GNS Network

Ücretsiz Soru Cevap Scripti

Coordino geliştiricileri tarafından ücretsiz olarak sunulan bir soru cevap - question and answer (q&a) - scriptleri arasında sıkça kullanılan bir scripttir. Ne yazıkki güncel sürümlerinde Türkçe dil desteği yok. Kurulum ardından dil düzenlemesi yapmanız gerekmekte.

Geliştirici Sitesi: TIKLAYIN
İndirme Adresi: TIKLAYIN
Alternatif İnditme Adresi: TIKLAYIN

Resimli Kurulum

1. İndirdiğiniz .zip arşivini açın ve çıkan dosyaları kurulumu yapacağınız dizine yükleyin.
2. Dosyaları yükledikten sonra direk site adresinize ya da alt dizine yüklediniz ise alt dizin url yolunu browseriniz ile açın. Sizi kurulum ekranı karşılayacak.
3. Bu ekranda 2. satırda "/app/config/database.php" uyarısı verecek bu uyarı için app>config dizinine girerek "database_sample.php" php dosyasının ismini "database.php" olarak değiştirin ve kurulum ekranına dönerek sayfayı yenileyin. Hatanın düzeldiğini göreceksiniz.
4. Sonraki adımda bizi veritabanı bilgilerini gireceğimiz ekran karşılayacak. Bu ekranda sırasıyla "database host" kısmını olduğu gibi bırakabilirsiniz ya da swl sunuculuz localhost tanımlı değil ise (hibrit panellerde genellikle farklıdır) veritabanınızı oluşturduğunuz esnada verilen "database host" bilgisini bu alana giriniz. "database username" kısmına veritabanına tanımlı kullanıcı adı, "database password" kısmına veritabanı parolanız ve "database name" kısmına da veritabanı adını yazarak "create database.php" butonuna tıklayarak sonraki adıma geçiniz.
5. Veritabanı bilgilerinizi sorunsuz bir şekilde girmeniz halinde bu adımda sizi admin bilgilerinizi gireceğiniz ekran karşılayacak. isim, mail ve şifre standart alanlarını doldurduktan sonra "create your account" butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.
yapmanız gereken tüm işlemler bu kadar. Sonrasında sizi ana sayfaya yönlendirecek ve sitenizi kullanıma başlayabilirsiniz. Dil düzenlemesi yapmak isteyen arkadaşlar "app > locale" klasörü içinde dil dosyalarına ulaşabilirler.

Videolu Anlatım

1 yorum:

Mehmet Ertuğrul

Adamsın Adam Adaam

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle