GNS Network

Sitenizin Google Güncelleme Analizi


Sitenizin google güncelleme tarihlerine göre ziyaretçi potansiyeli ile ilişkilendirilerek güncelleme potansiyel testini mümkün kılan bir seo aracından bahsetmek istiyorum değerli arkadaşlar. Sistemi kullanabilmek için sitenizin google analiz araçlarında kayıtlı olması gerekli öncelikle.
Keza sistem google güncelleme tarihleri ile bu analiz aracından çektiği ziyaretçi akışını eşleştirerek size bir sonuç grafiği sunmaktadır. Elbette bir çok sistem gibi bu sistemde de %100 başarı oranı mümkün olmamakla birlikte en azından bu güncelleme tarihi aralıklarında hangi güncellemeden ortalama kaç hit kazancınız ya da kaç hit kaybınız olmuş görmek mümkün. Deneysel çalışmalar yürütmekte iseniz hangi çalışmanız hangi güncellemeden başarılı çıkmış ya da başarısız olmuş yine kolayca inceleyebilirsiniz. Bence güzel bir mantıkla hazırlanmış ve bir o kadar da faydalı bir sistem. Google güncelleme dönemleri sonrası azda olsa faydasını gördüğünüz tüm uygulamaları denemenizi tavsiye ederim..

Sistemi kullanabilmek için google analiz aracındasitenizin kayıtlı olması gerektiğini söylemiştirk. Bunun dışında sisteme ulaşabilmek için BURAYA TIKLATIN ve açılan sayfada LOG-İN butonuna tıklayın.


Açılan sayfada birbirine bağlı bir çok google hesabınız var ise incelemek istediğinizi seçerek, yok ise yanlızca vağrolan hesabınız için kabul et butonuna tıklayın


Artık sistem google analiz araçlarından verinizi çekmiş durumda açılan sayfada sol menüden inceleyeceğiniz siteyi seçin


Son olarak araç size güncellemeler ile site hitlenizi eşleştirerek size sunuyor olacak. Bu grafikte sarı renkli çizgiler tekil müdahale google güncellemeleri, mavi çizgiler google penguen güncellemeleri ve kırmızı renkli çizgiler ise panda güncelleme tarihlerini göstermektedir.


Şun dönemde google güncelleme çalışmaları nedeni ile bir çok sektör ve siteler sıkıntı yaşamaktalar ve yapmış olduğunuz çalışmaların etkilerini ya da bu dönemi atlatabilmek adına yeni kurallara sitenizi uyarladıktan sonra gelişmeleri tarihsel bazda rahatça bu sistem ile takip edebilrsiniz. Son olarak her zaman söylediğim gibi değerli arkadaşlar her arama motru gibi google de güncelleme işlemlerini legalite sorgu sonuçlarını artırabilmek adına yapar ve bu şekilde çalışmakla bu güncellemelerden zarar almadan çıkmanız mümkün. Şu site şu kadar günce birinci sayfaya çıktı gibi bir çok yorum görmek ya da duymak mümkün evet çok güzel ve herkesin istediği bir sonuç ancak bu tür gelişmeler ya anlık ya da güncelleme süresine kadar saadet yaşamak demektir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle