GNS Network

Google E-Ticaret İçin En İyi Uygulamalar Kılavuzunu Yayınladı

Google E-Ticaret İçin En İyi Uygulamalar Kılavuzunu Yayınladı

Google, geliştirici sayfalarına e-ticaret web siteleri için en iyi uygulamalara odaklanan yeni bir bölüm ekledi. Yeni sayfalar geliştiricilere yöneliktir, ancak çevrimiçi ürün satan herhangi bir e-ticaret sitesi yayıncısı için eşit derecede faydalıdır.

E-ticaret için En İyi Uygulamalar

Yeni kılavuzun amacı, ürünlerinizi yalnızca Google Arama'da değil, aynı zamanda alışveriş yapanlar için ürünleri gösteren Google'ın arama ürünlerinden herhangi biri aracılığıyla nasıl görünür kılacağınızı göstermektir. Aşağıdaki konulara odaklanan yedi yeni sayfa var:

 • E-ticaret içeriğinin Google'da görünebileceği yerler
 • Ürün verilerinizi Google ile paylaşın Ürün verilerini Google ile paylaşmak için mevcut seçenekler
 • E - ticaretle ilgili yapılandırılmış verileri dahil edin E - ticaret yapılandırılmış veri ipuçları
 • Yeni bir e-ticaret sitesi nasıl açılır
 • E-ticaret siteleri için bir URL yapısı tasarlama URL yapısı nasıl optimize edilir
 • Google'ın e-ticaret sitenizin yapısını anlamasına yardımcı olun
 • En iyi site gezinme yapısı nasıl oluşturulur
 • Sayfalandırma, artımlı sayfa yükleme ve bunların Google Arama üzerindeki etkisi
 • Google'ın ürünleri göstermesine yardımcı olan Kullanıcı deneyimi kalıpları

E-Ticaret İçeriğinin Google'da Görünebileceği Yerler

Google genellikle çoğunlukla bir Arama Motoru olarak kabul edilir . Ancak Google, cep telefonuna ve masaüstü uygulamalarına sıkı sıkıya bağlı birçok hizmetten oluşur, ancak öncelikle mobil deneyim. Bu hizmetlerin çoğu, kullanıcılara ürünleri, tam da tüketicilerin bu ürünlerle ilgilendikleri anda, arama motorunun dışındaki bağlamlarda gösterir. Google , kullanıcılara içerik ve ürünler sundukları hizmetleri " yüzeyler " olarak adlandırır . Google altı önemli yüzeyi listeler:

 • Google arama
 • Google görüntüleri
 • Google Lens
 • Google Alışveriş sekmesi
 • Google Benim İşletmem
 • Google Haritalar

Ürün Verilerinizi Google ile Paylaşın

Bu bölüm, Google'ın uygun anlarda alışveriş yapanlara gösterebilmesi için yapılandırılmış veriler ve Google Merchant Center'a ürün feed'leri dahil olmak üzere ürün bilgilerini Google'a sağlamanın farklı yollarını gösterir. Bu bölüm ayrıca, bu bilgilerin e-ticaret sitelerine fayda sağlamak için kullanıldığı tüm yolları da açıklamaktadır.

E-ticaretle İlgili Yapılandırılmış Verileri Dahil Et

Bu bölüm , e-ticaret sitelerinin bilmesi ve kullanması gereken sekiz önemli yapılandırılmış veriyi listeler . Google'ın E-Ticaret Sitenizin Yapısını Anlamasına Yardımcı Olun Bu, Google'ın tüm önemli site içeriğini bulmasına yardımcı olan site mimarisine genel bir bakıştır. Google'a göre:

“Google, sayfalar arasındaki ilişkiyi bağlantılarına göre analiz ederek sitenizdeki en iyi içeriği bulmaya çalışır. Bu, sitenizdeki gezinme yapılarının (menüler ve sayfalar arası bağlantılar gibi) Google'ın site yapınızı anlamasını etkileyebileceği anlamına gelir.

Yeni Bir E-Ticaret Web Sitesi Nasıl Başlatılır

Bir e-ticaret web sitesini başlatırken ne yapılması gerektiğine dair adım adım genel bakış. Belgenin kendisi, tüm ayrıntıları kapsayan daha ayrıntılı içeriğe bağlantılar içeren bir genel bakış işlevi görür. Geri kalan bölümler, başarılı bir e-ticaret web sitesinin teknik yönlerine tasarım ve kodlama açısından genel bir bakış sunar.

E-ticaret için Gelişmiş SEO

Bu, geliştiricilere yönelik faydalı bir kılavuzdur, ancak biraz teknik anlayışa sahip site sahipleri için faydalı olabilir. Aramada başarılı bir e-ticaret varlığı için anlamak için önemli noktalara faydalı bir genel bakış sunar.

Kaynak: Google Arama'da E-ticaret için En İyi Uygulamalar

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle