GNS Network

Instagram resimleri google dan silme


Instagram kullanıcılarını ikiye ayıran bir olay Google’da resimlerin çıkmasıdır. Kimisi Google resimlerim çıksın, neden çıkmıyor diye düşünürken, bazı kimseler de gizli kalmak ister. Google’da adı aratıldığında resimleri çıkmasın diye uğraşır durur. Instagram’ın alternatif sitelerinin yaptığı çalışmalar sonucunda isminizi Google’da yazdığınızda Instagram üzerinden paylaştığınız fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Hesabınızı gizlemiş olsanız hatta silmiş olsanız bile bu fotoğraflar uzun süre orada yer almaya devam edecektir. Google aramalarından fotoğraflar nasıl kaldırılır?

Öncelikle yapabileceğiniz işlemlerin kesinliği yoktur. Fotoğrafların Google’dan silinmesi birkaç haftayı bulabilmektedir. Otomatik bir sistem olması dolayısıyla yeniden yüklenebilirler.

Fotoğrafların hangi siteden gönderildiğini tespit etmek için isim ve soyisiminizi yazarak arama yapın ve görsellere tıklayın. Resimlerin olduğu sayfaları tek tek kontrol edin. Genellikle tek bir siteden paylaşılmaktadır. Sonuç olarak bu site ile iletişime geçerek fotoğraflarınızın silinmesini rica etmeniz gerekiyor. Sitelere Twitter hesaplarından ulaşmanız kolay olacaktır.

Diğer yöntem ise Google ile iletişim kurmaktır

https://support.google.com/websearch/answer/4628134

Adresinden görsel kaldırma talebinde bulunmalısınız. Google destek sayfasından ilgili bölümü bularak bu konuda destek almayı deneyin. Sonuç olarak görselin Google tarafından kaldırılma ihtimali duruma göre değişkenlik göstermektedir. Silindi onayından sonra 1-2 haftaya kadar görseller burada kalabilir.

Fotoğrafları temizlemenin bir yolu da ilgili Fotoğrafı silmek ya da gizlemektir. Profilinizi gizleyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Yine fotoğrafın kaybolması 1-2 haftayı bulacaktır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle