GNS Network

Google den veri çekmeyen Türkçe arama motoru scripti


Geliştiricisi tarafından oldukça sade ve kullanışlı olarak hazırlanmış güzel bir script. Google vs arama motorlarından veri çekmiyor admin panel adı ile eklenen link ekleme sayfası ile link ekleyebiliyorsunuz. Geliştiricisi tarafından ücretsiz sunuluyor ve ana sayfadaki imza kısmı kaldırılmaması için şifrelenmiş index.php dosyası. Bu nedenle kurulum yapacağınız hosting de ioncube kurulu olmalı.

Geliştirici Sitesi ve Linkleri : TIKLA
İndirme Adresi: TIKLA
Alternatif İndirme Adresi: TIKLA

Videolu Anlatım


Resimli Anlatım

1. Kurulumu yapacağınız site için hosting panelinizden bir veritabanı ve kullanıcı oluşturun ve phpMyadmin e girerek "içe aktar" segmesine tıklayarak "gözat" kısmından "arama.sql" ı seçerek "git" butonuna tıklayın ve yükleme işlemini yapın.
2. Ardından indirdiğiniz dosya içinde "Arama Motoru Scripti" klasörüne girerek "baglan.php" bir metin editörü ile açarak  aşağıdaki satırları oluşturduğunuz veritabanı bilgilerine göre düzenleyin.
$sunucu = "localhost"; ->varsayılan olarak çoğu hoting de "localhost" tur
$kuladi = "kullanıcı adı"; -> veritabanına tanımladığınız kullanıcı adı
$sifre  = "şifre"; ->veritabanı şifreniz
$verit  = "veritabanı"; -> veritabanı adınız
3. Düzenleme ardından "Arama Motoru Scripti" klasörü içindeki dosyaların tamamını kurulumu yapacağınız dizine yüklemeniz yeterli. Kurulum bu kadar. Yeni site eklemek içim "siteadi.com/admin" bağlantısını kullanarak açılan sayfada site linkleri ekleme işlemi yapabilirsiniz.

5 yorum

pleksi

virus uyarısı alıyorum

Beytullah Güneş

scriptin geliştiricisini konuda belirttim ancak rar içersindeki atıf url lerinden kaynaklanıyor olabilir. bizzat denediğim ve kendi derlemelerimi de yer aldığı bu scriptin çok daha gelişmişi olarak http://www.beytullahgunes.com/2017/01/spiderli-otomatik-tarama-yapan-arama.html bağlantıdaki paylaşımıma bir bakabilirsiniz.

boyacı ustası

beytullah bey cevap ta vermiş olduğunuz lintkei demo da php sayfa hatası veriyor güvenilirmi acaba

Beytullah Güneş

yukarıdaki yorumda bahsettiğim scripti kullanabilirsiniz güvenilir.

Hasan Merkit

Php7 sürümü için yenilenmeli. Çalışmıyor.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle