GNS Network

SEO Uyumluluk Nedir


Birçok kez "SEO dostu" veya "SEO dostu web sitesi" terimini duyarsınız, ancak bu gerçekten ne anlama geliyor ve neden buna ihtiyacınız var? SEO dostu bir web sitesi işletmenizin büyümesine nasıl yardımcı olabilir?

Bunlar, teknik terimlerden veya gelişmiş SEO uygulamalarından ve teorilerinden kaçınarak bu yazıda cevaplamaya çalışacağım sorular.

Arama Motoru Dostu Bir Web Sitesi ile ne demek istiyoruz?

SEO Dostu bir web sitesi nedir? SEO dostu bir web sitesi, arama motorlarının yapısı ve içeriğini taraması ve anlaması kolaydır. SEO dostu bir web sitesinin en önemli özellikleri şunlardır:

1 - Tüm sayfalar için Benzersiz başlıklar ve Açıklamalar var

Web sitesinin her sayfasının (ana sayfa dahil) benzersiz bir başlığı ve açıklaması vardır. Başlıklar 60-65 karakter arasındadır ve açıklamalar yaklaşık 150 karakterdir. Başlıklar ve açıklamalar, anahtar kelime doldurulmadan sayfanın ne hakkında olduğunu doğru bir şekilde açıklar.

2 - İyi biçimlendirilmiş URL'ler - URLS

Kalıcı bağlantılar (bir web sayfasının URL'si) açıklayıcıdır, tümü küçük harflidir ve tire ile ayrılmıştır.

3- Hızlı Yüklenen Web Sayfaları

Ne insanlar ne de arama motorları yavaş yüklenen web siteleri istemez. Aksine hızlı yükleme web siteleri SEO dostu (yani daha yavaş web siteleri üzerinde algoritma sıralaması avantajı var) ve daha fazla kullanıcı etkileşimi (satış, haber bülteni kayıt, iletişim formları gönderme vb) oluşturmak.

4 - Eşsiz içeriğe sahip

Web sitesindeki içerik web üzerinde başka hiçbir yerde bulunmuyor, tüm sayfalar benzersiz ve kullanışlı içeriğe sahip. Bu, bir web sitesinin başka web sitelerinden kopyalanan içeriğe sahip olması durumunda SEO dostu olamayacağı anlamına gelir.

5 - Arama motorları için optimize edilmiş görüntüleri içerir

Arama motorları gerçek olan metni tercih eder, ancak sayfalarınızda da resimlere sahip olmanız gerekir, çünkü insanlar bunu sever, içeriğinizi daha ilginç, daha kolay okunur, paylaşılabilir vb. Bunu yaptığınızda, görüntülerin boyut için optimize edildiğinden ve anlamlı bir görüntü dosya adı ve ALT metni ayarladığınızdan emin olun.

6 - Sayfaların anlamlı bir yapısı var

Bir web sayfasında genellikle aşağıdaki öğeler bulunur:

  • Başlık
  • Sayfa işareti menüsü
  • Sayfa Başlığı (bu H1 etiketi - sayfa başına yalnızca bir tane var)
  • İyi biçimlendirilmiş metin - metin, alt başlıkları olan bir dizi kısa paragrafa ayrılır
  • Yazar bilgileri
  • Alt Bilgi

Neden SEO dostu bir web sitesine ihtiyacınız var?

Çoğu CEO'nun, küçük işletme sahiplerinin veya yeni web yöneticilerinin kolayca anlamadığı bir şey, neden SEO dostu bir web sitesine ihtiyacınız olduğunu ve neden web sitenizi arama motorlarına daha kolay hale getirme çabasıdır. Sebepler çok fazla ama bilmeniz gerekenler:

1 - Organik trafikte artış (arama motorlarından gelen trafik)

Beklendiği gibi, SEO dostu bir web sitesi, SERPS'de (arama motoru sonuç sayfaları) daha yüksek çalışacağı için arama motorlarından daha fazla trafik alacaktır. Arama kutusunu kullanan kişilerin çoğunun ilk 5 sonuçtan birini seçme eğiliminde olduğunu dikkate alırsanız , SEO'nun önemini anlayabilirsiniz .

2 - Web sitenizi kullanıcı dostu hale getirecektir

SEO sadece arama motorları için değil, iyi SEO kullanıcıları için de geçerlidir. SEO ilkelerini web sitenize uygulamak, kullanımı kolaylaştırır ve bu kullanıcı deneyimini geliştirir.

3 - Marka güvenilirliği sağlar

Kullanıcıların Google, Bing veya Yahoo'nun ilk sayfalarında bulunan web sitelerine (işletmelere) güvenmesi daha olasıdır. Bu hem marka bilinirliği hem de marka güvenilirliği için iyidir.

4 - Maliyet etkindir

Bir SEO web sitesi, PPC'ye veya diğer çevrimiçi reklamcılık biçimlerine para harcamak zorunda kalmadan hedeflenen trafiği 24 × 7 çekecektir. Bu noktaya ulaşmanın bir maliyeti olsa da, uzun vadeli faydalar daha büyüktür.

5 - En önemli müşterilerinizin ne istediğini anlamanıza yardımcı olur

SEO kaliteli trafik sağlar ve bu kullanıcıların davranışlarını analiz ederek (web sitenize nasıl girdiklerini, neleri tıkladıklarını, nasıl ayrıldıklarını, neyi sevdiklerini vb.) Müşterilerinizin ne istediğini anlamak ve web sitenizi veya ürünlerinizi eşleştirmek için harika bir yoldur onların ihtiyaçları.

6 - Mobil cihazlarda SEO çok daha önemli

Mobil dostu ve mobil aramada iyi sıralamaya sahip bir web sitesi, mobil SEO dostu olmayan web sitelerinin daha fazla müşteri ve trafik elde etmesini sağlayabilir. Giderek daha fazla kullanıcı cep telefonlarını bilgi veya ürün aramak için kullanıyor, hareket halindeyken arama sonuçlarının en üstünde olmak önemlidir, aksi takdirde müşterileri rekabete, özellikle de yerel ürün veya hizmetleri arayanlara kaybediyorsunuz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle