GNS Network

Google 360 Nedir


“Pazarlama yığını entegrasyonu” gibi ifadelerle vızıldayan bir pazarlama dünyasında, Google'ın birlikte daha kapsamlı bir platform oluşturan kurumsal düzeyde bir ürün grubu yayınlaması büyük bir sürpriz değil.

Google Analytics 360 , pazarlamacıların daha az bağımsız araçla çevrimiçi pazarlama çabalarının bütünsel bir görünümünü elde etmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Ancak soru şu: Google Analytics 360, çevrimiçi pazarlamayı gerçekten daha sorunsuz bir deneyim haline getirecek mi veya kullanıcılar daha önce üçüncü taraf çözümler tarafından sağlanan daha bilinçli pazarlama kararları vermek için ihtiyaç duydukları önemli bilgileri kaçırmaya devam edecek mi?

Karar, bu yeni ürün paketinin “tüm işlemlerin krikosu, ancak hiçbirinin ustası” olup olmayacağına dair kararsız. Bu arada, nelerin yeni olduğuna ve DMP'nin ayrıntılarına bakalım.

Ne var ne yok

Google Analytics 360 paketinde, bir pazarlamacının günlük çalışmasını birbirine bağlamayı amaçlayan altı ürün (dört yeni, iki marka) bulunmaktadır.

Google Analytics 360: Eskiden Google Analytics Premium olarak biliniyordu - büyük şirketler için ücretli, işletme düzeyinde araç.

Google Optimize 360: Paketteki bu ürün, pazarlamacıların herhangi bir kod yazmak zorunda kalmadan A / B test deneyimlerine sahip olmalarını sağlar. Pazarlamacılar buradan, farklı kitle segmentleri için hangi site / reklam varyasyonunun en başarılı olduğunu belirleyebilir.

Google Audience Center 360: Pazarlamacıların farklı kanallardaki ve cihazlardaki müşterilerle bağlantı kurmasına yardımcı olmak için Google DoubleClick ve Adwords (ayrıca diğer üçüncü taraf sağlayıcılar ve talep tarafı reklam platformları) ile bağlanan veri yönetimi platformu.

Google Etiket Yöneticisi 360: Kolaylaştırılmış iş akışları ve daha verimli karar verme için API'lerin ve site kodunun etiketlenmesine yönelik etiket.

Google Data Studio 360: Gerçek zamanlı pazarlama verileri görselleştirmelerini şirket departmanlarında hızlı ve kolay bir şekilde paylaşma aracı.

Google Atıf 360: Kanala göre genel pazarlama performansını belirlemek için tüm pazarlama harcama bilgilerini (çevrimiçi ve çevrimdışı) izleyen çapraz kanal ilişkilendirme aracı.

Paketteki ürünlerin amacı, kurumsal pazarlamacıların verileri mobil, PPC ve çevrimdışı pazarlama kanalları da dahil olmak üzere platformlar arasında birkaçını belirtmelerine yardımcı olmaktır.

Yeni Veri Yönetimi Platformu'nun (DMP) Ayrıntıları

Kullanıcılar arasındaki en büyük sorulardan biri:
Farkı nedir?
Oracle ve Adobe zaten bulut tabanlı DMP'ler sunarken, Google Analytics 360 pazara daha fazla veri kalitesi kontrolü için bir DMP eklentisi olarak giriyor; bu, kullanıcıların bağımsız olarak değil mevcut, daha sağlam bir DMP'ye ek olarak kullanacakları anlamına geliyor. .

Google Analytics 360'ın benzersiz ayrıntılarından biri, elbette AdWords ve DoubleClick gibi Google kaynaklarıyla entegre olmasına rağmen, pazarlamacıların satış hunisi iş akışlarını, sayfa düzenlerini, teklifleri ve teklifleri test etmelerine olanak tanıyan Optimizely gibi diğer bağımsız araçlarla da entegre olmasıdır. Daha. Optimize 360, bu test yeteneklerini PPC reklamcılığına da genişletir.

Açık sistem, pazarlamacıların hem birinci taraf hem de üçüncü taraf verilerinin içe aktarılmasına izin vererek yeniden pazarlama çabalarını çoğaltmadıklarından emin olmalarına yardımcı olur. Paket ayrıca kullanıcı gizliliğine ve kullanıcıların kişisel verilerini riske atmadan güvenli bir şekilde izlenebilmesine odaklanmaktadır.

Google Analytics 360'ın KOBİ İçin Anlamı

Şu anda, KOBİ'ler şu anda Google Analytics 360 müşterileri olarak hedeflenmemektedir. Bununla birlikte, Google Analytics 5'te sunulan ücretsiz araçlar KOBİ kullanıcıları için hala kullanılabilir olacak - ancak Google'ın umudunun, yeni paketin artan işlevselliği yoluyla daha fazla premium, ücretli GA kullanıcısı oluşturmak olduğu anlaşılıyor.

Paketin ürünleriyle ilgilenen kurumsal düzeydeki pazarlamacılar için, alakart ürün satın alma fırsatı olacak, ancak fiyat noktasıyla ilgili belirli ayrıntılar henüz yayınlanmadı. İyi haber şu ki, platform açık olduğundan, kullanıcılar yalnızca Google tabanlı ürünleri kullanmaya zorlanmayacak ve bu da daha fazla PPC reklamcılık seçeneği anlamına geliyor.

Google Analytics 360: Doğru Yığın Entegrasyonu mu?

Google Analytics 360 Suite, kurumsal düzeydeki tüm şirketler için yatırım yapmaya değer mi?
Bu noktada söylemek zor. Ancak, açık sistem ve erken vaka çalışmaları bazı umutlar vermektedir. Pazarlama entegrasyonu, birden fazla departmandaki pazarlamacılar için daha da öncelikli hale geldiğinden, aradığınız şey bu olabilir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle