GNS Network

Google Chromecast 3 Nedir


Google Chromecast, video içeriğini doğrudan TV'nizde izlemenin ucuz ve basit bir yoludur. Peki Chromecast nedir?

Basitçe söylemek gerekirse: Chromecast (35 $) en iyi akış cihazlarından biridir . TV'nize takılır ve Netflix ve YouTube'dan Hulu ve Google Play'e kadar çoklu akış hizmetlerine kolay erişim sağlar . Hatta Chrome tarayıcınızdan büyük ekrana içerik bile atabilirsiniz. Ancak Chromecast, Apple TV veya Roku gibi rakip cihazlarla aynı şekilde çalışmaz .

Chromecast nedir?

Chromecast, TV'nizin bir USB kablosu (dahil) ile çalışan HDMI bağlantı noktasına taktığınız bir cihazdır. Akıllı telefonunuzu veya bilgisayarınızı uzaktan kumanda olarak kullanarak Netflix , YouTube, Hulu , Google Play Store ve diğer hizmetlerden video içeriğine erişmek için Chromecast'i kullanabilirsiniz . Ayrıca, bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayardaki Chrome tarayıcısından hemen hemen her türlü içeriği akış için de kullanabilirsiniz .

Chromecast ve Chromecast Ultra arasındaki fark nedir?

İki çeşit Chromecast vardır. Normal Chromecast'in maliyeti 35 ABD dolarıdır ve 1080p'ye kadar içerik yayınlar. Chromecast'in Ultra HDR renk teknolojisi ile 4K kararları up masrafları 70 $ ve kutu yayın içeriği. Kanal seçimi ve genel işlevsellik açısından, iki cihaz aynıdır. Bununla birlikte, Chromecast Ultra'nın bir Ethernet kablosu için yerleşik bir bağlantı noktasına sahip olduğunu, ancak TV'nize yerleşik bir USB bağlantısı yerine harici bir güç kaynağı gerektirdiğini belirtmek gerekir.

Chromecast'te ne izleyebilirim?

Chromecast'in birçok hizmetten video ve ses içeriğine erişimi vardır. Kapsamlı bir liste olmamasına rağmen, Google bunların çoğunu resmi sitesinde takip eder. Google , Chromecast için yazılım geliştirme kitini piyasaya sürdüğünden beri , yeni uygulamalar sık ​​sık yayılıyor, bu yüzden daha fazla uygulamaya dikkat edin.

Chromecast'i sesimle kontrol edebilir miyim?

Evet. Önceden, Chromecast komutlarınızı bir Google Home cihazı üzerinden yönlendirmeniz gerekiyordu, ancak şimdi sesli komutları doğrudan Google Asistan üzerinden verebilirsiniz. Google'ın Chromecast kurulum talimatlarının tamamı vardır , ancak işlevler oldukça açıklayıcıdır. Chromecast'inizi ve telefonunuzu aynı ağa bağlamanız yeterlidir ve birkaç kelime ile TV'nize müzik ve video yayınlayabilirsiniz.

Chromecast ile seyahat edebilir miyim?

Küçük boyutu ve kolay kurulumu nedeniyle Chromecast, sık seyahat edenler için bir nimet gibi görünebilir. Ancak Chromecast, tarayıcı tabanlı oturum açma gerektiren ağlar olan sabit portalları desteklemez. Bu nedenle, Chromecast çoğu otel ve üniversitede çok yararlı değildir. Yine de, Chromecast'inizi yanınıza alır ve esir portalı olmayan bir Kablosuz ağ bulursanız , giriş ayrıntılarını değiştirmek çok zor değildir.

Chromecast alternatifleri var mı?

Evet, ama ne kadar harcamaya bağlı olduğunuza bağlı. 30 dolarlık bir Roku Express  , cihazın tasarımı Chromecast'in bütünü kadar iyi olmasa da, TV'nize içerik akışı yapmanıza izin verecektir. Bir Apple TV'nin maliyeti 150 $ 'dır ve Roku kutusu gibi çalışır, ancak iPhone veya iPad'inizden TV'nize de içerik (oyunlar gibi) aktarabilir. PS4 veya Xbox One aracılığıyla içerik akışı da yapabilirsiniz , ancak bu cihazlar yüzlerce dolara mal olur.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle