GNS Network

Instagram hesap dondurma sonrası fotoğraflar silindi geri gelmedi


Instagramda hesabı geçici olarak kapatma yani hesap dondurduktan sonra hesabınızı yeniden açtığınızda fotoğraflarınız, takipçileriniz ve takip ettiklerinizin birçoğu kaybolmuş olabilir. Hesap dondurma sayfasında Instagram şu açıklamayı yapmaktadır. “hesabınızı geçici olarak kapattığınızda hesabınız ile fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizlenir ancak silinmez.” Yani kaybolan içerikler silinmemiştir. Geri yüklenmesi için belirsiz bir süre dilimi gerekir. Kaybolan fotoğrafların geri yüklenmesi hesapta yer alan fotoğraf sayısına, takipçi ve takip edilen sayısına, Instagram’ın o anki yoğunluğuna göre değişkenlik gösterecektir.

Fotoğrafların, beğenileri ve yorumları da dahil olmak üzere bütün bilgiler Instagramda saklıdır. Ortalama olarak 48 saat içinde geri yüklenme başlayacaktır. Eğer hala içerikleriniz geri yüklenmediyse Instagram ile görüşerek konu hakkında bildirim yapabilirsiniz. Instagram yetkilileri size en kısa zamanda geri dönüş yaparak mağduriyetinizi giderecek çözüm yöntemleri üretecektir.  Instagram yardım merkezine ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

İnstagram sorun bildirme merkezi (mail atma)

https://help.instagram.com/contact/364531043625021 (link artık çalışmıyor)

sorununuz hakkında detaylı bilgileri yazarak Instagram editörlerine ulaşabilirsiniz.

hesabımı dondurdum fotoğraflarım kayboldu, kaç gün oldu gelmedi diyenler için şu yöntemi denemelidir. Hesabınızı yeniden dondurun ve 1 gün sonra hesabınızı geri açın. Bu yöntemle fotoğrafların geri geldiği ifade edilmiştir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle