GNS Network

SEO Test Nedir


Web sitenizden SEO optimizasyon aracını kullanarak web sitenizi optimize etme SEO Checker Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorlarında diğerlerinden daha yüksek sırada yer almak çok zaman alır. Ancak doğru prosedür ve yöntemle sonuçlar faydalıdır. Dolayısıyla, işletmenizin görünürlüğünün artması daha fazla satış getirmekteydi. İşte SEO hakkında bilmeniz gereken birkaç şey;

Web Sitesi SEO Ayrıntıları SEO belirleyen bazı faktörlerin analizi

Bir açıklamadaki anahtar kelime : Arama motorları, bir sayfayı tanımlarken kullanılan ana kelimeleri kullanan web sitelerini ve web sayfalarını tercih eder. Özellikle snippet'teki anahtar kelimeler SEO test aracında görüldüğü gibi . Bir sayfanın açıklamasında doğru anahtar kelimelerden yararlandığınızda, o zaman arama motorlarında ilk sayfayı işgal etme şansınız daha yüksektir. Anahtar kelimeler sizi doğrudan Google'ın ön sayfasına götüremese de, şansınızı artırır. Web sitenizdeki belirli bir anahtar kelimenin kullanımını sınırlamak için de iyi yapın, çünkü her şeyden çok kötüdür.

H1 Anahtar Kelimeler : H1 başlıkları arama motoru optimizasyonu bir parçası ve parsel ve ne olursa olsun üzerine bakmak olmamalıdır. Anahtar kelimelerinizi HI etiketinizde kullanmak, kullanıcılarınızın içeriğinizi bulmasına yardımcı olmanın harika bir yoludur. HI, etiket anahtar kelimeler fazla kullanılmamalıdır, sadece bir veya iki tamam, arama motorları spam olarak kabul sürece sürece aşırı kullanmayın. H1, etiketleri, sayfanızın neyi temsil ettiğini ziyaret eden tüm kullanıcılara ilk izlenimi verir. H1, etiketlerin herhangi bir web sayfasının resepsiyonisti olduğu söylenebilir, bu nedenle doğru anahtar kelimeler kullanılmalıdır.

İçerikteki Anahtar Kelime : Bir web sayfasına herhangi bir içerik yazarken, bir blog postası, satış sayfası veya hakkımızda içerik söz konusu olduğunda, doğru anahtar kelimeyi kullanmak, potansiyel ziyaretçileriniz için mancınık oluşturmanıza yardımcı olabilir. Kullanıcılar arama motorları türünde, özellikle çalıştıkları hizmetle ilgili çalışmalarda hizmet arıyorlardı. Bu anahtar kelimeleri içeriğinize yerleştirdiğinizde, bu kullanıcılar web sitenize yönlendirilir. Bu nedenle, anahtar kelime yoğunluğunuzun en azından içeriğinizin ilk paragrafında ve ardından içeriğinizde en fazla 10 kez göründüğünden emin olun.

URL'deki anahtar kelimeler : Sayfanızın kelimelerle ilgilenen hemen hemen her bölümü, web siteniz için hedef anahtar kelimelerle optimize edilmeyi hak eder. Sitenizin URL adresi (ör. Www.dentist.com), en azından sitenizin sıralanmasını istediğiniz anahtar kelimelerinizi içermelidir. URL'deki anahtar kelime yalnızca web sayfalarınızı sıralamaz; bağlantıyı ziyaret etmeden önce kullanıcılarınızın belirli bir sayfayla ilgili bilgileri kolayca okumasına yardımcı olur. web sitesi SEO Denetleyicisi ile aynı

Alan adınızı (URL) satın almadan önce anahtar kelime araştırması yapmanız da önemlidir, böylece birkaç yıl sonra değiştirmeniz gerekmez.

Yoğunluk: Buradaki yoğunluk, hedeflediğiniz anahtar kelimenin web sitenizde ne sıklıkta göründüğü anlamına gelir. Anahtar kelime yoğunluğunuz 15 defadan fazla değil, birçok kez kullanılmamalıdır. Hedeflenen Anahtar Kelimeler paragrafta yalnızca bir kez kullanılmalıdır.

Anahtar Kelimeler Meta etiketler: Bing ve Yahoo'dan kullanıcıları hedeflerken Meta etiketler için anahtar kelimeler çok yararlıdır. Meta etiket açıklamalarınızı yazarken, hedeflenen anahtar kelimelerinizi meta etiketlerinizde de kullanın. Bing ve Yahoo'da oldukça yararlı olacaklar.

Resimler: Kullanıcılar resimleri sever, göze çok çekici gelirler. Çoğu zaman insanlar belirli anahtar kelimeleri kullanarak bilgi arar ve yalnızca bu tür anahtar kelimelerle optimize edilmiş resimler gösterilir. Bir web sitesinde kullanılan resimleri hedeflediğiniz anahtar kelimelerinizle kaydetmeniz zorunludur.

Permalinks: Ayrıca bir web sitesinde SEO analizinin bir parçasıdır, hedeflenen anahtar kelime sitenize köprü eklemek çok gereklidir.

Alt Image Anahtar Kelimeler: Sitenizi arama motorları için SEO Denetleyicisi optimize etmek için başka bir büyük fırsat . Görüntüler hemen çıkma oranlarını azaltmaya ve ziyaretçilerin web sitenizde çok fazla zaman geçirmesine yardımcı olur. Bu nedenle, sitenizde resim yoksa, bunlardan birini veya ikisini eklemeyi düşündüğünüz bir zamandır. Görüntünün alt açıklamasında emin olun; hedeflediğiniz anahtar kelimeyi eklersiniz. Kullanıcıların web sitenize kolayca göz atmasını sağlar.

Başlık Uzunluğu / başlık başlığı uzunluğu: Arama motorları için çok uygun olan önerilen başlık uzunluğu minimum 50, maksimum 60 karakterdir. Başlık karakterleri, arama motorlarında bir sayfanın ne hakkında olduğunun bir açıklaması olarak gösterilir. Yeterli başlık karakterinin bulunmadığı bir durumda, arama motorları sadece istenen metinle değiştirilir. İlgi çekici bir başlık ve yeterli kelime uzunluğu yazmak için mümkün olduğunca deneyin, arama ziyaretçileri onlar web sitenizi ziyaret etmeden önce onları çekmek eğilimindedir. Ziyaretçilerin okuduklarında tıklamak isteyecekleri başlığınızı dikkat çekici hale getirin.

Uzunluk : SEO ile ilgili herşeyin çalıştığından emin olmak için kuralları, dos'ları ve yapmamaları gerekir. Bu standartlardan biri, bir tanesinin Meta açıklaması olduğu her açıklamada kelime süresini korumaktır. Web sitenizdeki her meta açıklamada en fazla 156 kelime bulunmalıdır. Açıklama her zamanki gibi hedef anahtar kelimelerinizi içerir: Web sitesi SEO Analyzer hangi arama motorları için sitenizi rütbe istiyorum.

Sayfadaki başlık : Sayfanızın başlığı, en başta hedeflenen anahtar kelimenizi taşımalıdır. Bu, web sitenizdeki yayınları tarayan tüm arama motorlarına belirli bir sayfanın ne anlama geldiğini bildirmektir. 

İçerik Uzunluğu : İçerik kraldır, malzemeleriniz markanızı ve web sitenizdeki bir sayfanın ne hakkında olduğunu temsil eder. İçerikler sitenizdeki blog yazısı veya makale olabilir; web sitenizin amacına bağlı olarak satış kopyası bile olabilir. Hangisi olursa olsun, en önemli şey, içeriklerin belirli bir kelime uzunluğunu karşılaması ve bu en az 50 kelime ve üzeri. Google ve diğer arama motorlarının 400 kelimeye kadar içerik barındıran web sitelerini tercih etmesi önerilir.

Kelime uzunluğu önemli olsa da, bu içeriklerin benzersiz olması ve intihal ve okunabilirlik içermemesi mükemmeldir. İster 50 kelimelik içerik, ister 500 kelimelik; içeriğin tümü de anahtar kelimenizi içermelidir.

URL Uzunluğu: Herhangi bir sayfanın bağlantısı, arama motorlarının o sayfadaki yayını ve bilgileri taramasını kolaylaştırmak için en fazla 75 karakter içermelidir. Tanrı'nın gözleri gibi sadece üç bölümlü kelime kullanmak, arama motorları için çok daha kolay olacaktır. 75 kelimelik sınırla bile URL'nizi çok bilgilendirici hale getirin ve sayfanın neden konuştuğuna dair bir mesaj iletin.

Başlıkta Anahtar Kelime Doldurma: Hedeflenen anahtar kelimelerinizi başlığınıza birçok kez eklemeye cazip gelebilirsiniz, ancak bu bir arama motoru için tamamen kapanır. Bazı arama motorlarında spam olarak başlıklarda birden fazla anahtar kelime arama. Bu olduğunda, bu anahtar kelimelerle daha yüksek sıralama şansınız oldukça küçük olur.

İçerikteki Anahtar Kelime Doldurma: Tıpkı başlıktaki anahtar kelime doldurma gibi, bir paragrafta içeriğinizde çok fazla anahtar kelime kullanmak, arama motorlarından doldurulmuş anahtar kelimelerle bu sayfa için düşük bir sıralama sağlayan bir ceza çeker. İçeriğinizdeki hedeflenen anahtar kelimeler 15'ten fazla olmamalıdır. Devam ederseniz bu kuralı ihlal ediyordu ve sıralamanız çok küçük olacak.

Açıklamada Anahtar Kelime Doldurma : Anahtar kelimelerin doldurulmasıyla ilgili bir uyarı daha, bu sefer açıklamada. Anahtar kelime bir tehlike bölgesi dolduruyordu ve sayfanızı bir arama motorunun son sayfasına yerleştirebileceği için oynamamalıdır. Yaklaşık 155 Meta etiketi açıklamanızda anahtar kelimeleriniz bulunmalıdır. Bu anahtar kelimeler birden fazla katlamalı olmamalıdır; onlar birkaç kez ortaya çıkacaklardır. Meta etiket açıklamanızdaki anahtar kelimeleri doldurmak, sıralamanızı daha fazla artırmaz, ancak arama motorlarından web sitenizi ziyaret etmek için kullanıcının dikkatini çeker.

Sayfa Yükleme Süresi:   Bu, bir ziyaretçinin tıkladığında bir sayfanın açılması için geçen süreyi ifade eder. Sayfa yükleme süresi, hemen çıkma oranınızı, bir ziyaretçinin web sitenizde ne kadar kalacağını belirler. Sayfanız önerilen şekilde bir saniye veya 3 saniye gibi çok hızlı yükleniyorsa, sayfanız harika olur. Yükleme hızı, Gzip gibi bazı araçların kullanılmasıyla elde edilebilir. Bir sayfadaki dosyalar, web sitesi SEO Analizi olarak sayfanın daha hızlı yüklenmesini sağlamak için daha küçük boyuta küçültülebilir. Gzip, 150 bayttan büyük CSS, HTML ve JavaScript dosyalarında daha iyi kullanılır. Bir sayfadaki görüntülerde değil, Adobe Photoshop gibi görüntüleri sıkıştırmak ve optimize etmek için daha iyi araçlar vardır. Adobe Photoshop'unuzun kayıt panelinden görüntüyü web içeriği olarak kaydedebilirsiniz; bu sayfa yükleme hızı sorununu çözecektir. Adobe Photoshop yazılımı ile görüntünüzün boyutunu sıkıştırmanın şaşırtıcı bir yanı, görüntünün sıkıştırıldıktan sonra bile kalitesini hala korumasıdır.

Site Haritası: Çoğu zaman SEO uzmanları genellikle site haritasının arama motoru optimizasyonunda oynadığı rolü ihmal eder. Bir site haritası, sitenizin ana çerçeve çalışması gibidir, daha çok arama motorlarının web sitenizde, her sayfada ve her içerikte gezintiğini düşündüğü harita gibi. Web sitenizin her bölümünün yapılarını gösterir ve web sayfalarınızla etkileşim kurmak isteyen herhangi bir arama motoruna rehberlik eder. Arama motorlarına hangi web sayfasının dizine eklenip hangilerinin dizine eklenmeyeceğini söylediğiniz site haritasıdır. Daha önce belirtildiği gibi site haritası arama motorları için bir rehber görevi görür. Bu, arama motorlarının sitenizde tamamen kör olduğunu ve site haritalarının sağladığı bazı yönlendirmelere ihtiyaç duyduğunu söylemek içindir.

Robotlar : Robots.txt dosyası adı verilen bir metin dosyası, site haritası kadar önemlidir. Robot metni web sitenizde işlevsel olmadığında, arama motorları web sitesi sayfalarınızı içerikte tarayamayabilir. Bu olduğunda, siteniz arama motorlarında kaybolacaktır, çünkü arama motorlarına nerede ve ne zaman tarama yapılacağını söyleyecek bir robot metni olmayacaktır. Robot metni bir web sitesinde bulunabilir, ancak düzgün çalışmıyorsa bu, herhangi bir arama motorunda listelenmeyen aynı etkiye neden olabilir. Robot metin dosyasının yardımıyla, arama motorlarına bir web sayfasındaki veya saklamak istediğiniz başka bir dosyadaki görüntüleri taramamasını sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, arama motorlarının robot metin dosyanızdan taramamasını istediğiniz içeriği engellemektir.

Google Analytics: Bu, dünyaca ünlü arama motorlarından biri olan Google tarafından oluşturulan bir araçtır. Google analizi, web sitenizin aldığı trafiği ve nereden geldiklerini (ülke) izlemek için yapılmış bir araçtır. Google analizi, web sitenizdeki her veriyi ziyaretler, sayfa görüntüleme sayısı ve geri kalanı ile ilgili olarak analiz eder.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle