GNS Network

SEO Host Nedir

SEO Host Nedir

SEO uzmanları olarak endişelenecek bir şey sıkıntımız yok. Eski beklemeler var: bağlantılar , içerik oluşturma , site haritaları ve robots.txt dosyaları. Ve heyecanlanacak yeni şeyler de var: sesli arama, öne çıkan snippet'ler, mobil öncelikli dizin. Gürültünün ortasında, sitenizin çalışma süresini ve sayfa hızınızı etkileyebilse de, her ikisi de pozitif organik performansı sürdürmek için temel unsurlar olsa da, genellikle bir faktör gözden kaçar .

Seçtiğiniz web barındırıcısı, organik ziyaretçilere (ve bu konuda tüm ziyaretçilere) sunduğunuz site deneyiminin genel tutarlılığını belirler. Sunucu hatalarını ve sayfa zaman aşımlarını önlemek ve kullanıcıların Google'a geri dönmesini önlemek istiyorsanız, güvenebileceğiniz sağlam bir web barındırıcısına ihtiyacınız vardır. Sonuçta, organik çabalarınızı engellemek yerine destekleyen bir web barındırma istersiniz. SEO dostu bir web barındırma şirketini tanımlayan beş temel özelliğe bakalım.

Yüksek Çalışma Süresi Garantisi

Yüksek Çalışma Süresi Garantisi

Ev sahibinizin çalışma süresi garantisi, SEO dostu olup olmadıkları konusunda tartışmasız en önemli faktördür. Çalışma süresi, sitenizin çevrimiçi ve erişilebilir olduğu sürenin yüzdesini ifade eder. Çalışma süreniz ne kadar yüksek olursa, ziyaretçilerin sitenizi ziyaret etme olasılığı o kadar düşüktür, onları arama motorlarına geri gönderir ve bu süreçte sıralamanızı riske atar.

Daha iyi, daha güvenilir ana bilgisayarlar, daha yüksek çalışma süresi garantileri sunar. En iyi sonuçlar için, en az yüzde 99,9 çalışma süresi garantisine (veya alabiliyorsanız daha yüksek) sahip bir ana bilgisayar seçin. Bu, günde kabaca 1,44 dakika ve yılda 8,8 saat kesinti anlamına gelir. Fena değil. Bununla birlikte, yüzde 100 çalışma süresi olduğunu iddia eden herhangi bir ana bilgisayara karşı dikkatli olun. Her zaman biraz kesinti olacaktır. Anahtar, olabildiğince kısa tutmaktır. Bu şekilde SEO performansınızı etkilemeyecektir.

Sunucu Konumu

Sunucu Konumu

Çalışma süresi, site içeriğinizin kullanıcılar tarafından erişilebilir olması anlamına gelirken, sunucu konumunuz onlar için ne kadar hızlı erişilebilir olduğunu belirleyebilir. Paylaşılan, VPS veya özel bir sunucu barındırma planındaysanız, siteniz bir yerdeki bir veri merkezinde fiziksel bir sunucuda (verilerinizin bulutta barındırıldığı bulut barındırmanın aksine) yaşar. İdeal olarak, bu veri merkezinin site ziyaretçilerinizin çoğuna mümkün olduğunca yakın olmasını istersiniz. Sunucunuz ne kadar uzakta olursa, sitenizin yüklenmesi o kadar uzun sürebilir.

Sunucu konumu, arama motorlarına da balık gibi görünebilir ve bu da SEO'nuzu etkileyebilir. Bir ülkede faaliyet gösteriyor ancak dünyanın öbür ucunda bulunan bir ev sahibi kullanıyorsanız, alçakça bir şeyler oluyor olabilir. Sunucuların kendilerinin de hızlı olması gerektiğini ve ana bilgisayarın bir İçerik Dağıtım Ağı (CDN) aracılığıyla performansı daha da artırması gerektiğini söylemeye gerek yok .

Birden Çok Seçenek

Birden Çok Seçenek

Hepimiz seçenekleri severiz. Bunları web hostinginizde de beğenmelisiniz. Barındırmanın kendisinin ötesinde, birçok barındırma şirketi sitenizi yükseltebilecek isteğe bağlı katma değer sunar. İşte görmek isteyeceğiniz SEO dostu olanlardan bazıları:

Otomatik yedeklemeler: Bir şeyler ters giderse, hızlı bir şekilde geri yükleyebileceğiniz bir site yedeklemesi istersiniz. Ana makinenizin otomatik yedeklemeleri ücretsiz mi yoksa ek bir ücret karşılığında mı sunduğunu görün.

SSL : HTTPS , yıllardır bir sıralama faktörü olmuştur. Henüz güvenli bir siteye geçmediyseniz, harekete geçmeniz gerekir. Barındırıcınızın SSL'yi desteklediğinden emin olun. Hatta bazıları bunları hosting paketinize ücretsiz olarak dahil eder.

Çoklu barındırma planları : Siteniz büyüdükçe, barındırma ihtiyaçlarınız da değişebilir (bu iyi bir şey!). Sonunda, trafik numaralarınız kendi özel sunucunuza geçmeyi garanti edecek kadar büyük olabilir. Aynı anda barındırma sağlayıcıları arasında geçiş yapmanız gerekmiyorsa, bu geçiş daha kolay (ve daha ucuz) olacaktır.

İyi Yorumlar

İyi Yorumlar

Pekala, diyelim ki ana bilgisayarları karşılaştırmak için bu listeyi kullandığınızı varsayalım. Bu noktada, barındırma özelliklerini okudunuz ve görünen o ki, tüm doğru şeyleri kontrol ediyorlar. Şimdi pazarlama iddialarının doğru olduğunu doğrulama zamanı. Bir ev sahibine kaydolmadan önce, çevrimiçi incelemelerini okumak için birkaç dakikanızı ayırın. Bir uyarı: Barındırma alanı, çoğu kişiden daha fazla mutsuz yorum çekme eğilimindedir.

Bir barista kahvenizi karıştırırsa, Yelp'teki kafe için sert bir eleştiri yazacak kadar rahatsız olma ihtimaliniz düşüktür. Ancak siteniz bir an için bile olsa veya hatalı olsanız bile (trafik ihtiyaçlarınız için uygun olmayan bir barındırma planı seçmeniz durumunda olabileceği gibi), barındırıcınıza ve tweet'e son derece kızacaksınız. ve bunun hakkında yüksek sesle ve yüksek sesle blog yaz.

Duyarlı Destek Ekibi

Duyarlı Destek Ekibi

İncelemeleri okurken, insanların destekleri hakkında nasıl konuştuklarına özellikle dikkat edin. Beklenmedik bir şekilde sitenizin çökmesi durumunda, hemen düzeltebilmek istersiniz. Çoğu zaman bu, bir destek görevlisiyle konuşmayı içerir. İyi bir ev sahibi, ücretsiz olarak 7/24 destek sunacaktır. Potansiyel ev sahibinizin destek ekibinin çalışma saatlerini doğrulayın ve onlarla tam olarak nasıl iletişim kurabileceğinizi görün. Telefon numarası, canlı sohbet veya e-posta var mı?

Sosyal profillerine de göz atın. Müşterilerine yardım etmeyi önemseyen web sunucuları, müşteri desteğini sosyal medyada, hatta belki de özel destek Twitter hesapları aracılığıyla geniş çapta kullanılabilir hale getirme eğilimindedir.

Kullanımı Kolay CMS

Kullanımı Kolay CMS

Bu, tam olarak barındırmayla ilgili değildir, ancak yine de önemlidir. Kolayca olağanüstü içerik oluşturabilmek, SEO başarınızın anahtarıdır. Bunu biliyorsun. Yani, ya zaten aşina olduğunuz ya da kolayca öğrenebileceğiniz bir CMS ile entegre olan bir ana bilgisayar istiyorsunuz. Aksi takdirde, işleri kendinize zorlaştırırsınız! Neyse ki, bugün çoğu ana bilgisayar kendi sürükle ve bırak içerik oluşturma araçlarını sunuyor. Birçoğu ayrıca WordPress ve diğer popüler içerik yönetim sistemleriyle entegre olur.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle