GNS Network

SEO da Anahtar Kelime Türevlendirme


Seo çalışmalarında yapılan en büyük hatalardan biri de anahtar kelimelerinizin seçiminden sonra direk bu kelimeler üzerinden çalışmaya başlamaktır değerli arkadaşlar.Bu çalışma başlangıçta fayda sağlıyor getirisi var gibi görünsede işin aslı uzun vadede ve sıralama olarak rekabetin fazla olduğu bir sektörde hüsran getirecektir.Peki ne yapmalı ? Bu noktada türevlendirmeler başlıyor. Anahtar kelimenizin türevlerinide çalışmalarınıza dahil etmeniz gerekiyor.Özenle seçilmiş türevler çok büyük oranda sitenizin seo değerlerine katkı ve kalıcılık getirecektir. Diğer yandan arama motoru güncellemelerinde sitem sıralamasını kaybeder kodrkusundan bir nebze olsun kurtulmanızı sağlayacaktır. Güçlü oturmuş bir kaç türev sizin sıralamanızı korumanızda faydalı olmaya yeterlidir.


Anahtar Kelime Türevi Nedir? Nasıl Seçilmelidir?

Değerli arkadaşlar anahtar kelime türevleri adından da anlaşılacağı üzere anahtar kelimenizden türettiğiniz kelimeler ağınızdır. Bu kelimeler anahtar kelime ile yüzdelik bir değer verilmesi gerekirse %70 e %30 gibi bir alan kaplamalıdır, en azından bu değer minimum olarak alınarak yeterli sonuçlar alınabilinir.Biraz daha açmak gerekirse anahtar kelimeniz için makale çalışmaları yapıyorsunuz toplamda 100 makale hazırladınız ve linklendirme yapacaksınız. Bu yüz makaleden 30 unda anahtar kelime türevlerinizi kullanın. Bunlar sizin pekiştirme araçlarınız olacaktır.

Anahtar kelime türevleri seçimine gelince elbette anahtar kelime çalışmanızda ek bir zaman ayıracağınız bu kelimeler ağının seçimi oldukça önemlidir.Değerli vaktinizi boşa harcamamış olmak için titizlikle seçilmelidir.Türevlerinizi mümkün olduğunca anahtar kelimenizi işaret eder derecede abartılı sayılar olmadan 3-4 türev gibi seçmaniz yeterlidir. Seçim esnasında size yol gösterecek diğer bir etken de siteniz olacaktır.Anahtar kelimenizi temel alarak hazırlanmış sitenizde anahtar kelime türevlerini içeren alt sayfalar mutlaka mevcuttur. Türevlerinizi bu sayfalara göre seçerek türev kelime linklerinizi bu sayfalara vermeniz sitenizin genel seo değerinde gözle görülür artışlar yaratacaktır.

Link Etiketlendirmelerine Dikkat!

Arkadaşlar bunu "etiket nedir Nasıl kullanılır"  başlıklı makalemde biraz olsun analatmaya çalışmış olsamda tekrar değinmeden geçmeyim istiyorum.Link etiket nedir? derseniz bağlantıların üzerine geldiğinizde bir çok sitede açıklamalar çıktığını göreceksiniz bu açıklamalar link başlıkları, link etiketleri vs isimlendirilirler ve hayati önem taşırlar.Zaman ve emek harcayarak yapılan seo çalışmalarında anahtar kelime ve anahtar kelime türevlerinde linklemelerinize etiket eklemeyi unutmayınız.Bu makale eklediğiniz sitelerin editörlerinde mutlaka mevcut kolay bulunur uygulamalardır.Ücretli alınan vs backlinler gibi durumları es geçiyorum şimdilik o gibi durumlarda etiketlemeler biraz daha farklıdır ve detaylı olarak diğer makalelerimde anlatmayı düşünüyorum.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle