzenli olarak bir dizi farklı hata mesajı ve kodu görüntülemesiyle ünlüdür. Bu hata mesajlarının her birinin farklı bir nedeni vardır ve bu hata mesajlarının en gizemlilerinden biri “ Kurulum sırasında bilinmeyen hata kodu: -24 ” mesajıdır. 'Hata Kodu -24', bir uygulama bir Android cihazdan kaldırıldığında (kullanıcı tarafından, yazılım güncellemeleri gibi İşletim Sistemindeki değişiklikler veya bilinmeyen nedenlerden dolayı) ancak buna ilişkin veriler geride kaldığında ortaya çıkar. Ayrıca bazı durumlarda, uygulamalar kullanıcı tarafından kurcalanmamasına rağmen iz bırakmadan kayboluyor ve kullanıcı, uygulamaları yeniden yüklemeye çalışırken Hata Kodu -24 mesajı alıyor. Bu gibi durumlarda uygulamanın maddi kısmı kaldırılırken, uygulamanın veri kısmı cihazın deposuna bağlı kalır.

Bir kullanıcı kaldırılan uygulamaları yeniden yüklemeye çalıştığında, Play Store geride bıraktıkları verilerin üzerine yazamaz ve bu nedenle Hata Kodu -24'ü görüntüler. Aşağıdakiler, Hata Kodu -24 sorunundan kurtulmayı başardığı kanıtlanmış iki yöntemdir:

Yöntem 1:

  • Telefonunuzun dahili depolama alanına erişmek için yerleşik veya indirilmiş bir Dosya Yöneticisi kullanın.
  • 'Android' klasörünü ve ardından içinde bulunan 'veri' alt klasörünü açın.
  • Hata Kodu -24'ü görüntüleyen uygulamalarla ilgili verileri içeren klasörleri arayın. Örneğin, Whatsapp uygulamasına ait verilerin bulunduğu klasör, uygun bir şekilde 'com.whatsapp' olarak adlandırılmıştır.
  • Klasörü silin.
  • Klasörün ait olduğu uygulamayı yükleyin ve Play Store artık Hata Kodu -24'ü görüntülememelidir.

Yöntem 2:

  • Ayarlara git.
  • Ayarların 'Uygulamalar' bölümünü veya 'Uygulama Yöneticisi'ni açın.
  • İndirme Yöneticisi uygulamasını bulun ve seçin. Köklendirilmiş Android cihazlarda, bir cihazın Hata Kodu -24'ü göstermesine neden olan İndirme Yöneticisi olduğunu ve İndirme Yöneticisi uygulamasıyla biraz kurcalamanın sorunu aktif olarak çözebileceğini arar.
  • 'Verileri temizle'ye basın, uygulama verilerinin temizlenmesini bekleyin ve Hata Kodu -24 nedeniyle yüklemede başarısız olduğunuz uygulamaları yüklemeyi deneyin.

Yöntemlerin hiçbiri sorunu sizin için çözmediyse, bozuk ve eksik dosyaları değiştirmek için depoları tarayabilen Restoro Onarım Aracı'nı kullanmanızı öneririz. Bu, sorunun sistem bozulmasından kaynaklandığı çoğu durumda işe yarar.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle