GNS Network

Google Reklamverenlerle Daha Fazla Arama Terimi Verisi Paylaşmaya Başlayacak

Google Reklamverenlerle Daha Fazla Arama Terimi Verisi Paylaşmaya Başlayacak

Google Ads, reklamverenlerle daha fazla arama terimi verisi paylaşmaya başlayacağını duyurdu. Bu hamle, arama terimi verilerini "önemsiz verilerle" gizlemeye başlama kararından neredeyse tam bir yıl sonra geldi; bu, reklamverenlerin eleştiri ve hayal kırıklığıyla karşılanan bir hareket. Google, verileri reklamverenlerle paylaşmaya devam ederken gizliliğin korunmasına yardımcı olacak çözümler üzerinde çalıştığını belirtti. Reklamverenler hala tüm arama terimi verilerini almayacak olsa da Google, arama terimi verilerinin görünürlüğünü artırmak için çalışıyor.

Reklamverenler Ne Kadar Arama Terimi Verisi Alacak?

Google, reklamverenlerin ortalama olarak 6,5 kat daha fazla arama terimi verisi görebileceğini tahmin ediyor.

Reklamverenler Ne Zaman Daha Fazla Veri Görmeye Başlayacak?

Bugünden itibaren, reklamverenler daha fazla arama terimi verisi görmeye başlayacak. Ayrıca, arama terimi verileri, geçerli arama terimleri için geriye dönük olarak 1 Şubat 2021'e kadar doldurulacaktır.

Yakalama Var mı?

Bir nevi. Google, gizliliği iyileştirmeye odaklanmanın bir parçası olarak, arama terimi için mevcut eşikleri karşılamıyorsa, arama terimi raporlamasını yönetmek için ilk gizlilik kısıtlamalarının kullanıma sunulduğu 1 Eylül 2020'den önceki arama terimi verilerini kaldırmaya karar verdi. veri. 1 Eylül 2020'den önceki arama terimi verileri 1 Şubat 2022'ye kadar mevcut olacaktır; 1 Eylül 2020'den önceki mevcut eşikleri karşılamayan tüm veriler o tarihte kaldırılacaktır.

Ne değişti?

Google, hesabın tüm alanlarında tutarlı olan yüksek gizlilik standartlarını korurken verileri reklamverenlerle paylaşmanın yolları üzerinde çalışıyor. Google'dan bir temsilci, ekibin reklamverenlerin daha fazla veri istediğini bildiğini ve bu büyük veriyi Google Ads'de göstermek için teknoloji yığınına yatırım yaptığını söyledi. Google ayrıca, reklamverenlerin müşterilerin onları aramada nasıl bulduğunu anlamalarına yardımcı olmak için önümüzdeki aylarda Analizler sayfasında ek veriler paylaşmayı planladığını da kaydetti. Google, yaklaşmakta olan değişikliklerin ayrıntıları hakkında yorum yapmaktan kaçındı, ancak orijinal duyurularında, bu sorgular arama terimleri raporunda maskelenmiş olsa bile, reklamverenlerin performansı artıran arama sorgusu temalarını görebileceklerini belirtti.

Reklamcılar Ne Yapmalı?

Her şeyden önce, 1 Eylül 2020'den önceki verilerinizi indirin. Bu şekilde, bu verilerin bir kaydı her zaman elinizde olur. İkinci olarak, 1 Şubat 2021'den bugüne kadar olan arama terimi verilerinizi gözden geçirin. Erişiminiz olmayabilecek terimleri gözden geçirmek için arama terimlerinizi tarayın ve buna göre anahtar kelimeler ve negatifler ekleyin!

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle