GNS Network

Google Küçük İşletmelerde SEO ve Değişimi

Google Küçük İşletmelerde SEO ve Değişimi

Google'dan John Mueller, küçük işletmelerin SEO yapma şeklinin endüstri uzmanlarının ayak uyduramadığı bir şekilde değiştiğini öne sürüyor. Mueller, web'deki küçük işletmelere yardımcı olmayı amaçlayan içeriğin çoğunun "eski okul" bir şeyler yapma yöntemine dayandığını söylüyor. Uzmanların mesajlarını nasıl değiştirebileceklerini ve küçük işletmelerin SEO'ya yaklaşma olasılıklarının en yüksek olduğu şekilde nasıl uyarlayabileceklerini açıklamaya devam ediyor. Bu konu, 8 Ekim 2021'de kaydedilen Google Arama Merkezi SEO ofis saatleri hangout'unda tartışılıyor. Küçük bir işletme web sitesinin lansmanına hazırlanırken SEO öğrenmeye yeni başlayan bir kişi yazıyor. Mueller'den bu alanda rehberlik isterler ve bu da onu, çevrimiçi olarak bulmaları muhtemel tavsiyelerin eski usul doğası hakkında yorum yapmasına yol açar.

Google'dan John Mueller Küçük İşletme SEO'sunda

Mueller, soruya yanıt olarak, web'de sektör uzmanları tarafından yayınlanan birçok yararlı SEO başlangıç ​​kılavuzu olduğunu söylüyor. Mueller, SEO'nun temelleri hakkında çok fazla yanlış bilgi bulunmadığından, tavsiyenin doğru olma eğiliminde olduğunu söylüyor. Ancak, yeni başlayanlar için kılavuzlar, işletmelerin web sitelerini nasıl oluşturup optimize ettikleri konusunda bilgi sahibi değil. Bu, basit bir site oluşturucu kullanan yeni başlayanlar için kafa karıştırıcı olabilir ve başlangıç ​​kılavuzları HTML sayfalarını optimize etmekten bahseder. Mueller'in açıklaması şu şekilde:

"Tüm bu başlangıç ​​kılavuzlarının en zor yanı, en azından benim gördüklerim, genellikle HTML sayfaları oluşturduğunuz neredeyse eski okul web siteleri modelini temel alıyor olmaları. Çoğunlukla, küçük işletmeler çevrimiçi olduklarında artık HTML sayfaları oluşturmuyorlar, WordPress'e, Wix'e veya diğer yaygın barındırma platformlarından herhangi birine giriyorlar ve sayfalarını metin koyarak ve sürükleyerek oluşturuyorlar. içindeki görüntüler ve bunların hepsi. Ve arkada aslında bir HTML sayfası olduğunun gerçekten farkında değiller.”

Mueller, başlangıç ​​kılavuzlarının olması gerekenden daha teknik olduğunu söylüyor. Birçok başlangıç ​​kılavuzu, başlık öğelerini ayarlamak için HTML kodu yazmaktan bahsederken, küçük işletme SEO'su öncelikle alanları doldurmaktır.

"Yani bazen bu başlangıç ​​kılavuzlarını incelediğinizde çok teknik gelebilir ve bu web sayfalarını oluştururken gerçekte ne yaptığınızla tam olarak örtüşmeyebilir. Çünkü örneğin başlık öğeleri hakkında konuştuğumuzda, artık HTML'ye bakmıyorsunuz ve onu düzeltmeye çalışıyorsunuz. Ama bunun yerine, sahip olduğunuz herhangi bir barındırma sisteminde alanı bulmaya çalışın ve oraya ne koymanız gerektiğini düşünün. Bu, zamanla, o alanı biraz daha iyi kapsamak için işlerin muhtemelen biraz değişeceğini düşündüğüm bir şey.”

Başlangıç ​​seviyesinde SEO uygulayan kişiler için içerik yazıyorsanız, buradaki anahtar paket, onu daha az teknik hale getirmektir. Yeni başlayanlara, kod yazmak yerine bir CMS'deki alanları değiştirerek sitelerinin arama sonuçlarındaki görünümünü nasıl özelleştireceklerini öğretin. Küçük işletmeler ve yeni başlayanlar için Mueller, SEO'nun göründüğünden daha az göz korkutucu olduğunu aklınızdan çıkarmamanızı istiyor.

“Ancak, SEO başlangıç ​​kılavuzlarının onlara baktığınızda süper teknik gibi hissedebileceklerini akılda tutmanız gereken bir şey var, ancak aslında yaptığınız iş, alanları doldurmaktan çok daha fazlasıdır. bağlantılar ve bunun gibi şeyler var.”


Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle