GNS Network

Mobil uygulamalar ile ingilizce öğrenin

Kişisel gelişim aşıkları mevcut her dönemde ve kullandıkları her sistemde kendilerini geliştirebilecek bir yol ya da yöntem bulmaktalar. Bu noktada kullanım alanı açısından dünyanın en yaygın dili olan ingilizce için bir kaç uygulama önerisi de bizden olsun.

Bu noktada listeyi paylaşmaya başlamadan hemen önce bir uyarıda bulunmak gerek. Uygulama açıklamalarında mevcut platformların sloganlarını da paylaşıyor olacağım. Ürün pazarlaması gereği çok iddalı sloganlar olabilir. Sizin yine de aklınızın bir köşesinde bulunsun her alanda gelişim için profesyonel bir yardım işleri kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır. Bu gibi araçlar her dağim yardımcı araçlardır.

1. Busuu

İngilizce'nin yanında Türkçe dahil olmak üzere 10'un üzerinde dil öğrenebileceğiniz Busuu, etkileşimli eğitimleriyle sizi sıkmadan dil öğretiyor. PC'nizin yanı sıra mobil uygulamalar yoluyla Android ve iOS'ta da kullanabileceğiniz hizmet, ideal bir İngilizce eğitimi sitesi.

2. Duolingo

Duolingo, en popüler yabancı dil ve İngilizce öğrenme sitelerinden biri. Bilgisayarınızda, Android'li cebinizde veya iPhone'da kullanabileceğiniz Duolingo, 5-10 dakika süren etkileşimli dersleriyle size İngilizceyi eğlenceli bir biçimde öğretecek. Türkçe arayüzden öğrenebileceğiniz diller arasında Almanca da var.

3. BBC Languages

Haber hizmeti vermekle yetinmeyen BBC, web sitesinde yayınladığı yazılarla akademik bilgiler de sunuyor. Buradan erişebileceğiniz İngilizce Dersleri sayfasının yanı sıra, İngilizcesini geliştirmek isteyenler, buradaki hizmetten faydalanabilirler.

4. VocabSushi

Kelime dağarcığınızı geliştirmek istiyorsanız VocabSushi tam size göre. Kelimelerin anlamlarını daha hızlı öğrenmeniz için tasarlanan VocabSushi, ACT, ESL GET, GMAD, GRE, SAT ve TOEFL gibi sınavlara hazırlanan öğrenciler için de oldukça faydalı.

5. Lang-8

Lang-8'de yazdığınız yazılar, ana dili İngilizce olan bir kişi tarafından düzeltiliyor. Böylece nerede, hangi hataları yaptığınızı kolayca öğrenebiliyorsunuz. Ana dilinizde düzeltme işini dilerseniz siz de üstlenebiliyorsunuz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle