GNS Network

TikTok Platformunda Yüksek Performanslı Bir Reklam Modeli

TikTok Platformunda Yüksek Performanslı Bir Reklam Modeli

Birçok marka bu platformu sosyal medya stratejilerine zaten dahil etti ve diğerleri de şüphesiz bunu değerlendirecek. Markaların bu platformun sunduğu fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmak için TikTok bazı en iyi uygulamaları yayınladı .

En İyi Uygulamalar Neye Dayanır?

TikTok, belirli özelliklere dayalı olarak aşağıdaki en iyi uygulamaları belirledi, örnek olarak kapalı altyazı ve video süresini gösterdi ve bu özelliğin videonun daha geniş bir kitleye ulaşmasıyla nasıl ilişkili olduğuna bağlı olarak bir 'performans sıralaması' atadı. Ancak bu en iyi uygulamalara dalmadan önce, platformun kendisinden yılbaşı alışverişi davranışı araştırmasına dayanarak platformun hedef kitlesinin ne aradığını gözden geçirelim:

TikTok kullanıcılarının %74'ü 'eğlenmek için geliyor'

Sosyal platform, trend olan hashtag'ler aracılığıyla hem içerik oluşturucularla hem de toplulukla etkileşim kurarak bunu başarmanızı, TikTok reklamlarından yararlanmanızı ve bunları uygulama içi efektlerle seviyelendirmenizi önerir. Elbette, reklamlar için bir reklam gibi görünüyor, ancak yanlış değiller. Araçlar oradaysa, işletmeler kesinlikle bunlardan en iyi şekilde yararlanmalıdır.

TikTok Reklam Performansını Geliştirmek İçin En İyi 4 Uygulama

TikTok, aşağıdaki en iyi uygulamaların gösterimleri, onları ayarlamayan diğer video reklamlara kıyasla iyileştirdiğini gördü.

En Az 720P Video Çözünürlüğü

Platformun en iyi performans gösteren videolarının %83,19'u bu çözünürlükte minimuma sahiptir. Bunu bir karşılaştırma ölçütü olarak almak, gösterimleri %5,39 oranında artırabileceğiniz anlamına gelir.

Dikey En Boy Oranı

TikTok'taki en iyi performans gösteren videoların %82,13'ü dikey en boy oranı kullandı. Yatay veya kare oranlı videolara kıyasla gösterimlerde %40,08 artış.

Ses Kullanımı

TikTok'ta en yüksek performans gösteren videoların %93,02'si ses kullandı ve bu da gösterimlerde %16,05'lik bir artışa yol açtı. Ve bu her türden ses. İster bir ürünü kutusundan çıkarıyor olun ister müzikten yararlanıyor olun, tüm TikTok kampanyalarınız bir açıklamanın sesini eklemeyi düşünmelidir.

9:16 En Boy Oranı

En yüksek performans gösteren videoların %98,63'ü, gösterimlerde %60,45'lik bir artış sağlayan bu en boy oranına sahipti. Bu, ekrana tam olarak sığmayan ve kenarlardan en az birinin etrafında boş siyah alanla sonuçlanan videolarla karşılaştırılır; video içeriğinizin profesyonellikten uzak görünmesini sağlamanın kesin yolu.

TikTok, e-Ticaret Markaları İçin Daha Fazla İpucu Sağlıyor

En iyi uygulama tavsiyesine yol açan aynı ölçümü kullanan sosyal platform, pazarlamacılara kampanya performansını artırmaya yardımcı olacak üç tavsiye daha verdi:

Bir Tür Teklif Özelliği

TikTok'un en yüksek performans gösteren videolarının yalnızca %3,21'i bir tür teklifi vurgulayan birini gösterse de, bunlar gösterimlerin %67.4 arttığını gördü. Bu bir promosyon kodu veya sezonluk bir indirim olabilir.

Sahne Varyasyonlarını Dahil Et

Bu büyük bir olay, TikTok'ta yayınlanan en iyi performans gösteren videoların %99,29'u farklı açılardan ve çekimlerden yararlandı. Sonuç? Gösterimlerde %40,56'lık bir artış. 

Altyazıyı Unutmayın

Bu yalnızca videolarınızın daha erişilebilir olmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda gösterimleri %55,68 oranında artırabilir. Yani platformun en yüksek performans gösteren videolarının %73,22'sine göre. Bu istatistik, video içinde metin olarak bir CTA veya bir tür teklif görüntüleyen videoları da içerir. Bu en iyi uygulamaları izleyerek, gösterimlerde ve umarız diğer performans metriklerinde bir artış görebilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle