GNS Network

Instagram reklam verme


Instagram reklam fiyatları, Instagram reklam çeşitleri, Instagram sponsorlu reklam ücretleri ve Instagram’a reklam verme nasıl yapılır?

Instagram üzerinden iki tip reklam verme imkânınız var. Birisi resmi olarak Instagram üzerinden sponsor reklamları diğeri ise fenomen hesapların ya da ünlülerin sayfasında viral ya da direkt olarak reklam hizmetidir.

Instagram sponsorlu reklamlar: Instagram tarafından tüm kullanıcıların yaş, cinsiyet, yaşadığı yer, aradığı ve beğendiği sayfalar gibi bilgilerin derlenerek istatistik oluşturması sonucunda biriktirdiği veriler vardır. Bu verilere göre vermek istediğiniz reklamı nokta atışı yaparak ilgili kişilerin telefon ve tabletinde göstermektedir. Instagram reklam vermek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Instagram uygulamasını Facebook şirketine bağlı olduğu için reklam içeriği bu sayfalarda hazırlanır.

http://facebook.com/ads/create

http://facebook.com/ads/manage/powereditor

Instagram reklam fiyatları

Instagram reklam fiyatları bütçenize göre düzenlenmektedir. Yani net bir rakam yoktur. Günlük en az 1 dolarlık ödeme ile reklam yapmaya başlayabilirsiniz. Ödeme bütçenize göre reklam seçenekleri değişmektedir. Detaylı bilgi almak için Facebook’ta reklam vermenin ücreti nedir? Sayfasını inceleyebilirsiniz.

https://www.facebook.com/business/help/214319341922580

Fenomen ve ünlülerin Instagram hesaplarına reklam vermek

Bu yöntemde ise belirli fiyatlara kişilerin hesaplarında reklam verebilirsiniz. Bu işi yapan reklam firmalarının yanı sıra kişisel hesaplar da mevcuttur. Serbest piyasa olduğu için reklamın yayınlanma süresi ve sayfanın popülasyonuna göre reklam fiyatları değişmektedir. Faturalı ve güvenilir olarak reklam vermek için reklam firmaları ile çalışmanız mantıklı olacaktır. Bu yöntem ile ünlü kişiler ürünle birlikte fotoğraf çekinme ya da ürünün fotoğrafını sayfada yayınlama gibi viral yöntemler mevcuttur. Ünlü isimlerin genellikle makyaj malzemesi, kıyafet ya da ayakkabı reklamları ile  paylaşım yapması kişiye göre 5.000 tl’den başlayıyor, 25.000 tl ise reklamlar için ortalama bir rakamdır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle