GNS Network

Youtube aboneleriniz eksiye düşebilir

Son bir haftadır nette dolaşan ve youtuberleri feryad fian üzen abone kaybının nedeni sonunda belli oldu. Sorunun nedeni abonelikten çıktığınız bir kanalda abone sayısında bir yerine iki değer düşmesi şeklinde. Özetle kıl olduğunuz bir kanala bir kaç hesaptan belli zamanlarda abone ol abonelikten çok uygulaması ile kanal eksi değerlere bile düşebiliyor.

Sorun küçük kanal sahiplerince pek ciddi algılanmasa da ciddi ölçekli abonelere sahip kanllar için önemli ölçüde bir gurur meselesi gibi. Keza bunun takibi için anlık abone sayısını bir kaç kanal için gösterir bir canlı yayın bir haftadır yayında.


Bu sorun ilk kez kim tarafından bulundu pek bilinmese de ilk duyuru sahibi ve yukarıda paylaştığım canlı yayını da halka açan BlackScreenTV dir. Resmi twitter heplarından ilk duyuruları aşağıdaki gibi:
Sorun youtube tarafından ne kadar çözüldü tam olarak bilinmese de canlı yaın ve reklam ortaklığı ile krizleri bile fırsata çevirebilen bu gibi yetenekli kanalların milyonlar tarafından takip edilmesinin ne kadar da haklı olduğu bir kez daha kanıtlanıyor.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle